Оксид цинку
Корисні види ОЦ: вододиспергуючий, олієдиспергуючий, мікронізований
Мазь «Цинк і лаванда», 20 г
Мазь з високим ступенем захисту (СЗФ близько 40) корисна всій родині. Цинк запобіжить сонячний опік, а лаванда не дасть шкірі почервоніти. Разом вони підсилюють дію один одного. Універсальна мазь живить, захищає, загоює. Будь які ранки або натертості затягуються миттєво: гіпоалергенний ланолін і цинк не підведуть! Створена на основі традиційного цинкового оксиду, мазь може застосовуватися навіть для найменших діток (попрілості, наприклад). Увага: мазь розбілюєтся.
- Ланолін рослинний - 5 г
- Цинку оксид - 5 г
- Батер маракуї - 4 г
- Батер алое - 3 г
- Какао-масло - 3 г
- Ефірна олія лаванди - 10 крапель.
Розтопити батери і ланолін до напіврідкого стану, змішати їх ретельно, після додавати потроху оксид цинку. Домігшись рівномірного його розподілу, посилити мазь ефірною олією лаванди. Перекласти в баночку. У літню спеку зберігати мазь зручно у холодильнику. При кімнатній температурі вона приємної м'якої консистенції, але не залишайте її на сонці.
Крем для засмаги «Цинковий щит», 100 г
Простий крем з СПФ 15 захистить білу шкіру від почервоніння і опіків години на півтори-два. Не забувайте оновлювати цинковий щит кожні 2 години і після купань. Для дитячої шкіри (до 6 років) використовуйте звичайний - НЕ мікронізований - оксид цинку.
- Оксид цинку мікронізований - 15 г
- Оксибензон - 4 г
- Гідролат солодки - 55 мл
- Екстракт броколі - 5 г
- Кислота стеаринова - 1,75 г
- Емульгатор моностеарат гліцерин - 3,5 г
- Батер алое - 5 г
- Батер маракуї - 5 г
- Вітамін Е масляний - 2 мл
- Силікон SeraSoft SW71 - 5 мл
- Консервант феноксиетанол - 0,6 мл.
На водяній бані-1 топимо емульгатор і стеаринову кислоту. Вводимо туди батери, а також розчиняємо кристалики Оксибензону. У цю масляну фазу вмешиваем оксид цинку.
На водяній бані-2 підігріваємо гідролат, розчиняємо сухий екстракт броколі.
Змішуємо обидві фази, збиваючи міксером. Вводимо силікон (він допомагає тонкому і рівномірному розподілу сонячних фільтрів) і вітамін Е. Консервуємо готовий крем і перекладаємо у зручний тюбик. Ефірна олія лаванди і ялівцю додасть крему ніжний аромат.
Бальзам «Загоєння», 20 г
Пошкодження шкіри і биті коліна скоро гояться, якщо під рукою є нехитрий ефірний бальзам. Цинк і збалансована масляна основа підсилює регенеруючу властивість мазі. Замість батера можете сміливо брати фармакопійний ланолін.
- Батер алое - 5 г
- Какао-масло - 5 г
- Сквалан - 5 мл
- Олія рижію - 3 мл
- Олія насіння календули - 2 мл
- Цинку оксид мікронізований - 2 г
- Ефірна олія меліси - 0,5 мл
- Ефірна олія пальмарози - 0,25 мл
- Ефірна олія розмарину - 0,25 мл
На водяній бані розплавити масло какао (це найтугоплавкіший компонент), розм'якшити батер, додати рідкі масла і сквалан. Додати оксид цинку і вимішати остигаючий однорідний бальзам. Після ввести ефірні олії і перекласти мазь в баночку. Якщо зберігати у холодильнику, то мазь буде твердою.
Очищуючий гель «Чисті пори, pH 4», 50 мл
Змиваємий гель безпечно очищає проблемну шкіру: м'яко відлущує, знімає забруднення (ніжні ПАР), при цьому глибоко очищаючи і оздоровлюючи шкіру. Кислий рН (4,0) перешкоджає утворенню комедонів і акне. Ніжно очищає і легко змивається, залишаючи відчуття свіжості шкіри. Кислоти в складі зволожують і розгладжують шкіру, ментол освіжає, цинку оксид стягує пори. При створенні гелю в першу чергу диспергуєте оксид цинку в гідролаті, після вводите компоненти по черзі. Гель перед застосуванням струшуємо, оскільки оксид цинку любить час від часу осідати на дно.
- Гідролат - 20 мл
- Комплекс «Фруктові кислоти" - 15 мл
- Фукогель - 5 мл
- Водорозчинна олія - 5 мл
- ПАР мигдалю - 5 мл
- Глина косметична - 2 г
- Оксид цинку вододиспергуючий - 1 г
- Ментол - 0,1 г
- Ефірні олії - 1 мл
- Консервант феноксиетанол - 0,5 мл.
Пудра-парфум для тіла від Коко Шанель, 20 г
Приготувати пудру-парфум нескладно. Оксид цинку, алантоїн, тальк і крохмаль потрібно перемішати в кавомолці протягом 5 секунд (суміш стане легкою і пудровою). Якщо у Вас суха шкіра, то оксид цинку не знадобиться. Крихітний шматочок какао-масла розплавити в ложці і по краплі вводити в пудру. Кавомолка рівномірно розподілить його по всьому об'єму. В останню чергу вводимо парфуми або ефірні олії: по краплі, перемішуючи готову пудру. Ступінь насиченості улюбленим запахом підбираємо самі, це справа смаку.
Готову пудру-духи пересипте в суху баночку, бажано з ситечком або надійною мембраною. Зберігайте пудрові духи щільно закупореними.
