Рецепти шампуню для волосся
Очищення — всьому голова. Запорука чистоти та здоров'я — м'який шампунь, який найпростіше створити, використовуючи готові основи, звичайні або концентровані, або суміш поверхнево-активних речовин (ПАР). Розглянемо варіанти шампунів.
Готова шампунева основа «Shampoo Base Organic» є найпростішим піномиючим засобом для очищення волосся. Ця органічна основа вже готова до вживання, можете нічого туди не додавати. Ця чудова нейтральна основа без кольору і запаху підійде і для дітей. Але якщо є бажання - введіть компоненти, які будуть доглядати за вашим типом волосся. Як правило, універсальними є зволожуючі і кондиціонуючі добавки: пантенол (всім відомий вітамін В5), гліцерин, гідролізат білку, водорозчинні олії, фітоекстракти, фукогель, алое-віра, бетаїн і силиконы. Влітку приємне відчуття прохолоди подарує ментол, який до того ж знизить надмірну активність сальних залоз.
Шампунєва основа-концентрат «Liquid Crystal Concentrate» дуже економічна. Оскільки вона концентрована, то і треба її зовсім небагато - 25% від усього обсягу майбутнього шампуню. Тобто з 25 мл концентрату у вас вийде 100 мл шампуню. Об'єм, що залишився займуть гідролат і добавки, які доглядають за шкірою голови і волоссям. Шампунь буде рідким, якщо його не загущатися: карбопол, арістофлекс або шовковий гуар. Тільки не використовуйте сольовий розчин, він надмірно сушить шкіру голови.
Поверхнево-активні речовини (ПАР) - це теж комплектуючі для піномиючих засобів. Саме з ПАР готують найм'якші і розкішні шампуні. Оскільки при очищенні ці пінні агенти нового покоління бережуть шкіру і волосся, то вони вельми затребувані володарями чутливої шкіри, а також у дитячих банних лініях. Готувати шампунь на ПАР (одному або декількох) нескладно. Як правило, ПАР вимагає со-Пара і згущувача. Частка ПАР в загальному обсязі не повинна перевищувати 20-25% обсягу. Інакше шкірі буде некомфортно і сухо. Добавки, що пом'якшують і зволожують шкіру і волосся, теж присутні в рецепті.
Який би спосіб створення шампуню ви не вибрали, будьте впевнені в успіху. Знадобиться в обов'язковому порядку:
1. Водна частина. В ідеалі це гідролат, тобто парової дистилят трав і квітів. Його підбирають під тип волосся. Можна скористатися мінеральною водою або відваром трав.
2. Зволожувачі. Гідрованс і фукогель, гідролізат білка і фітоекстракти, олії, сечовина, бетаїн. Два останніх компонента взаємовиключні в шампуні. Або один, або інший: в парі сечовина і бетаїн розшаруєть шампунь
3. Кондиціонуючі добавки. Вони подбають про зовнішній вигляд волосся: силікони, катіонні агенти-антистатики (дегікварт, БТМС, гуар шовковий, полікватерніум-7).
4. Кислота молочна. Коригування рН шампуню до комфортного (5-6) рівня для шкіри голови. У готовий вже шампунь вводять по краплі молочну кислоту, стежачи за рівнем рН. Це легко.
5. Загущувач. ПерфектТікс, емультікс, арістофлекс, гуар шовковий, хітозан, ГЕЦ
6. Консервант. Оскільки в рецепті шампуню багато води, то без консерванту не можна ніяк.
Спочатку логічно зробити пробну кулю: 10 мл шампуню, на одне використання.
У разі успіху повторіть рецепт в більшому обсязі, у разі недоробки підкоригувати склад дуже нескладно, навіть цікаво.
Ми пропонуємо вам 4 прості рецепти шампуню. Вони універсальні і перевірені неодноразово на середньостатистичних головах. Шампуні ці добре спіняться, грунтовно промиють волосся, зволожать шкіру голови, подбають про волосся по усій довжині.
Якщо у вас довге волосся, і спостерігається мила звичка до шампуні «Два в одному», вводите в шампунь шовковий гуар. Або силікони. Водорозчинний полікватерніум-7 латає пошкодженне волосся. Амодиметикон приборкує кучері, силікон-флюїд знімає статику і прибирає пухнастість, фенилтриметикон надає приголомшливий блиск. Всі силікони розгладжують кутикулу і покращують зовнішній вигляд волосся, не більше. Зате ефірна олія значно оздоровлює шевелюру і скальп.
Шампунь-шайба з основи «Solid Shampoo» (твердий), 45 г
Твердий шампунь зручний і економічний у користуванні. Ароматна шайба створить шапку піни і промиє волосся від коренів до кінчиків: екстракт кокосу і трегалоза нададуть пом'якшувальну і зволожуючу дію на шкіру голови, а ефірні олії і глина додадуть блиску. Створювати шампунєву шайбу нескладно, до того ж, її можна використовувати не тільки для волосся, але і для тіла - склад просто чудовий.
- Основа-шампунь «Solid Shampoo» - 40 г
- Масло кокосу - 0,25 мл
- Трегалоза - 1 г
- Глина морська товста - 1 г
- Гуар шовковий - 0,5 г
- Екстракт кокосу сухий - 1 г
- Ефірна олія мандарина - 1 мл
- Ефірна олія ялівцю - 0,5 мл
- Ефірна олія кедра - 0,25 мл
- Ефірна олія кориці - 3 краплі.
У невеликій кількості теплої води розчинити трегалозу і сухий екстракт кокосу, а також шовковий гуар.
