Догляд за руками
Руки жінки повинні бути доглянутими — правило просте, але часто жінкам просто ніколи. Але навіть при самому жорсткому цейтноті жінка може скористатися класичним кремом для рук. Як правило, такий унівесальний крем містить зволожуючі (сечовина, трегалоза, фруктові кислоти) і живильні (ланолін, батери, какао-масло) компоненти. Взимку і влітку догляд може різнитися, проте є загальні правила по круглогодичному догляду за шкірою рук.
Очищення шкіри проводять убтаном, милом і піномийними засобами, тому зволожуючий гель або молочко повинні стати доброю звичкою: підтримання водно-жирової мантії шкіри рук винятково важливо.
Мило для рук повинно містити пом'якшувальні компоненти, але краще всього, якщо ви скористаєтеся глиняним або трав'яним милом - фітомінеральна підгодівля день у день покращує стан рук і нігтів. Мило на глині рассул або каоліні несе шкірі здоров'я.
Відлущування краще проводити комплексом з фруктовими кислотами: готовий склад наносять на очищені руки в три шари, після змивають теплою водою і наносять зволожуючий склад. Це процедура вечірня, але один-два рази на тиждень так доглядати за руками корисно. Примхлива шкіра рука виглядає жахливо: суха шкіра, ципки або почервоніння несуть один розлад. Однак безвихідних положень немає: ванночка з глиною швидко призводить шкіру в норму, а ланоліновий крем з сечовиною відновлюють шкіру за лічені години.
Розклад догляду за руками можна скласти по днях тижня: понеділок - фруктовий пілінг і манікюр, середа - ванночка з сіллю і глиною, п'ятниця - масаж батери на ефірних оліях. Схема проста, а в перервах з ручним доглядом легко справляється сухе масло або крем.
Косметичні компоненти для догляду за руками підтримують водно-жировий баланс шкіри і профілактують висушення. Як правило, руки знаходяться постійно відкритими і переносять щодня стрес за стресом. Щоб уникнути передчасного старіння потрібно користуватися відходом на ефірних оліях: натуральні речовини роблять шкіру м'якою і ніжною, несучи з собою сеанс ароматерапії. Виберіть для крему свої улюблені олії і хольте шкіру рук рік за роком - це так приємно.
Сухе масло для рук «Вітамінне», 25 мл
Шкіра рук завжди на виду, тому на її частку завжди доводиться більше агресії зовні. Сухе масло, формулу якого ми посилили ліпокомплексом і вітамінами, благотворно впливає на шкіру. Вітаміни захищають, а амісол приносить полегшення сухої і збезводненої шкірі. Сухе масло (два-три натискання на головку спрею) наносять на вологу шкіру рук після миття, наноситься рівномірно. Маленька порада: щоб руки не сохли після прибирання, підготуйте шкіру рук: перед одяганням в гумові рукавички щедро обробіть руки сухим вітамінним маслом - найтонший вологовідштовхувальний масляний захист позбавить шкіру від пересихання.
- Олія персикової кісточки - 9 мл
- Олія камелії - 2 мл
- Олія рижію - 1 мл
- Циклометикон - 10 мл
- Олія насіння брокколі - 10 крапель
- Комплекс Амісол-тріо - 10 крапель
- Вітамін Е олійний - 10 крапель
- Вітамін А олійний - 5 крапель
- Ефірна олія апельсина гіркого - 13 крапель
- Ефірна олія кедра атласького - 5 крапель
- Ефірна олія неролі - 1 крапля
- Ефірна олія вербени - 1 крапля.
У флаконі-спреї змішати рослинні олії і циклометикон, ввести інші олієрозчинні компоненти, ретельно струсити. Оскільки суміш не містить води, то консервувати сухе масло не потрібно.
Плитка для рук «Кератиновий догляд», 20 г
Зміцнення нігтьової пластини і пом'якшення шкіри рук - властивості цієї плитки. Основою її виступає какао-масло, яке і в чистому вигляді чудово доглядає за шкірою, до того ж, витрачається економно. Кератиновий компонент живить епідерміс і нігтьову пластину.
- Какао-масло - 15 г
- Віск бджолиний - 2 г
- Олія насіння дині - 3 мл
- Кератин олієрозчинний - 1 мл
- Ефірна олія мандарину - 9 крапель
- Ефірна олія неролі - 1 крапля.
Розтопивши віск і тверде какао-масло в жароміцній склянці, вводимо олію насіння і кератин, в останню чергу додаємо ефірну олію і переливаємо масу в формочку. Такий малий об'єм застигне вже через 1,5-2 години, плитка готова до застосування. Для дорожніх цілей можна заливати масу в пластикові туби - це теж зручно.
Користуватися плиткою легко - трохи потримавши її в руках, отримуєте мікродозу тепленької олії на долонях і пальцях.
Гомаж «Ананасовий», 50 г
Тонкомолотий гомаж корисний шкірі. Два рази на тиждень проводите очищення шкіри таким способом: фруктові екстракти налагоджують нормальний рН шкіри. Крохмаль пом'якшує, а глини надають детоксикуючу дію. Руки виглядають доглянутими і гладкими.
- Крохмаль кукурудзяний - 15 г
- Пудра рису - 10 г
- Глина червона бентонітова - 5 г
- Фулерова земля - 5 г
- Екстракт ананаса - 5 г
- Екстракт малини білої - 5 г
- Сірка водорозчинна - 5 г.
Розбавляти гідрофільною олією або комплексом «Підтягаючий», використовувати 1-2 рази на тиждень.
Крем для рук «Какао», 100 мл
Потужна олійна фаза цього крему забезпечить сухий і тонкій шкірі рук живлення і захист. Стеаринова кислота пом'якшує шкіру і профілактує зневоднення, сечовина швидко загоює тріщини і зміцнює нігті.
