Підліткова шкіра і засоби по догляду
Підліткова шкіра потребує особливої уваги, оскільки процеси, що активно йдуть в організмі, прискорюють забитiсть пор — це головна проблема, тому весь свій натурально-косметичний арсенал звернемо на її рішення. Гормональний сплеск і пубертатний період переживають всi, тому якщо в будинку є підліток, радимо привчити його доглядати за шкірою сьогодні і зараз, адже потім буде пізно — рубці та плями можуть зіпсувати зовнішній вигляд і навіть самооцінку. Тому не потрібно лінуватися, це контрпродуктивно.
Рецепти косметики для підліткової шкіри зазвичай включають в себе потужну зволожуючу фазу, незайвим буде звернути увагу на природний компонент фукогель-1000. Це більш концентрований фукогель, максимум його введення 5% гарантує утримання вологи в епідермісі майже на добу. Чим глибше зволожена шкіра, тим менше вона засалюється — в результаті ймовірність появи чорних цяток або запалень зведена до мінімуму.
Засоби по догляду за шкірою підлітків
Косметика для підлітків давно виділена в окрему серію, яка заснована на в'яжучих компонентах, бактерицидних активах і відлущуючих кислотах. Етапи догляду за проблемною шкірою підлітка є класичними: очищення і тонізація, зволоження та живлення, регулярна чистка й легкий пілінг в якості підтримуюючих косметологічних процедур.
Очищення жирної шкіри проводиться пінками, гелями або убтанами, завжди доречно комбінувати ці засоби в залежності від стану шкіри. Очищати шкіру в пубертатному періоді вкрай важливо — чим чистіше пори, тим менше ризик виникнення прищів і чорних цяток. Грунтовно шкіру очищають ввечері — вночі вона повинна повноцінно відпочивати і дихати, а з добовим шаром пилу і сального секрету відпочинок влаштувати досить проблематично. До складу очищувальних засобів для підлітків входить саліцилова кислота, інші АГК або ензими — вони ніжно знімають зі шкіри відмерлі частинки, це є вкрай важливим завданням. Грубодисперсні й синтетичні скраби відкладіть в сторону, для шкіри обличчя вони не годяться.
Тонізація шкіри сприяє стягуванню пор, в тоніках корисно мати саліцилову кислоту або один з пілінг-варіантів (ретинолово-гліколевий, лактобіоновий, АГК) в малій концентрації. Проблемна шкіра відмінно реагує на таке тонизування, зберігаючи матовість і чистоту весь день.
Зволоження проблемної шкіри краще довірити гелям та гель-кремам: така консистенція миттєво вбирається і доносить до глибин шкіри вологу. Чим глибше шкіра зволожена, тим менше вона масніє — правило просте, але рідко коли приймається до уваги підлітками та їх батьками. Протягом дня юна шкіра потребує краплю-іншу гіалуронового гелю або хоча б вітамінного спрею з пантенолом, так досягається подвійний ефект: матовість шкіри та бактерицидний захист.
Живлення шкіри підлітка зводиться до введення в креми невеликої кількості олій, вони важливі для підтримки водно-жирової мантії шкіри. Суха олійка з матуючим і бактерицидними ефірними субстанціями (лаванда, м'ята, неролі, чайне дерево) може стати прекрасною альтернативою денним кремам. У косметичному догляді важливо дотримуватися вірної пропорції для зволоження-живлення вдень і вночі. Гиалуроновий крем з матуючими і бактерицидними компонентами подарує шкірі здорове сяйво і стягне пори.
Засоби по догляду за шкірою підлітків включають в себе гелі та емульсії, сироватки і маски. Маска — глина і гель алое-віра, виручає не тільки підлітків. Тому якщо ви знаєте цей секрет, шкірі ніяке запалення не загрожує, завжди можна дати відсіч нежданому прищикові. Точково запалення прийнято припікати олією лаванди або чайного дерева, а також саліциловим спиртом 2%-вим. А ось давити пальцями прищ не прийнято, ризикуєте отримати цілий їх розсип вже наступного дня.
