Мінеральна косметика: компоненти, види, склад

Мінеральна косметика: компоненти, види, склад

Мінеральна косметика — це суха косметика (декоративна або лікувальна), що складається з природних мінералів. З огляду на те, що до складу входить 5-10 компонентів, така косметика стала порятунком для алергіків і людей з реактивною шкірою. Користь грамотної мінеральної пудри очевидна: вона не тільки маскує недосконалості шкіри, але й оздоровлює шкіру.

Склад мінеральної косметики вкрай простий, а ось методам нанесення на шкіру треба буде навчитися. На щастя, це нескладна наука, яку здолає кожен. Основними компонентами мінеральної косметики є міка серицит, діоксид титану, оксид цинку, оксиди заліза як пігменти, шовкова або перлова пудри, а також функціональні порошки, що забезпечують формулі легкість розподілу по шкірі.

Користь мінеральної косметики для шкіри неоціненна, адже її винайшли дерматологи. Для того, щоб полегшити життя пацієнтам, які перенесли важкі операції з пересадки шкіри або інші травматичні процедури, була створена суха гіпоалергенна косметика на основі природних мінералів. Цілюща дія мінералів в поєднанні з очевидним умінням такої косметики маскувати синці і вирівнювати текстуру шкіри стало новим словом в косметиці цього століття.

Як зробити мінеральну пудру, підкажуть наші рецепти, головне — обзавестися нехитрим інструментарієм. Гріндер на батарейках в одну хвилину змішає до ідеальної гомогенності ваші пудри, мірні ложечки стануть надійним орієнтиром в підборі пропорції, а всі необхідні компоненти давно чекають вас в розділі «Мінеральна косметика».

Компоненти мінеральної косметики

Пігменти, 1% у формулі
Оксиди заліза — натуральні барвники з потужним потенціалом, мають різні кольори, всі вони давно використовуються в мінеральній косметиці для додання потрібного тону і кольору. Ходовими в косметиці є базові кольори: синій, жовтий, червоний, чорний, коричневий. Для додання пудрам потрібного тону в безбарвну базу вводять по крупицях пігментний концентрат.
Пігментний концентрат-мікс зазвичай роблять в такій пропорції — жовтий:червоний:синій 3:0,25:0,25 перетирають найретельнішим чином.
Готовий мікс по крихті вводиться в безбарвну пудру до отримання тону, потрібного вашій шкірі. У випадку з пігментами поспішати не слід, якщо ж формула вийшла темніше очікуваної, доведеться розбавити її безбарвною базою.
Перламутрові міки — це кольорова слюда, в яку додано оксид заліза. Інтенсивність такого пігменту набагато менше, ніж оксидів заліза, оскільки більшу частину займає наповнювач (міка). Промисловість випускає безліч кольорів такої міки, вона дуже зручна для додавання не тільки в мінеральну косметику, але й в креми, мило, шампуні. По виду схожа на кандурин, легко змішується з лаками для нігтів і волосся, надаючи їм потрібний тон і відблиск. Золотисто-бежева міка додається в тон-гелі для тіла та ніг: підкреслює засмагу, змушуючи шкіру сяяти. Чим більше розмір пластинок мики, тим сильніший блиск і менша покриваність — правило просте.
Покриваність перламутрової міки невисока, але її цінність в іншому — наданні розкішних відтінків і колірних нюансів пудрі, рум'янам, бронзерам, іллюмінайзерам й тіням для повік.