- Крохмаль кукурудзяний - 6,5 г
- Тальк - 2 г
- Оксид цинку мікронізований - 1,5 г
- Какао-масло - 10 крапель
- Парфум-віддушка - 15-20 крапель
- Алантоїн - 0,05 м
Бепантен мазь 5%, 50 г
Немає потреби представляти улюбленця дитячої шкіри. Ми списали рецепт, підігнавши його під наші корисні компоненти. Мазь Бепантен максимально вдалий для шкіри: знімає сухість, почервоніння, розгладжує і захищає надовго. Володарям зневодненої шкіри Бепантен підійде ідеально для щоденного догляду. Батери (манго, ши, какао, бабассу) вибирайте на свій розсуд.
- Ланолін фармакопійний - 12,5 г
- Гідролат - 12,5 г
- Батери - 7 г
- Емульгатор «Планта-М» - 4 г
- Віск бджолиний вибілений - 2 г
- Олія мигдалю - 2 г
- Пантенол - 4 г
- Оксид цинку звичайний - 1 г
- Консервант феноксиетанол - 12 крапель.
Готується крем-мазь легко і швидко. На водяній бані-1 топимо батери, віск, ланолін і емульгатор. На водяній бані-2 підігріваємо гідролат і пантенол, диспергуємо в них оксид цинку (беріть звичайний, не мікронізований). Після змішуємо обидві фази крему і збиваємо паличкою. Емульгується склад вмить Вам сподобається. Далі мазь поміщаємо у холодильник на півгодинки, а вже після проводимо фінальне перемішування і консервуємо.
Шпателем перекладаємо готовий густий крем в чисту баночку.
Дезодорант кульковий, 50 мл
Натуральний дезодорант успішно бореться з причиною появи неприємного запаху: дезодоруючий комплекс надає терпку і поростягіваючу властивість. Галуни добре розчиняються в присутності гуара і гліцерину. Ніжна шкіра пахв теж захищена. Кукурудзяний крохмаль і амодиметикон забезпечать гладкість нанесення. Компактна версія дезодоранту у флаконі-ролику завжди повинна чергувати в сумочці.
- Гідролат - 30 мл
- Комплекс «Дезодоруючий» - 5 мл
- Гуар - 0,05 г
- Масло кокоса - 2,5 г
- Галуни алюмокалієві - 4 г
- Крохмаль кукурудзяний - 3 г
- Сода харчова - 1,5 г
- Оксид цинку вододиспергуючий - 1 г
- Ментол - 0,25 г
- Амодиметикон - 3 мл
- Ефірні олії - 2 мл.
Перевірені поєднання - лаванда і м'ята 3: 1, шавлія і лимон 1: 3, лимон і розмарин 1: 1, пачулі і апельсин 2: 3, кедр і лимон 1: 3. В одній частині гідролата залишити набухати гуар, іншу частину гідролата підігріти і розчинити в ній галуни алюмокалієві, соду. У глицериновом комплексі диспергувати оксид цинку, в кокосовій олії розчинити ментол. Після все змішати, додати амодиметикон. Капнути феноксиетанол для консервування і залити в зручний олівчик-ролик. Саме такий «тонкий» спосіб нанесення гелевих дезодорантів забезпечує надійність і економічність.
Емульсія «Матова шкіра», 40 мл
Зволоження шкіри та оптимізація вироблення шкірного сала. Пам'ятайте, що надлишки крему через 10 хвилин після нанесення слід промокнути серветкою. Можна присмачити крем щіпкою глини (0,5-1%), яка відмінно матує, як і оксид магнію.
- Гідролат - 28 мл
- Алое-віра концентрат - 2 мл
- Олія німа - 7 г
- Олія імбиру - 4 мл
- Батер ши органік - 3,5 г
- Емульгатор «Планта-М» - 2,5 г
- Пантенол - 1 г
- Оксид цинку вододиспергуючий - 2 г
- Гідролізат перлів сухий - 4 г
- Екстракт томату - 1 мл
- Вітамін А - 0,5 мл
- Вітамін Е - 0,5 мл
- Консервант феноксиетанол - 0,5 мл
На водяній бані-1 підігріти масла і емульгатор. На водяній бані-2 підігріти гідролат, гель алое. Розчинити перли. У пантенолі диспергувати оксид цинку і глину. Водну фазу додати тонкою струєю в масляну, збиваючи міксером. У міру збивання додати пантенол з цинком і глиною. В остигаючу емульсію ввести екстракт томату і вітаміни. Законсервувати, перелити в пляшку з дозатором.
Цинкова мазь (паста Лассара), 20 г
Саліцилово-цинкова мазь (вона ж - паста Лассара) зобов'язана бути в кожній аптечці, особливо якщо в будинку є діти. Незважаючи на простенький склад, паста знімає свербіж при укусі комах, розсмоктує синці, загоює садна і порізи, дезінфікує і підсушує запалення, акне, купірує герпес. Оксид цинку маслодиспергуючий і мікронізований майже не розбілюється по шкірі на відміну від традиційного.
- Кислота саліцилова - 0,4 г
- Цинку оксид - 5 г
- Какао-масло - 6 г
- Ланолін фармакопійний - 4,6 г
- Батер ши - 4 г
- Ефірна олія - 10 крапель.
Оксид цинку і саліцилову кислоту змолоти в пил на кавомолці або розтовкти товкачем. Розм'якшити трохи батер і ланолін, з'єднати обидві суміші, ретельно вимішуючи їх ложечкою-шпателем на теплій водяній бані. Ввести ефірну олію (чайне дерево, лаванда, ладан і лимон) і залити в баночку. Зберігати у холодильнику. Залежно від мети застосування, наповнювач (тверде масло) може бути й іншим: манго, какао, ши - всі вони прекрасно вбираються шкірою. Однак Ви можете скористатися аптечним вазеліном.