Ідеальна шкіра у підлітка: корисно знати
Ідеальна шкіра у підлітка можлива, головне — пам'ятати, що чистка обличчя є важливим етапом догляду. Для збереження шкіри здоровою важливо отримати вичерпну консультацію лікаря-косметолога, який визначить тип і стан шкіри і підбере оптимальну частоту чисток. Якщо ж на шкірі спостерігається пара-трійця чорних цяток, то можете в домашніх умовах екстрагувати комедони голкою Відаля. Сальну пробку важливо видаляти вчасно, не даючи їй шансу ороговіти і закрити собою вивідний проток залози.
Пілінг кислотами або ензимами дарує шкірі свіжість, оскільки ґрунтовно очищає поверхню від зроговіння — це теж корисно знати. У підлітковому віці процеси регенерації шкіри йдуть швидко, тому стежте за тим, щоб ороговілі частинки не заважали епідермісу нормально функціонувати.
В щотижневий догляд слід включити легкий пілінг: один-два шари навіть на 5 хвилин подарують шкірі матовість, стягнуть пори і оптимізують виробітку сального секрету. Делікатний пілінг (кислотний або ферментний) показаний навіть у гострій фазі вугрової висипки, такий догляд вирівнює тон шкіри, розгладжує мікрорельєф і відповідає на одвічне питання «Як позбутися прищів?».
Гель матуючий «Фукогель і алое», 50 мл
Гель матуючий допоможе шкірі весь день бути: а) зволоженою, б) матовою. Легко вбирається шкірою та дарує відчуття свіжості і ніжний аромат: грейпфрут і м'ята тримають пори стягнутими, а шовкова пудра надає шкірі неймовірну гладкість і доглянутий вигляд.
Застосування гелю може різнитися залежно від ситуації: їм можна вмиватися, освіжати шкіру перед нанесенням мінеральної вуалі і навіть робити зволожуючу маску з декількох шарів чи просочувати цим гелем маску-таблетку.
- гідролат гранату — 25 мл
- гідролат гамамелісу — 20 мл
- фукогель-1000 — 2 мл
- амодиметикон — 3 мл
- алое-віра екстракт сухий — 1 г
- пудра шовку мікронізована — 1 г
- арістофлекс — 0,3 г
- ефірна олія грейпфрута — 10 крапель
- ефірна олія м'яти — 3 краплі
- консервант AMTicide Coconut — 1 мл.
У теплому гідролаті розчинити сухий екстракт алое, загеліть цю водну фазу арістофлексом, збити гель і ввести в нього пудру шовку. Додати фукогель-1000 й амодиметикон, змішати, додати ефірні олії, законсервувати.
Мило медове «Підліткова шкіра», 100 г
Мило медове є корисним проблемній шкірі: наша основа, яка містить мед, відмінно підходить для очищення підліткової шкіри. Особливо корисно вмиватися збитою піною цього мила або конжаковою губкою. Мило містить не тільки цілющий мед, а й набір ефірних олій, які пригнічують патогенну флору на шкірі, один дьоготь чого вартий! Аромат мила з грейпфрутовою нотою на чолі дарує бадьорість та піднімає настрій.
Застосування мила з глиною і ефірними оліями дезодорує шкіру, а гліцерин гарантує комфортне очищення, без будь-якої стягнутості.
- мильна основа «Мед» — 95 г
- ефірна олія грейпфрута — 40 крапель
- ефірна олія кедра атласського — 10 крапель
- ефірна олія чайного дерева — 8 крапель
- ефірна олія дьогтю березового — 2 краплі
- глина бентонітова жовта — 5 г
- пудра рисова — 2 г.
Розплавити мильну основу і в невеликій її частини розвести бентонітову глину і рисову пудру. Після цього змішати з рештою, вилити у форму. Додавати ефірні олії слід в остигаючу основу, плавно перемішуючи.
Олійка від прищів «SOS», 10 мл
Олійка від прищів допомагає підсушувати вже існуючі запалення: цим складом просочують ватну паличку і припікають прищик. Засіб з розряду «SOS» ніколи не підводить, тому якщо запримітили підозріле почервоніння в районі пори, дійте швидко і точково.
Цим складом можна активізувати вашу гідрофильну олію: 1-2 мл «SOS» на 100 мл перетворять звичайний засіб для очищення в антибактеріальний.