Наповнювачі, 10-90% у формулі

Наповнювачі для мінеральної косметики важливі: вони забезпечують приємність ковзання по шкірі, рівномірність розподілу часточок пігменту, запобігає злежуванню сухої косметики, забезпечують покриваність або, навпаки, прозорість формули. Завдяки наповнювачам, колір мінеральної пудри не буде темніти протягом дня, Т-зона буде матовою і свіжою, а тіни не будуть збиратися в складках шкіри.
Діоксид титану як білий непрозорий порошок надає формулі покриваність, дозволяючи отримувати більш щільний тон. Мікронізована версія ДТ — фаворит сучасних формул сухої та декоративної косметики, є різні версії ДТ (оброблений міристатом магнію, наприклад).
Оксид цинку також забезпечує щільність тону, хоча його мікронізована версія не дає потужної покриваності. Зате це чудовий себорегулюючий компонент, антисептик і УФ-фільтр для шкіри.
Серицит — це силікатний порошок з розміром частинок 10-60 мк, що дає прозоре або напівпрозоре покриття на шкірі. Серицит міки (слюди) — один з головних наповнювачів в мінеральній косметиці, введення якого може бути дуже високим, все залежить від кінцевої мети. Міка серицит в чистому вигляді — це зазвичай вуаль, ніжно і непомітно покриває шкіру і оптично згладжує нерівності. Міка серицит плюс ще два наповнювача (оксид цинку та діоксид титану) — це формула класичної пудри з різним ступенем покриваності. Чим більше серициту у формулі, тим легша й непомітніша пудра.
Серицит як матовий пухкий порошок володіє ще однією важливою властивістю. Він запобігає злежуванню пудр і створенню грудочок, покращує змішуваність компонентів і забезпечує формулам ніжний перловий відблиск, яким зазвичай сяє здорова зволожена шкіра.

Сполучні речовини (біндери), 10% у формулі

Ці компоненти є обов'язковими для пресованої мінеральної косметики. Біндери дозволяють добиватися максимального прилягання частинок пудри одна до одної, не всім до душі пудри або тіні-розсипучки, до того ж, в дорозі компактна пудра або рум'яна набагато кращi.

Види мінеральної косметики

Пудра. Може бути різного ступеня покриваності, від напівпрозорої до щільної. Все залежить від відсотка введення діоксиду титану або оксиду цинку — чим більше їх у формулі, тим щільніший тон і тим надійніший УФ-захист шкіри.
Вуаль. Завершальний штрих мінерального макіяжу, це найлегша пудра, що закріплює макіяж і надає шкірі невловиме сяяння і свіжість. Вуаль може бути безбарвною або з відтінком, щільною або абсолютно прозорою — все залежить від обставин. Найпростіша вуаль — це міка серицит, пудра рису або перлів, що нанесені на шкіру в чистому вигляді спеціальним пензлем.
Класична вуаль — це напівпрозора і безбарвна формула, яка підходить всім і кожному. Вуаль з відтінком білого освіжає сірувату шкіру, беж підходить шкірі теплого підтону, рожева додасть шкірі ніжність, зеленувата приховає почервоніння. Коло кольорів Ґете при підборі вуалі та консилера зорієнтує в тоні вуалі.
Праймер. Поліпшує зчеплення шкіри з мінеральними компонентами, забезпечує себоконтроль для жирної шкіри і вологоутримуючу здатність — для сухої. Кращими праймерами зазвичай були й залишаються пудра рису, перлів і шовку.
Тіні, рум'яна і бронзер. Засоби з досить високим вмістом пігменту, створені для виділення певних зон обличчя потрібним кольором.
Ілюмінайзер, хайлайтер і глоу. Засоби з блиском, які необхідні для того, щоб надати обличчю приємну скульптурність, висвітлити в разі потреби його виступаючі частини. Глоу виглядає природно, надаючи шкірі ніжне сяйво, в складі формули перламутрові частинки дуже дрібного помелу. Хайлайтер блищить трохи сильніше, а найблискучий — це ілюмінайзер, доречним він є для вечора і сцени, в ньому частки перламутру великі й помітні.

Створення мінеральної косметики — вдячна справа, захоплююча, цікава та економічно вигідна. Складно утриматися від освоєння нової науки, що відкриває нові горизонти — мінеральна косметика чудово поєднується з сухими екстрактами, ефірними і базовими оліями. Універсально і завжди свіжо!