УФ-захист шкіри

УФ-захист шкіри: креми і безпечний загар

Щоб не стати схожою на черепаху, яка лежала на сонечку з левеням у відомому мультику, озброїмося порцією знань про ультрафіолет. Люди давно придумали як уберегти шкіру від негативного впливу сонячного випромінювання і уповільнити процес фотостаріння шкіри. У косметику стали вводити УФ-фільтри. А косметичний концерн BASF навіть створив калькулятор для обчислення сонцезахисного фактора косметики.

Денний крем легко перетворити на сонцезахисний: в процесі створення підсильте його потрібними УФ-фільтрами, вони бувають:

- Неорганічні, вони ж фізичні. Діоксид титану, оксид цинку діють як екран-відбивач, мікронізовані варіанти набагато ефективніше.

- Органічні, вони ж хімічні. Октокрилен, оксибензон, ціннамати, похідні камфори і пара-амінобензойної кислоти спритно поглинають ультрафіолетові промені певного спектру і перетворять сонячну енергію в теплову.

Діапазон хвиль сонячних променів, що поглинаються, різний:

- УФ-А (400-320 нм) - сприяють загару і фотостарінню шкіри;

- УФ-В (320-280 нм) - викликають опіки;

- УФ-С (<280 нм) - ніяк не впливають.

Чим вище показник СЗФ косметики, тим надійніше і триваліше захищена шкіра.

Золота пропорція фільтрів в сонцезахисному кремі така - УФ-А: УФ-В = 3: 1. Такий баланс не перешкоджає рівному та повільного загару, охороняючи при цьому здоров'я шкіри. Якщо потрібен швидкий загар, вибирайте тільки УФ-В фільтри. Якщо мета - тривало і безпечно поніжитися на сонці - вибирайте тільки УФ-А фільтри.

Косметологи з'ясували, що комбінація хімічних і фізичних УФ-фільтрів допомагає не просто посилити захист шкіри, але і поліпшити косметичну формулу санблоком. Водовідштовхувальні, тактильні, захисні таланти пляжної косметики тільки виграють.

УФ в косметике, СЗФ, крем от солнца

Сонцезахисний фактор (СЗФ або SPF, sun protect factor) косметики, необхідний саме вам, залежить від фототипу шкіри, УФ-індексу, тривалості перебування під відкритим сонцем. Короткі перебіжки по місту і відпочинок на морі зажадають різних СЗФ.

УФ-індекс (вказано в прогнозі погоди для вашого міста) зорієнтує в підборі потрібної цифри СЗФ. Максимально можливий СЗФ косметики дорівнює 60. Всі цифри на тюбиках вище цього - маркетинг від лукавого. Якщо не полінуватися і провести нескладний розрахунок, то з'ясовується, що санблок СЗФ 50 вже поглинає 98% UVB-променів, і все креми 50+ дадуть той же незмінний захист у 99%.

Компоненти пляжної косметики. Обов'язково в сонячну косметику вводять антиоксиданти (стабілізований вітамін С, антиоксидант вітамін Е, Q10, поліфеноли і каротиноїди), імуномодулятори (бета-глюкан, гель алое-віра, СО2-екстракти), тригліцериди для запобігання окислювальних процесів між компонентами крему, силікони для поліпшення розподілення косметичного засобу і додання водовідштовхувальних властивостей.

Вододисперсні діоксид титану і оксид цинку допоможуть створити полегшені формули: спреї, гелі, молочко. Їх легше наносити і розподіляти по шкірі.

Маслодисперсні ве
рсії цих же компонентів приємно вводити в сухі масла, бальзами для губ, олівці та мазі від сонця. Комбінаторність як і раніше в пошані: використовуючи в одній рецептурі водо- і маслодисперсні фільтри, доб'ємося поліпшення
тактильних властивостей косметики і посилення УФ-захисту. Це важливо для дитячої косметики.

Мікронізовані версії звичайних фільтрів дивовижно лягають в будь-який вид косметики: мінеральні пудри, рідкі засоби, декоративну косметику. Однак вони не підходять для дитячої шкіри: малюкам до шести років вони абсолютно не потрібні, користуйтеся традиційними УФ-речовинами. Вони майже не розбілюються по шкірі, за що й улюблені.

Нанесення УФ-захисту - важливе і відповідальне заняття. Особливо якщо з вами діти. Санблок резонно наносити за 15-20 хвилин до виходу на сонце. Не економте крем, наносить щедро і розподіляйте ретельно, нехай шкіра рівномірно вбере захист. «Сонячні тераси» - будь-які виступаючі ділянки тіла (ніс, вуха, вилиці, плечі, груди, поперек, коліна і задня поверхня гомілки) вимагають пильної уваги, оскільки обгорають куди швидше. Губи з їх тонкою шкірою найбільш уразливі. Завжди захищайте їх, а якщо ви на пляжі, то оновлюйте санблок щогодини, пантенол у складі вбереже від появи сонячного герпесу.

Бажаємо здоров'я вашій шкірі!