- олія мигдалю — 5 мл
- олія насіння томата — 2 мл
- олія насіння кмину — 1 мл
- ефірна олія лаванди — 7 крапель
- ефірна олія чайного дерева — 5 крапель
- ефірна олія м'яти перцевої — 4 краплі
- ефірна олія дьогтю березового — 3 краплі
- ефірна олія пальмарози — 1 крапля.
У пляшці темного скла змішати олії і ефірні субстанції, струсити. Не забудьте підписати флакон, він буде вашій паличкою-виручалочкою ще довго.
Суха олія «Матова шкіра», 20 мл
Суха олія забезпечує шкірі живлення, базові олії при правильній компоновці роблять шкіру матовою. Інший раз суха олія є навіть кращою за емульсію, особливо якщо наносити її на влажновату після гелю шкіру. Дія ексфоліатора (саліцилова кислота) і вітамінів розгладжує мікрорельєф шкіри і профилактує забитість пор. Тріо ефірних олій і триетилцитрат забезпечують матовість шкіри і здоровий влажнуватий відблиск.
Застосування сухої олії (8-10 крапель розтерти в долонях і розподілити по шкірі) — простий спосіб підтримки шкіри зволоженою і м'якою.
- олія гірчиці — 3,5 мл
- олія мигдалю — 3 мл
- олія аргани — 2 мл
- кислота саліцилова — 0,1 г
- циклометикон — 10 мл
- триетилцитрат — 0,5 мл
- вітамін А олійний — 2 краплі
- вітамін F — 5 крапель
- ефірна олія петигрену — 5 крапель
- ефірна олія лимона — 5 крапель
- ефірна олія неролі 3% — 3 краплі
Дочекатися розчинення кристалів саліцилової кислоти в суміші базових олій. Далі слід ввести триетилцитрат, циклометикон і енергійно струснути суміш. Ввести активні речовини (вітаміни і ефірні олії), перелити в пляшку.
Гіалуроновий крем для проблемної шкіри «Від прищів», 50 г
Гіалуроновий крем з папаїном важливий для проблемної шкіри: він ніжно відлущує і підтримує оптимальний рівень зволоження. Легкий крем профилактує появу прищів, що для підлітків дуже актуально. Наносять крем на сироватку або на попередньо оброблену тоніком шкіру. Матуючу дію забезпечать живокіст, олія насіння томата й водорозчинна сірка.
- гідролат любистку — 37 мл
- олія пінника лугового — 2 мл
- олія рисових висівок — 2 мл
- олія насіння томата — 1 мл
- емульгатор «Емульактив-Iзо» — 3 г
- віск фіалки — 1 г
- папаїн — 0,5 г
- гіалуронат натрію середньомолекулярний — 1 г
- сірка водорозчинна — 2 г
- СО2-екстракт живокосту — 0,2 г
- фенілтриметикон — 3 мл
- ефірна олія кедру атласського — 5 крапель
- ефірна олія грейпфруту — 4 краплі
- ефірна олія дьогтю березового — 1 крапля
- консервант феноксиетанол — 0,25 мл.
У підігрітому гідролаті (водяна баня-1) розчинити папаїн і сірку МСМ, загелити гіалуронат натрію, перемішати його міксером до однорідності гелевої структури. На водяній бані-2 топимо жирну фазу: віск фіалки, олії, емульгатор. Обидві фази змішуємо міксером, вводимо СО2-екстракт живокосту і в самому кінці — фенілтриметикон, ефірні олії та консервант.
Спрей матуючий «Робочий полудень», 50 мл
Спрей матує і освіжає шкіру: опівдні, як правило, з'являється зрадницький блиск в Т-зоні. Цього можна уникнути, якщо протягом дня зрошувати личко наступним складом. Мікроспрей в сумочці допоможе непомітно і ефективно боротися за матовість шкіри впродовж усього дня.
Застосування спрею не обмежується лише зрошенням, можна просочити ватний диск цим складом і пройтися по шкірі: ніжна м'ята і поростягуючий лимон зроблять шкіру відпочившою, а зволожуюча фаза додасть свіжості.
- гідролат березового листя — 30 мл
- гідролат любистку — 17 мл
- фукогель-1000 — 1 мл
- актив зволожуючий «Moist-24» — 1 мл
- ефірна олія лимону — 5 крапель
- ефірна олія м'яти — 2 краплі
- ефірна олія лавру благородного — 1 крапля
- фенілетиловий спирт — 1 мл
Змішати фукогель-1000 та ефірні олії, додати гідролати та решту компонентів, енергійно струсити.
