Зубний порошок

Зубний порошок: рецепти

Здорові зуби — красиві зуби. Ніякий крем не приховає огріхи на зубній емалі, тому щоденним нашим завданням протягом усього життя є догляд за порожниною рота.

В давнину люди чистили зуби сіллю, золою, перемеленими травами і корінням. У кожному кліматичному поясі були свої власні рецепти, але об'єднувало їх одне — користь для здоров'я зубів.

Правильне харчування зсередини і розумне піклування зовні — ось і все, що необхідно.

З багатства натуральних компонентів для зубного догляду візьмемо глини (сорбент), перли і харчову соду (абразив), рослинні пудри (мікроелементи), кокосову олію (очищення від нальоту), ефірні олії (антисептик) і підсолоджувач (стевія або сорбіт). Додаткову користь несуть оксид цинку, папаїн, сечовина.

Зубний порошок зробити нескладно: визначитеся з метою і беріться за кавомолку.

Зубна паста — це похідна зубного порошку, в її косметичну формулу додається вода і ПАР для додання пасті необхідної консистенції і пінності.

Зубний еліксир — концентрований склад для порожнини рота. Омиває ясна, позбавляє від залишків їжі в міжзубних просторах, освіжає подих.

Порошок зубний «Відбілюючий»

Завдяки глині ​​бентоніту, порошок ніжно очищає поверхню зубів і прибирає неприємний запах. Папаїн знімає жовтуватий наліт, а сечовина підсилює цю дію. Фітопудри і перли доповнюють композицію, надаючи порошку деяку абразивність.

- глина бентонітова сіра - 4 г

- пудра перлів - 3 г

- пудра солодки -2 г

- пудра фіалки - 1 г

- папаїн - 0,5 г

- пудра стевії - 0,5 г

- сечовина - 1 г

- сорбіт - 0,5 г

- ефірна олія м'яти - 5 крапель

У кавомолці ретельно змолоти в пил компоненти. Ввести ефірні олії, крапля за краплею, струшуючи. Пересипати в зручну баночку.

Порошок зубний «Свіже дихання»

Завдяки глині ​​бентоніту, порошок ніжно очищає поверхню зубів і прибирає неприємний запах. Ефірні олії додатково доглядають за порожниною рота, освіжаючи дихання тривалий час.

- глина бентонітова сіра - 4 г

- пудра перлів - 3 г

- пудра розмарину - 1 г

- пудра цикорію - 1 г

- пудра мильнянки - 1 г

- пудра стевії - 0,5 г

- сорбіт - 0,5 г

- сечовина -1 г

- ефірна олія ялівцю - 2 краплі

- ефірна олія апельсина гіркого - 3 краплі

У кавомолці ретельно змолоти в пил компоненти. Ввести ефірні олії, крапля за краплею, струшуючи. Пересипати в зручну баночку.

Порошок зубний «Аюрведа»

Трав'яна суміш гіркуватого смаку. Глина та фітопудри прекрасно очищають порожнину рота, зміцнюючи ясна і освіжаючи дихання. Великий плюс цього зубного порошку — зубна поверхня залишається ідеально гладкою, без нальоту цілий день. Милькість шикакай і рассул дуже приємна, а їхні таланти прибирати несвіжість запаху вражаючі. Спробуйте!

- глина расул - 3 г

- літотамнiя - 3 г

- пудра шикакай - 2 г

- пудра кокосу - 1 г

- пудра амли - 0,5 г

- пудра німа - 0,5 г

- пудра стевії - 0,5 г

- сорбіт - 0,5 г

- ефірна олія м'яти - 5 крапель

У кавомолці ретельно змолоти в пил компоненти. Ввести ефірні олії, крапля за краплею, струшуючи. Пересипати в зручну баночку.

Порошок зубний «Міцні ясна»

Ефірні олії доглядають за порожниною рота, освіжаючи дихання тривалий час. Детоксикуючий бентоніт вбирає в себе неприємні запахи, а екстракти лимона і кокосу зміцнюють капіляри. Порошок залишає зуби гладкими і чистими! Карбонат кальцію краще просіяти крізь дрібне-дрібне сито, в ньому іноді попадаються відчутні абразивні частинки.

