Жирна шкіра і як з нею боротися
Жирна шкіра зазвичай має розширені пори і «тішить» нас великою кількістю чорних крапок або навіть запалень. Як привести такий тип шкіри в норму в домашніх умовах — питання актуальне, розглянемо ж доступні варіанти.
Косметика для жирної шкіри повинна бути ретельно підібрана, особливий упор потрібно зробити на очищення. Часто причиною сального блиску і дивної реакції на креми й олійки може бути банальне перевантаження шкіри баластом — віджилими клітинами. Що робити? Взятися за натуральні мочалочки на кшталт конжакового спонжа або ніжної шовкової кесе. Це перше.
Не поспішайте хапатися за різні очищуючі пінки та новомодні щітки, випробуйте очищення розпареної шкіри рукавичкою кесе — не поспішаючи, без натиску. Після хвилинного очищення можна відразу ж оцінити дивовижну гладкість шкіри та її еластичність. Шкіра починає дихати, а косметичні засоби вбираються легко і без жирного блиску.
АГК — чудове доповнення до догляду за жирною шкірою, секрет легких домашніх пілінгів на базі молочної, фітинової, яблучної кислоти або готових комплексів лежить в ніжному відлущуванні шкіри. Регулярне застосування тоніків і міцеллярок на АГК відмінно зволожує шкіру і стягує пори. А сальний блиск в Т-зоні зникає з тієї простої причини, що шкіра отримує зволоження глибоких шарів епідерми і заспокоюється.
Очищення жирної шкіри гідрофільною олійкою — ідея здорова, особливо якщо доповнити формулу ефірною олією з себорегулюючою дією. Олія гірчиці, німу, касторки, пінника лугового в поєднанні з ефірами лаванди, розмарину, м'яти, грейпфрути чудово очищають пористу і проблемну шкіру.
Тонізація для жирної шкіри — важливий етап, в тоніках повинна бути гіалуронова основа і перлова (шовкова) пудра, ізофлавони бамбука, зволожуючі комплекси.
Сироватки зволожуючі з галунами відмінно матують і знижують рН шкіри, що вкрай корисно жирній шкірі. Не забувайте про інноваційні ізофлавони бамбука — цей представник ферментативної косметики швидко призводить шкіру в норму і надійно зволожує.
Пара свіженьких рецептів для жирної шкіри порадують вас своєю простотою і дієвістю: комплектуючі для еліксирів краси завжди є в інтернет-магазині «Зульфія».
Міцелярна вода для жирної шкіри «Бамбукова», 50 мл
Міцелярна вода з розкішним компонентом — ізофлавонами бамбука, благотворно діє на шкіру. Жирній шкірі допомагає тримати пори стянутимі.Струсіть пляшечку з міцелляркою, змочіть ватний диск і пройдіться по шкірі: склад з шовком та бамбуком зніме нестійкий макіяж, освіжить і зволожить. Залишки засобу можна прибрати водою або тоніком.
- гідролат розмарину — 40 мл
- олія пінника лугового — 2 мл
- полісорбат-20 — 2 мл
- полісорбат-80 — 2 мл
- ізофлавони бамбука — 4 мл
- пудра шовку — 0,5 г
- ефірна олія розмарину — 4 краплі
- ефірна олія м'яти — 4 краплі
- ефірна олія лаванди — 2 краплі
Олію пінника змішати з полісорбатами, ввести ефірні компоненти. У гідролаті розчинити шовкову пудру, додати ізофлавони бамбука. Змішати водну фазу з олійною, ретельно збовтати і перелити в зручний флакон. Без консерванту склад може зберігатися при кімнатній температурі не довше 4 тижнів.
Себорегулююча паста «Расул і кедр», 50 г
Очищуюча паста на базі глини расул миттєво освіжає шкіру за рахунок детоксикації: багатий мінеральний склад глини поглинає надлишок шкірного жиру. Кунжутна пудра тут виступає як гоммаж, поживний і структуруючий компонент, а СО2-екстракти та ефірні олії оптимізують водно-жировий баланс шкіри.
Спосіб застосування: відщипнути від шматка густої пасти трохи, змішати в долоні з водою і нанести розріджений склад на шкіру. Помассував і очистивши шкіру, змиваємо теплою водою і тонізуємо. Можна залишити пасту на шкірі хвилин на десять — отримаєте експрес-маску для освіження пористої шкіри. На виході отримуємо відполіровану сяючу шкіру, на яку ідеально лягає макіяж і мінеральна пудра.
- пудра кунжуту — 20 г
- глина расул — 20 г
- гліцерин — 15 мл
- комплекс СО2-екстрактів «Для жирного волосся і при лупі» — 10 крапель
- ефірна олія грейпфрута — 10 крапель
- ефірна олія кедра атласського — 5 крапель.
Змішуємо кунжутну пудру з расулом, в цю суміш додаємо по краплях гліцерин, вимішуємо густий комок пасти, вводимо СО2-екстракти та ефірні олії. Вода у формулі відсутня, тому консервувати нічого не потрібно. Зберігати пасту зручно в широкій баночці-пробнику, бажано в холодильнику.
Пам'ятайте, що найголовніше при догляді за жирною шкірою — очищення й зволоження. Заведіть собі звичку балувати шкіру масками, просоченими гіалуроновим розчином: такий підхід охолоджує жирну шкіру і знижує саловиділення.
Якщо у вас є неординарний, простий і перевірений засіб для боротьби з жирністю шкіри, діліться рецептом в коментарях — будемо раді!