Дорожня косметичка

Рецепти твердої косметики: дорожня косметичка

Дорога і подорожі, поїздки та відрядження, літній дитячий табір і дача на вихідних. Що об'єднує всі ці місця? Вірно: дорожній несесер, в якому живуть мікроверсіі звичних косметичних засобів. З ними комфортно, надійно, просто.
Сьогодні будемо вчитися мінімізувати косметичку за допомогою безводної косметики. Плюсів у такої косметики безліч, але головне  вона не містить водну фазу та займає менше місця. Набагато менше.
До складу безводної косметики входять воски (бджолиний, квітковий), батери (тверді масла), жирні олії, жиророзчинні вітаміни і ефірна олія. Зважаючи на літню погоду корисно зробити упор на твердий канделильский віск.
Раз ми замахнулися на найсвятіше  дамську косметичку, то потрібен відповідний антураж. За еталон упаковки дорожньої косметичної лінії прийнято вважати тубу пластикову. Вона легка, ергономічна, проста в обігу, недорога. У нашому магазині можна знайти тубу на будь-який смак і колір. А також електронні ваги, дуже точні.
Нижче даруємо вам рецепти твердих косметичних засобів, які заливаються в туби. Технологія проста: розтопити компоненти і залити в тубу. Елементарно!
репеллент, от комаров, от укусов на коже, рецепт, зульфия

Олівець-репелент, 5 г

Диво-олівець на маслі німу не просто відганяє комарів з вашого плеча на сусідське, нім згубний для репродуктивної системи підступних інсекторів. Кружляти навколо вони будуть, але сісти на вас жоден не посміє  допоможуть ефірні олії і шавлієвий диво-віск! 
- Віск канделильский - 1 г
- Віск шавлії - 1 г
- Бабасу - 2 г
- Олія німа - 2,5 г
- Ефірна олія базиліку - 1 крапля
- Ефірна олія лаванди - 1 крапля
- Ефірна олія м'яти - 1 крапля
- Ефірна олія гвоздики - 1 крапля.
Розтопити віск і бабасу з німом, трохи почати остуджувати. Після ввести композицію ефірних олій, залити в тубу. Олівець виділяє тонкий трав'яний аромат, але запах німа (маргози) теж буде відчуватися. Оновлювати масляний захист потрібно кожні дві години. Зазвичай достатньо пари штрихів олівцем-репелентом на незахищені ділянки тіла, ще трохи розтерти між долонь.

Олівець-очищення, 5 г

Олівчик цей — це гідрофільна олія, але в твердому вигляді. Принцип використання: олівець наноситься на вологу шкіру, розподіляється пальчиками круговими рухами. При контакті з водою гідрофільна олія перетворюється на молочко. Воно ніжно і грунтовно змиває не тільки забруднення з шкіри, а й макіяж. Сполоснувши шкіру від залишків молочка, можна тонізувати і наносити звичний догляд.
- Какао-масло - 4 г
- Какао боби - 0,5 г
- Віск емульгуючий - 0,5 г
- Віск канделильский - 1 г
- Полісорбат-80 - 0,75 г (15 крапель)
- Ефірна олія - ​​2 краплі.
Будь ласка, не залишайте цей олівець на пекучому сонці, він розм'якне. А ось при кімнатній температурі працює прекрасно.

Олівець-крем, 5 г

Зволоження і базове живлення шкіри рук, пом'якшення кутикули, зміцнення нігтів в дорозі теж важливі. Перепади температур, жорстка вода відразу ж відбиваються на шкірі рук. А красивою бути треба завжди. Маленький помічник — твердий крем, завжди виручить. Рецепт простий:
- Какао-масло - 4 г
- Батер ши - 1 г
- Віск бджолиний - 1 г
- Ефірна олія - 5 крапель.

Олівець-помада, 5 г

М'які губи і зволожена шкіра. Аргановий баттер надає ніжну консистенцію засобу. Зручно заливати в баночку, бальзам тримає форму, але приємно тане при контакті зі шкірою.
- Баттер аргана - 1 г
- Віск бджолиний - 2,5 г
- Олія кризалідна - 1 мл
- Олія броколі - 0,5 мл
- Ефірна олія - 1 крапля.

Олівець-дезодорант, 5 г

Свіжість влітку допомагає зберегти дезодорант. А компактна його версія завжди повинна чергувати в дамській сумочці. Всі порядні дівчата так поступають.
- Віск вибілений - 1,25 г
- Віск канделильский - 0,25 г
- Баттер ши - 0,75 г
- Олія кокосова вірджин - 0,5 г
- Харчова сода мелена - 0,75 г
- Кукурудзяний крохмаль - 0,75 г
- Галуни алюмокалієві - 0,4 г
- Алантоїн - 0,08 г
- Ментол - 0,05 г
- Оксид цинку - 0,25 г
- Ефірна олія - 4-5 крапель.
Змішайте олії і розплавте. Поки вони плавляться, зважте сухі компоненти. Нагадаємо, що галун і соду потрібно перетерти на порох в ступці, це ідеальний варіант. Але якщо немає ступки, згодиться і потужна кавомолка. Додайте сухі компоненти до масел і добре перемішайте. Змішуйте швидко, щоб суміш не почала застигати. Коли все змішано, ароматизуйте. Залийте в тубу. Ефірна олія потрібна бактерицидна. Перевірені поєднання - лаванда і м'ята 3:1, шавлія і лимон 1:3, лимон і розмарин 1:1, пачулі і апельсин 2:3, кедр і лимон 1:3.

Олівець-сонцезахисник, 5 г

Повна оборона проти агресії сонця. Насичений оксидом цинку і діоксидом титану олівець не дасть обгоріти. Маслодиспергуючі форми цих мінералів прийнятніше: вони не розбілюються по шкірі. Але і традиційні УФ-фільтри теж підійдуть, хоча будуть розбілюватись. Не забуваймо, що в екстремальних умовах з сонцем і вітром краще не жартувати. Ганебно облізлий ніс скомпрометує вас куди більше, ніж білястий захист:
- Какао-масло - 4 г
- Віск канделильский - 1,5 г
- Діоксид титану маслодиспергуючий - 1 г
- Оксид цинку маслодиспергуючий - 1 г.
Ретельно розтираємо порошки в підігрітому рідкому маслі какао, вводячи по краплі вже розтоплений віск, змішуємо і заливаємо в тубу. Сонцезахисний фільтр (СЗФ, SPF) цього олівця вбереже від опіків.