Тонік лактобіоновий «Від висипань на шкірі», 100 мл
Тонік лактобіоновий приносить потрійну користь шкірі: дезінфікує, відлущує і зволожує. Якщо шкіра реагує висипаннями, спробуйте тонізацію цим складом. Через тиждень застосування тоніка на основі лактобіонової кислоти тон шкіри вирівнюється, вона стає більш зволоженою і не такою реактивною. Запалення сходять — це дія диво-кислоти.
- гідролат шавлії — 89 мл
- пілінг лактобіоновий 50%-вий — 10 мл
- фенілетиловий спирт — 1 мл
Мінеральна вуаль «Для юної шкіри», 10 г
Мінеральна вуаль легко лягає на добре зволожену шкіру, закріплюючи ефект ніжної матовості надовго. Вуаль безбарвна і прозора, підходить до будь-якого тону шкіри. Натуральні складові формули (шовк і перли) проводять корисну роботу, забезпечуючи верхні шари шкіри важливими амінокислотами. Покриваності вуаль не дає (це не пудра), але для шкіри вона дуже корисна — як декоративна і лікувальна косметика водночас.
- міка серицит — 8 г
- пудра перлів мікронізована — 1 г
- пудра шовку мікронізована — 0,5 г
- пігмент-мікс — до потрібного тону при необхідності.
У гріндері змішати компоненти вуалі та пересипати в баночку з ситечком. Наносити на підготовлену зволожену шкіру пензлем.
Батер «Бактерицидний», 20 г
Батер з бактерицидними характеристиками — корисна в косметичному арсеналі річ. Це одна з варіацій цинкової мазі, якщо бути точним. Готувати її дуже просто, а користуватися — приємно, мазева формула з ефірними оліями ніжно пахне і загоює будь-які пошкодження на шкірі.
Дія баттера очікувана: підсушування прищів, герпесу, запалень на шкірі, усунення сверблячки після укусу комарів, профілактика гематом і синців, а також дезінфікуюча властивість. І все це багатство — без розбілювання по шкірі, адже цинк узято мікронізований. Наносити цю потужну формулу слід саме на запалення, ефект не змусить себе чекати: прищик підсихає за ніч.
- кислота саліцилова — 0,5 г
- цинку оксид мікронізований — 4 г
- батер алое-віра — 15 г
- ефірна олія чайного дерева — 5 крапель
- ефірна олія м'яти — 4 краплі
- ефірна олія лаванди — 4 краплі
- ефірна олія шавлії мускатної — 2 краплі.
Батер розтопити на водяній бані, розчинити в ньому кристалики саліцилової кислоти, вмішати оксид цинку. В однорідну масу мазевої консистенції ввесті ефірні олії і перекласти в баночку. Диво-батер з бактерицидним характером готовий, зберігати склад слід в прохолодному темному місці.
Пілінг від прищів «Ферментний щотижневий»
Пілінг ферментний робить шкіру здоровішою і чистішою: щотижнева процедура непомітно приводить підліткову вугрувату шкіру в норму. Ензими дбайливо зчищають з поверхні шкіри віджилі клітини, тому такий баласт не забиває пори. Уже за місяць стан шкіри помітно поліпшується, вона набуває матовості, гладкості, осередки запалень зникають. Приємним бонусом від ферментного догляду можна вважати вирівнювання тону шкіри і відсутність червоних плям від колись видавлених прищів.
- пілінг «Ферментний» — 5 мл
- вода — 10 мл.
Розчин для ферментного пілінгу готується одноразово, його наносять на очищену шкіру пошарово, в три-п'ять шарів. Шар наноситься лише після висихання попереднього. Можна загелити розчин щиптою арістофлексу і нанести в один гель-шар. Після нанесення потрібної кількості шарів пілінгу шкіру слід накрити поліетиленовою плівкою або спеціальною силіконовою маскою — в теплі реакція ферментативного пілінгу йде краще, тому резонно робити його під час занурення у ванну.
Пілінг-розчин змивають зі шкіри через 5-10 хвилин, однак якщо виник дискомфорт, змивайте раніше. Шкіра після процедури стає ніжною, чистою, м'якою, проте не забудьте її щедро зволожити.