Як правильно очищувати шкіру: секрети вмивання

Як правильно очищувати шкіру: секрети вмивання

   Очищення шкіри і регулярність цієї простої процедури — основа основ здоров'я шкіри. Очищати шкіру потрібно правильно і без фанатизму, крайнощі можуть лише нашкодити. Важливо знати свій тип шкіри і спостерігати за її реакціями протягом року — таке заняття є дуже корисним, крім того, воно слугуватиме здоров'ю шкіри на багато років вперед. Універсального засобу для очищення шкіри поки не винайшли, тому знайти свій індивідуальний — ваше завдання.

   Правильно очищувати шкіру потрібно щодня, але одним досить освіжити шкіру мусліновою серветкою, просоченою міцелярною водичкою, і сполоснути обличчя, іншим потрібен багатоетапний очищающий догляд з демакіяжем-молочком-пінкою.

   Як правильно очищати шкіру і зберегти її свіжість надовго? По-перше, потрібно розпізнати свій тип шкіри та її теперішній стан. Корисно звернутися до дерматокосметолога — цей фахівець заощадить вам час і гроші на непотрібні саме вам очищуючі косметики. Суха шкіра відмінно очищується емульсією (молочком), олійним бальзамом, легкою гідрофільною олійкою. Нормальна шкіра любить легкі гелі та пінки на м'яких ПАР типу кокоглікозіда і Протеола, цукрове мило. Очищення жирної шкіри з розширеними порами зажадає мусу або збитою мильної піни, себорегулюючого дігтярного мила, глиняної пасти з додаванням олій або АГК, але без спирту в формулі. Будь-який тип шкіри можна очищати відповідною міцелярною водичкою.

Аксесуари для очищення шкіри

   Способи очищення шкіри різноманітні і досить цікаві, деякі з них вимагають не тільки рук, а й додаткового оснащення: в хід йдуть щіточки з м'якої натуральної щетині, вібруючий Clarisonic, муслінові або бамбукові серветки, сіточки для збивання піни з мила, силіконові спонжіки та конжакові губки. Все це розмаїття аксесуарів цілком виправдано, адже очищення шкіри вимагає індивідуального підходу.

   Якщо ви не знаєте, що саме вибрати з арсеналу аксесуарів, почніть з конжакової губки — натуральної, ніжної, корисної для шкіри будь-якого типу. Нею приємно не тільки очищувати шкіру, але й проводити щоранковий масажик. Природні волокна рослини коньяк маннан гіпоалергенні, губка відмінно спінює гелі та мило, допомагаючи вичищати навіть глибокі пори.

Очищення шкіри як профілактика комедонів

   Косметичних засобів для того, щоб зробити шкіру чистою, багато не буває. Завжди корисно мати в арсеналі засіб з АГК або саліциловою кислотою — шкірі будь-якого типу час від часу корисно знімати баласт віджилих клітин. Очищуючі формули з ензимами або альфа-кислотами давно пройшли перевірку часом і зарекомендували себе як кращий засіб для боротьби з чорними крапками і профілактика комедонів.

   Комедони — це застій сального секрету, який з часом окислився та потемнів від міського пилу. Раніше його вилучали за допомогою механічного чищення, але сучасна космецевтика зробила крок далеко і тепер у нас є чимало варіантів атравматичного дренажу пор, наприклад, очищення теплою олійкою.

Очищення шкіри олійкою

   Очищення шкіри теплою олійкою — поки екзотичний вид вмивання, хоча він відмінно підходить для будь-якого типу шкіри, крім куперозної. Процедура корисна як для епідермісу, так і для наших нервів, оскільки має виражений розслабляючий ефект. Для неї вам знадобиться суміш олій оливи і кастору, а також махровий рушничок-серветка 30х30 см.

   Отже, на втомлену шкіру (з макіяжем і міським пилом) наноситься олійна суміш (оливкова + касторова) на одну-дві хвилини. Справа в тому, що олія розчиняє жирові надмірності на шкірі, тому для посилення очищуючого ефекту їй потрібно трохи часу. Далі махрову серветку занурюють в гарячу воду, віджимають і кладуть на обличчя — така парова лазенька розкриває пори, підсилює очищуючий ефект процедури і просто заспокоює нерви. Якщо серветка остигає дуже швидко, знову намочіть її в теплій воді пару раз.

   Тепер потрібно пройтися по шкірі вологою махровою серветкою, яка неминуче зніме з шкіри забруднення разом з олією. Споліскуючи та віджимаючи в теплій воді махру, повністю знімаємо з шкіри залишки олійки, макіяжу, пилу, мертвих клітин. Дивно, але факт — розширені пори дуже швидко приходять в норму саме після такої процедури очищення шкіри: жирнокислотний склад оливкової та касторової олії надзвичайно корисний, 1-2 рази в тиждень олійне очищення корисно проводити всім і кожному: матування, рівний тон і відсутність комедонів гарантовано. Після закінчення процедури неодмінно зволожте шкіру звичним кремом.

Впевнені, що при дотриманні правил очищення ваша шкіра буде сяяти здоров'ям багато років!