Рецепти твердої косметики: дорожня косметичка
Дорога і подорожі, поїздки та відрядження, літній дитячий табір і дача на вихідних. Що об'єднує всі ці місця? Вірно: дорожній несесер, в якому живуть мікроверсіі звичних косметичних засобів. З ними комфортно, надійно, просто.
Сьогодні будемо вчитися мінімізувати косметичку за допомогою безводної косметики. Плюсів у такої косметики безліч, але головне — вона не містить водну фазу та займає менше місця. Набагато менше.
До складу безводної косметики входять воски (бджолиний, квітковий), батери (тверді масла), жирні олії, жиророзчинні вітаміни і ефірна олія. Зважаючи на літню погоду корисно зробити упор на твердий канделильский віск.
Раз ми замахнулися на найсвятіше — дамську косметичку, то потрібен відповідний антураж. За еталон упаковки дорожньої косметичної лінії прийнято вважати тубу пластикову. Вона легка, ергономічна, проста в обігу, недорога. У нашому магазині можна знайти тубу на будь-який смак і колір. А також електронні ваги, дуже точні.
Нижче даруємо вам рецепти твердих косметичних засобів, які заливаються в туби. Технологія проста: розтопити компоненти і залити в тубу. Елементарно!
Олівець-репелент, 5 г
Диво-олівець на маслі німу не просто відганяє комарів з вашого плеча на сусідське, нім згубний для репродуктивної системи підступних інсекторів. Кружляти навколо вони будуть, але сісти на вас жоден не посміє — допоможуть ефірні олії і шавлієвий диво-віск!
- Віск канделильский - 1 г
- Віск шавлії - 1 г
- Бабасу - 2 г
- Олія німа - 2,5 г
- Ефірна олія базиліку - 1 крапля
- Ефірна олія лаванди - 1 крапля
- Ефірна олія м'яти - 1 крапля
- Ефірна олія гвоздики - 1 крапля.
Розтопити віск і бабасу з німом, трохи почати остуджувати. Після ввести композицію ефірних олій, залити в тубу. Олівець виділяє тонкий трав'яний аромат, але запах німа (маргози) теж буде відчуватися. Оновлювати масляний захист потрібно кожні дві години. Зазвичай достатньо пари штрихів олівцем-репелентом на незахищені ділянки тіла, ще трохи розтерти між долонь.
Олівець-очищення, 5 г
Олівчик цей — це гідрофільна олія, але в твердому вигляді. Принцип використання: олівець наноситься на вологу шкіру, розподіляється пальчиками круговими рухами. При контакті з водою гідрофільна олія перетворюється на молочко. Воно ніжно і грунтовно змиває не тільки забруднення з шкіри, а й макіяж. Сполоснувши шкіру від залишків молочка, можна тонізувати і наносити звичний догляд.
- Какао-масло - 4 г
- Какао боби - 0,5 г
- Віск емульгуючий - 0,5 г
- Віск канделильский - 1 г
- Полісорбат-80 - 0,75 г (15 крапель)
- Ефірна олія - 2 краплі.
Будь ласка, не залишайте цей олівець на пекучому сонці, він розм'якне. А ось при кімнатній температурі працює прекрасно.
Олівець-крем, 5 г
Зволоження і базове живлення шкіри рук, пом'якшення кутикули, зміцнення нігтів в дорозі теж важливі. Перепади температур, жорстка вода відразу ж відбиваються на шкірі рук. А красивою бути треба завжди. Маленький помічник — твердий крем, завжди виручить. Рецепт простий:
- Какао-масло - 4 г
- Батер ши - 1 г
- Віск бджолиний - 1 г
- Ефірна олія - 5 крапель.
Олівець-помада, 5 г
М'які губи і зволожена шкіра. Аргановий баттер надає ніжну консистенцію засобу. Зручно заливати в баночку, бальзам тримає форму, але приємно тане при контакті зі шкірою.
- Баттер аргана - 1 г
- Віск бджолиний - 2,5 г
- Олія кризалідна - 1 мл
- Олія броколі - 0,5 мл
- Ефірна олія - 1 крапля.
Олівець-дезодорант, 5 г
Свіжість влітку допомагає зберегти дезодорант. А компактна його версія завжди повинна чергувати в дамській сумочці. Всі порядні дівчата так поступають.
- Віск вибілений - 1,25 г
- Віск канделильский - 0,25 г
- Баттер ши - 0,75 г
- Олія кокосова вірджин - 0,5 г
- Харчова сода мелена - 0,75 г
- Кукурудзяний крохмаль - 0,75 г
- Галуни алюмокалієві - 0,4 г
- Алантоїн - 0,08 г
- Ментол - 0,05 г
- Оксид цинку - 0,25 г
- Ефірна олія - 4-5 крапель.
Змішайте олії і розплавте. Поки вони плавляться, зважте сухі компоненти. Нагадаємо, що галун і соду потрібно перетерти на порох в ступці, це ідеальний варіант. Але якщо немає ступки, згодиться і потужна кавомолка. Додайте сухі компоненти до масел і добре перемішайте. Змішуйте швидко, щоб суміш не почала застигати. Коли все змішано, ароматизуйте. Залийте в тубу. Ефірна олія потрібна бактерицидна. Перевірені поєднання - лаванда і м'ята 3:1, шавлія і лимон 1:3, лимон і розмарин 1:1, пачулі і апельсин 2:3, кедр і лимон 1:3.
Олівець-сонцезахисник, 5 г
Повна оборона проти агресії сонця. Насичений оксидом цинку і діоксидом титану олівець не дасть обгоріти. Маслодиспергуючі форми цих мінералів прийнятніше: вони не розбілюються по шкірі. Але і традиційні УФ-фільтри теж підійдуть, хоча будуть розбілюватись. Не забуваймо, що в екстремальних умовах з сонцем і вітром краще не жартувати. Ганебно облізлий ніс скомпрометує вас куди більше, ніж білястий захист:
- Какао-масло - 4 г
- Віск канделильский - 1,5 г
- Діоксид титану маслодиспергуючий - 1 г
- Оксид цинку маслодиспергуючий - 1 г.
Ретельно розтираємо порошки в підігрітому рідкому маслі какао, вводячи по краплі вже розтоплений віск, змішуємо і заливаємо в тубу. Сонцезахисний фільтр (СЗФ, SPF) цього олівця вбереже від опіків.