Рецепти і догляд за шкірою стоп
П'ятки як у немовляти! — Приємно чути на свою адресу. У будь-який час року шкіра стоп вимагає до себе пильної уваги. Воно й зрозуміло: весь день ми на ногах, весь день стопи трудяться. Давайте ж розробимо план турботи про них. Це нескладно, а от результат порадує: зволожена гладка шкіра, міцні блискучі нігті і м'яка кутикула. Ніяких тріщин і інших вад!
Фітокомплекси і масляні вітаміни зміцнюють захисний бар'єр нашої шкіри, фруктові кислоти надають еластичність, дезодорують і оздоровлюють.
Глини і трав'яні пудри корисні шкірі: багатство мінералів і біоактивів творить чудеса. Гель-маска альгінатна з алое-віра призведе стопи в ідеальний стан. Не забувайте про гідролізати білків - вони тривало живлять і зволожують, пом'якшують кутикулу і шкіру стоп. Люфа завжди відлущить непотрібне, але час від часу корисна фруктово-кислотна інтервенція: легкий хімічний пілінг показаний в будь-який час року.
Масла живлять шкіру, капріковие тригліцериди і оливковий сквалан швидко вбираються, а батери несуть масу користі і задоволення при масажі стоп: ефірна олія ялівцю або мандарина піднімає настрій!
Воски та ефірні олії дезинфікують шкіру, захищають і доглядають. Плюс аромотерапевтичний ефект.
Деотальк для ніг «Копакабана», 20 г
Навіщо потрібен тальк? Кому потрібен тальк? Та усім потрібний, від мала до велика, особливо влітку.
Дезодоруюча формула корисна шкірі: виступаючи потужним поглиначем вологи, тальк нейтралізує неприємний запах. У підсумку ніжки свіжі і сухі весь день, що важливо в будь-який час року. І взуття теж завжди в ідеальному порядку. Будь то зимові черевики, танцювальне взуття, кросівки або літні босоніжки. Нагадаємо, що бажаний ефект - захист від появи амбре, досягається лише при регулярному застосуванні тальку.
- Кукурудзяний крохмаль - 9 г
- Тальк - 6 г
- Фулерова земля - 4 г
- Оксид цинку мікронізованний - 1 г
- Алантоїн - 0,1 г
- Ефірна олія мандарина - 10 крапель
- Ефірна олія м'яти - 4 краплі
- Ефірна олія шавлії - 1 крапля.
У кавомолці змішати сухі компоненти. Дати суміші осісти всередині кавомолки, це займе 1-2 хвилини. Після по краплях вводите ефірну олію, постійно перемішуючи суміш шпателем. Зберігати деотальк зручно в щільно укупоренній тарі: баночці з мембраною або флаконі з кришкою диск-топ.
Тальк не розбілюються по шкірі, оскільки у формулі використовуємо мікронізованний оксид цинку. Закритому взуттю корисно опудрювання зсередини: ввечері або за пару годин до виходу в люди.
Біогель «Манікюр-педикюр», 50 мл
Фруктові кислоти творять дива. На цей раз дивом буде гель для пом'якшення та видалення кутикули і огрубілої шкірки. З нашим гелем процедура догляду за нігтями скорочується до 2-3 хвилин. Все, що потрібно: нанести гель ватною паличкою на кутикули, залишити на 2 хвилини, після чого попарити ще хвилину у гарячій воді і видалити дерев'яною паличкою залишки кутикули. Порадувати шкіру кремом або олійною сироваткою. І так - щотижня.
Педикюр теж спростився: на суху шкіру стоп наносимо пензликом біогель (пару шарів), залишаємо на 2-3 хвилини, після чого розпарюємо ніжки у гарячій воді і пемзою або пилкою знімаємо огрубілу шкіру - легко і невимушено!
Після процедур з біогелем обов'язково зволожуйте шкіру.
- Гідролат - 30 мл
- Арістофлекс - 0,25 г
- Альгінат натрію - 0,25 г
- Пілінг-емульсія 50% - 20 мл
- Трилон-Б - 0,2 г
- Консервант феноксиетанол - 0,2 мл.
У теплому гідролаті загеліває арістофлекс і альгінат натрію. Міксером збиваємо щільний гель, вводимо пілінг-емульсію. Гель розріджується (бо рН йде вниз), міксером збиваємо його і додаємо трилон-Б. Консервуємо готовий біогель і переливаємо в зручну пляшку. На кутикули наносимо склад ватною паличкою. Увага: не використовувати біогель, якщо на шкірі є ушкодження (натертості, ранки або порізи).
Маска-ванночка для ніг «Магнезія і м'ята», 100 г
Легка хода. Після ванночки з буркуном і магнезією гудячі ноги заспокоюються. Тому що покращилася мікроциркуляція (ялівець і м'ята) і шкіра отримала необхідну порцію цілющих солей і мінералів. Зручна суха суміш: ароматна заготівля для ванночок зберігається в банці або фасується відразу порційно, наприклад, в муслінові мішечки або чайні пакетики.
- Магнезія - 70 г
- Пудра буркуну - 10 г
- Глина морська товста - 20 г
- Ефірна олія м'яти - 15 крапель
- Ефірна олія лимона - 15 крапель
- Ефірна олія ялівцю - 10 капел
Змішати компоненти, засипати в зручну ємність: банку або флакон з широким горлом.
Флюїд «Легкою ходою», 75 мл
Вмить вбирається, освіжаючи шкіру і знімаючи відчуття тяжкості. Ефірні олії і каштановий гідролізат зміцнюють капіляри і оптимізують лімфотік. Ніжний аромат заспокоює шкіру і нерви.