- глина бентонітова червона - 2 г

- глина бентонітова жовта - 2 г

- кальцію карбонат - 1 г

- оксид цинку - 1 г

- екстракт лимона - 0,5 г

- екстракт кокосу - 0,5 г

- пудра базиліка - 1 г

- пудра мильнянки - 1 г

- пудра стевії - 0,5 г

- сорбіт - 0,5 г

- ефірна олія розмарину - 1 крапля

- ефірна олія м'яти - 3 краплі

У кавомолці ретельно змолоти в пил компоненти. Кришку кавомолки краще відкривати через хвилину, нехай пил осяде всередині. Ввести в порошок ефірні олії, крапля за краплею, струшуючи. Пересипати в зручну баночку.

Зубна паста «Кокос»

Кокосова олія в чистому вигляді чудово чистить зуби і освіжає порожнину рота. Чудовий варіант для маленьких діток: з малечку можна привчати дітей чистити зуби.

- олія кокосу - 10 мл

- глина каолінова біла - 2 г

- пудра кокосу - 4 г

- екстракт кокосу - 1 г

- оксид цинку -1 г

- ефірна олія м'яти - 3 краплі.

У розтопленій олії кокосу диспергувати оксид цинку (беріть звичайний варіант), каолін, після чого ввести екстракт кокосу і пудру. У загуслу пасту додати ефірну олію. Замість м'яти можете додати улюблену апельсинову олію або маслорозчинний вкусоароматизатор.

Ополіскувач для рота «Трав'яний»

Дезодорування порожнини рота і догляд за яснами: лопух і ефірні олії піклуються про здоров'я слизової. Всього 5 мл трав'яного еліксиру розводять водою до 100 мл і полощуть рот. Не ковтати.

- гідролат - 90 мл

- сечовина - 4 г

- сода харчова - 4 г

- екстракт лопуха - 3 мл

- ефірна олія м'яти - 3 мл

- ефірна олія ялівцю - 1 мл

- консервант фенокситанол - 1 мл

На соду капнути ефірні олії, розчинити соду в теплому гідролаті розчинити, додати сечовину, ввести екстракт лопуха і законсервувати.

Ополіскувач для рота «Молоко і м'ята»

Від запаху в роті рятує кокосове молоко і всенародна улюблениця м'ята. Простий дует, дієвий і дуже приємний на смак! Зовсім небагато (5 мл) цього еліксиру розводять водою до 100 мл і полощуть рот. Не ковтати.

- гідролат м'яти - 93 мл

- полісорбат-80 - 1 мл

- кокосове молоко сухе - 5 г

- ефірна олія м'яти - 3 мл

- консервант фенокситанол - 1 мл

Ефірну олію змішати з полісорбат-80, в теплому гідролаті розчинити сухе кокосове молоко. Обидві фази перемішати і законсервувати.

Ополіскувач «Зміцнення ясен»

Екстракт татарника багатий на інулін і рослинний слиз, які відмінно зміцнюють капіляри. Галуни в'яжуть і профілактують кровоточивість ясен. Ефірні олії чудово дезинфікують. Чайну ложечку (5 мл) зміцнюючого еліксиру розводять водою до 100 мл і полощуть рот. Не ковтати.

- гідролат ісопу - 40 мл

- гідролат шавлії - 44 мл

- гідролат м'яти - 10 мл

- екстракт татарника - 3 мл

- галуни алюмокалієві - 2 г

- сечовина - 4 г

- ефірна олія пальмарози - 0,5 мл

- ефірна олія розмарину - 0,5 мл

- ефірна олія м'яти - 2 мл

- полісорбат-80 - 1 мл

У полісорбаті розчинити ефірні олії, в гідролаті розчинити сечовину. Змішати обидві фази, ввести екстракт татарника, законсервувати.