- Гідролат насіння моркви - 70 мл
- Сечовина - 4 г
- Кислота стеаринова - 5 г
- Емульгатор «Планта-М» - 3 г
- Масло какао - 10 г
- Олія кокосу нерафінована - 8 г
- Олія насіння гарбуза - 4 мл
- Олія насіння огірка - 2 мл
- Консервант феноксиетанол - 0,4 мл
На водяній бані-1 топимо масла і емульгатор, стеаринову кислоту.
На водяній бані-2 підігріваємо гідролат і розчиняємо в ньому сечовину.
Змішуємо обидві фази, збиваючи потужним міксером. Віддушку або ефірні олії вибираємо на власний розсуд. Консервуємо готовий крем і перекладаємо в зручну тару.
Гель для рук «Денний зволожуючий», 50 мл
- Гель алое-віра 50% -ний - 30 мл
- Гідролізат кератину - 5 мл
- Гіалуронат натрію низькомолекулярний - 0,25 г
- Пантенол - 2 мл
- Водорозчинна олія - 10 крапель
- Ефірна олія - 10 крапель
- Консервант феноксиетанол - 4 краплі.
Залишити набухати в гелі гіалуронат. Через пару годин збити розчин мінідрелем, ввести водорозчинну олію, пантенол і гідролізат, ефірні олії. Лаванда, м'ята, лимон, шавлія універсальні для рук і нігтів.
В результаті отримуємо чудовий гель, який може використовуватися і як зволожуюча маска для рук і нігтів. Суха шкіра на руках моментально і без залишку вбирає запропоновану вологу. Руки після такої гіалуронової процедури зволожені і не жирні. Протягом дня після кожного миття рук такий гель буде зволожувати шкіру. Але для тривалого і надійного захисту потрібен все ж щільний крем.
Ванночка для сухих рук і кутикули
Швидке рішення зайвої сухості шкіри рук: цілюща олива і пом'якшувальний каолін роблять шкіру м'якою, гладкою і зволоженою. Магнезія допомагає відновити водно-сольовий баланс і глибоко зволожити згорьовану шкіру.
- Пудра листа оливи - 1 ч. ложка
- Глина каолінова - 1 ч. ложка
- Комплекс «Дитячий зволожуючий» - 1 ст. ложка
- Гідролізат протеїнів макадамії - 2 ст. ложки
- Олія гірчична - 10 крапель
- Магнезія - 1 ч. ложка
- Тепла вода - 200 мл.
Всі компоненти розчинити в теплій воді, опустити туди руки на 10 хвилин. Після обполоснути їх, зробити масаж гелем "Пом'якшувальний"
Гель для рук «Пом'якшувальний», 50 г
Почервонілі руки і шкіра, що лущиться - гель з цілющою сечовиною глибоко зволожує, а гліцерин і алантоїн миттєво знімають почервоніння. Гель може виступати підкладкою під більш живильний крем або мазь.
- Гідролат - 70 мл
- Сечовина - 7,5 г
- Кислота мигдальна - 2,5 г
- Гліцерин - 2 мл
- Алое-віра концентрат - 2 мл
- Гідролізат макадамії - 1 мл
- Алантоїн - 0,25 г
- Трилон-Б - 0,05 г
- Ксантан - 0,1 г
- Консервант феноксиетанол - 0,3 мл
У теплому гідролаті розчинити сечовину, кислоту, гліцерин, алантоїн, трилон-Б. Далі вводимо алое, включаємо міксер і по пучці вводимо ксантанову камедь. Після загустіння консервуємо гель, переливаємо в пляшечку.
Бальзам для рук «Альфа», 50 г
Бальзам ніжної консистенції щедро наносити на руки на ніч, можна під рукавички. Кислота зволожує і освіжає шкіру, руки на ранок виглядають доглянутими і гладкими, кутикула нігтя пом'якшується.
- Батер бабассу - 15 г
- Батер ши органік - 10 г
- Батер мигдалю - 10 г
- Батер манго - 5 г
- Кислота стеаринова - 5 г
- Олія мигдалю - 9 г
- Олія календули - 1 мл
- Віск жасмину - 1 г
- Ефірна олія або віддушка - 10 крапель
Батери і віск розтопити, додати рідкі олії. Консервувати не потрібно, водної фази бальзам не містить. Залити в баночку.
Бальзам-рятувальник «Обліпиха і алое», 50 мл
Натуральний ланолін дружний з шкірою, яєчна олія і обліпиха миттєво знімають печіння і дискомфорт при травмі шкіри. Алое сприяє швидкому загоєнню. Гарний помаранчевий бальзам знімає сонячні та побутові опіки, лікує садна і мікротріщини, натертості.
- Ліпофолк - 5 мл
- Олія обліпихи - 5 мл
- Батер манго - 5 г
- Емульгатор «Планта-М» - 2 г
- Ланолін фармакопейний - 5 г
- Гідролат - 30 мл
- Концентрат алое-віра - 3 мл
- Ефірна олія герані - 2 краплі
- Ефірна олія неролі - 2 краплі
- Ефірна олія сосни - 6 крапель
- Консервант феноксиетанол - 6 крапель.
На водяній бані-1 топимо масла, ланолін і емульгатор.
На водяній бані-2 підігріваємо (не вище 70 ° С!) гідролат.
По досягненні обома фазами однакової температури, вливаємо тонкою струєю водну фазу в олійну. Збиваємо міксером, охолоджуємо до кімнатної температури і вводимо алое і ефірні олії. Готовий крем перекладаємо шпателем в чисту баночку.