- Гідролат звіробою - 30 мл
- Гідролат м'яти - 30 мл
- Фукогель - 5 мл
- Ланолін рослинний - 5 г
- Гідролізат каштана - 3 мл
- Арістофлекс - 0,5 г
- Екстракт вишні - 3 г
- Екстракт манго - 2 г
- Ефірна олія м'яти - 15 крапель
- Ефірна олія мандарина - 15 крапель
- Ефірна олія розмарину - 10 крапель
- Полікватерніум-7 - 3 мл
- Консервант феноксиетанол - 0,5 мл.
У підігрітому гідролаті розчиняємо сухі екстракти, загущаємо арістофлекс. Перемішавши гель міксером, вводимо каштановий гідролізат і фукогель. Після додаємо розтоплений ланолін, збиваємо до кремової консистенції. Полікватерніум-7 знімає липкість, після вводимо ефірну олію. Законсервований рідкий крем переливаємо у флакон з помпою.
Мазь загоююча «Без натоптишів і тріщин», 25 г
Володарям сухих проблемних стоп мазь потрібна: глибоко зволожує (сечовина і куряча олія), захищає шкіру стоп (ланолін і бура). Велике введення сечовини потрібне для позбавлення від шкіри, що огрубнула. Бура пом'якшує натоптиші, ліпокомп загоює тріщини. В'язка консистенція мазі дозволяє економно витрачати засіб.
Це нічний догляд за стопами: після водних процедур зволожте стопи гелем алое, нанесіть мазь і зробіть легкий масаж, після чого одягніть бавовняні шкарпетки. Незважаючи на щільну консистенцію, мазь вбирається швидко. Через тиждень-другий ви приємно здивуєтеся своїм новим гладким п'ятам і зволоженій кутикулі.
- Ланолін - 6,25 г
- Гідролат - 6,25 г
- Сечовина - 2,5 г
- Бура - 1,25 г
- Батери - 5 г
- Ліпокомп (куряча олія) - 2 г
- Емульгатор «Планта-М» - 2 г
- Віск шавлії - 1 г
- Олія рицинова - 1 г
- Пантенол - 2 г
- Консервант феноксиетанол - 6 крапель.
Готувати крем-мазь нескладно. На водяній бані-1 топимо батери, віск, ланолін, ліпокомп і емульгатор. На водяній бані-2 підігріваємо гідролат, розчиняємо в ньому сечовину, буру, пантенол. Після змішуємо паличкою обидві фази мазі, яка емульгується і густіє на очах. Далі мазь поміщаємо у холодильник на півгодини, після знову перемішуємо і консервуємо. Чудово, якщо до складу мазі увійдуть ефірні олії. Шпателем перекладаємо густий крем-мазь в чисту баночку.
Крем для ніг «Гладка п'ята», 100 г
Крем достатньо густий, однак вбирається швидко. Можете мазати п'яти щедро і надягати шкарпетки, живлячи шкіру до самого ранку.
Ланолін пом'якшує і зволожує, а алантоїн з арнікою загоюють і дезинфікують. Гідролат м'яти і ментол приємно охолоджують стопи, олії нормалізують склад водно-жирового шару шкіри. Бетаїн, гуар і молочна кислота націлені на збереження вологи в шкірі. Додавання ефірної олії допоможе посилити рецептуру, заодно виступивши і консервуючим агентом. Екстракт арніки можна замінити на кропив'яний або лопуховий.
- Емульгатор «Дегікварт» - 4 г
- Баттер ши органік - 5 г
- Олія макадамії - 5 мл
- Олія насіння бавовни - 5 мл
- Ланолін рослинний - 4 г
- Ментол - 2 г
- Гідролат м'яти - 69 мл
- Алантоїн - 1 г
- Екстракт арніки - 3 мл
- Гуар - 0,2 г
- Бетаїн - 3 г
- Молочна кислота - 0,8 мл
- Консервант феноніп - 0,4 мл.
Водну фазу гріємо в одній жароміцній склянці, масляну - в іншому. Після досягнення фазами однакової температури збиваємо міксером і вводимо активи. Консервуємо і перекладаємо у зручну тару.
Гель-маска альгінатна «Гладкі п'яти», 200 г
Гель-маска глибоко зволожує: якщо потрібні ідеальні п'яти, скористаємося талантом альгінату натрію причепурювати нашу шкіру. Наводимо базовий склад, який легко присмачити і іншими компонентами, на розсуд вашої шкіри (ЧСЧ, фукогель, шовкова пудра, олія, вітаміни).
- Вода - 200 мл
- Альгінат натрію - 2 ч. ложки
- Гідролізат білка - 2 ст. ложки
- Консервант феноксиетанол - 2 мл.
Залиште набухати альгінат натрію у воді і гідролізате білка. За годину збийте блендером готовий гель, густо намастить їм стопи і надіньте поліетиленові пакетики на ноги. Мінімум півгодини проведіть з такою маскою на ногах - і чим довше, тим краще. Потім змийте залишки гелю, пройдіться педикюрною пилкою по шкірі стоп, зволожте молочком. Тепер ваші стопи ідеальні! Якщо плануєте вихід у світ, альгінатна гель-маска буде корисна рукам, декольте, шиї, обличчю. Законсервувавши цей базовий склад, ви економите собі час і полегшуєте собі б'юті-ритуали. Готовий альгінатний гель - універсальний помічник!
Емульгатори в косметиці