Розтопити основу-шампунь (в мікрохвильовці або на водяній бані), ввести олію і морську глину, ретельно перемішати. Ввести підготовлену водну фазу, а також ефірні олії. Залити у форму і забути про неї на 4 години. Після закінчення цього часу скам'яніла Шампунєва шайба готова до застосування.
Секрети зберігання твердого шампуню прості: після миття промокаємо надлишки води з шайби і зберігаємо в сухій коробочці. Не давайте шайбі розмокати - так вона прослужить вам довше.
Шампунь з основи «Shampoo Base Organic», 50 мл
- Основа-шампуню «Shampoo Base Organic» - 45 мл
- Водорозчинна олія бабасу - 5 крапель
- Фукогель - 3 мл
- Гідрованс - 3 мл
- Полікватерніум-7 - 1 мл
- СО2-екстракт подорожника - 0,02 мл
- Аромат - 5 крапель
- Консервант феноксиетанол - 3 краплі
- Гуар шовковий - 0,5 м
У теплому гідролаті дайте набрякнути гуару, ретельно збийте гель. Змішайте його з основою, введіть інші компоненти. Якщо шампунь дуже густий, завжди можна додати гідролата. Законсервуйте шампунь і перелийте у флакон.
Шампунь з основи-концентрату «Liquid Crystal Concentrate», 50 мл
- Основа «Liquid Crystal Concentrate» - 15 мл
- Гідролат - 25мл
- Гідрованс - 5 мл
- Емульгатор «Емультікс» - 3 мл
- СО2-екстракт розмарину - 0,01 мл
- Трегалоза - 1г
- Ефірна олія грейпфрута - 075 мл
- Ефірна олія кедра - 0,5 мл
- Ефірна олія чайного дерева - 0,25 мл.
- Консервант феноксиетанол - 3 краплі.
У теплому гідролаті даємо розійтися емульгатору «Емультікс»: при збиванні він створює розкішний гель, куди вводимо трегалозу, гідрованс і СО2-екстракт. Змішуємо основу-концентрат і наш гель, вводимо ефірні олії. Тепер потрібно довести рН готового шампуню до потрібного рівня 4,5-5,5: по краплі додаємо молочну кислоту, перемішуємо, вимірюємо. Після консервації шампунь переливаємо в зручний флакон.
Шампунь-шайба з ПАР (твердий), 25 г
- ПАР натрію кокосульфат - 9 г
- ПАР натрію кокоїл ізетіонат - 8 г
- Вода - 4 г
- Батер лайма - 1 г
- Гідрованс - 2 г
- Екстракт полуниці сухий - 0,25 г
- Трегалоза - 0,5 г
- Гуар шовковий - 0,5 г
- Ефірна олія шавлії - 0,2 мл
- Ефірна олія м'яти - 0,25 мл
- Ефірна олія рясту - 0,1 мл.
Всі компоненти зважити на терезах. У воді розчинити трегалозу і сухий екстракт, шовковий гуар. Ввести суміш в уже нагріті тверді ПАР, додати олію, вимішуючи в густу масу. Повністю стружка не обов'язково розчиниться, просто 10-хвилинний нагрів полегшує введення інших компонентів.
Додати ефірні олії і пігмент (якщо бажаєте підфарбувати шайбу). Змастити форму і руки олією, ум'яти як слід масу в форму, пару раз стукнути об стіл, щоб вийшли бульбашки повітря і покласти в холодильник на 15-20 хвилин. Після - вийняти застиглу шайбу з форми і покласти в сухе місце дозрівати на дві доби. Після закінчення цього часу можна отверділу шайбочку пустити в хід, насолоджуючись новим шампунем. Єдине, що важливо: після миття бажано осушити шайбу рушником і помістити в суху коробочку. Не давайте шайбі розмокати - так вона прослужить вам довше.
Шампунь з ПАР «Протеол», 50 мл
Зволожуючий шампунь для шкіри голови, схильної до пересихання і капризам у вигляді лущення. Основою виступають м'які інноваційні ПАР, якими можна очищати і дитячу шкіру. Потужна зволожуюча властивість трегалози і гідрованса у формулі шампуню залишає відчуття свіжості надовго. Екстракти фіалки і кокоса мають заспокійливу дію. Такий шампунь підійде і для дітей, однак набір ефірних олій замініть однієї лише лавандою (3-5 крапель на 50 мл шампуню).
- ПАР «Протеол Яблучний» - 6 мл
- ПАР «Протеол Вівсяний» - 6 мл
- Гідролат - 30 мл
- Гідрованс - 5 мл
- Гідролізат кератину - 2 мл
- Трегалоза - 0,5 г
- СО2-екстракт фіалки - 0,1 мл
- Гелеутворювач арістофлекс - 0,5 г
- Ефірна олія лимона - 10 крапель
- Ефірна олія неролі - 5 крапель
- Ефірна олія шавлії - 2 краплі
- Консервант феноніп - 3 краплі.
У підігрітому гідролаті розчиняємо сухий екстракт і трегалозу. Перемішуючи, додаємо арістофлекс, отримуємо гель. Вводимо рідкі ПАР. У стійкий гель додаємо кератин, гідрованс і СО2-екстракт фіалки.
В останню чергу додамо ефірні олії і коригуємо рН шампуню до 5-6 (по краплі додаємо молочну кислоту, перемішуємо, вимірюємо). Консервуємо шампунь, заливаємо у флакон. У міру остигання шампунь густіє.