Пілінг

Пілінг: фруктові кислоти та ензими

Фруктовий пілінг — процедура, в ході якої ороговілий шар шкіри видаляється за допомогою косметичних фруктових кислот. Синонимична їх назва — альфагідрокіслоти, або АГК. По-англійськи це звучить як АНА (альфа-гідрокси кислота). Найлегший поверхневий фруктовий пілінг робить шкіру молодше і чистіше, сприяють глибокому зволоженню і омолодженню шкіри. Як правило, фруктовий пілінг - найбезпечніший. Щоб побачити результат, знадобиться серія з 7-11 сеансів, між якими необхідно робити перерви довжиною в 1 тиждень. З назви пілінгу зрозуміло, що до складу входять фруктові кислоти, але які і чому?

Молочна кислота насичує шкіру вологою, м'яко і надійно вибілюючи її. Міститься не тільки в різних кисло-молочних продуктах (йогурті, сметані), але і в помідорах, винограді, яблуках.

Винна кислота чудово ексфоліює (відлущує) шкіру, зволожує і вибілює її. Міститься в дозрілому винограді, апельсинах або в старому вині.

Гліколева кислота є фаворитом косметологів, оскільки володіє низькомолекулярною природою: ефективно проникає крізь верхній шар епідермісу і позбавляє від прикрої гіперпігментації швидше інших кислот. Міститься в цукровому очереті і зеленому винограді.

Яблучна кислота не тільки відлущує, але і сприяє відновленню шкірних покривів на клітинному рівні, що важливо для оптимізації водно-сольового балансу шкіри. Після яблучного пілінгу шкіра свіжа і пружна. Міститься в яблуках та помідорах.

Лимонна кислота дієво відбілює шкіру, відмінно поєднуючись з винною, наприклад. Ця кислота є потужним антиоксидантом, чудово знезаражує шкіру, тому затребувана косметологами при лікуванні вугрової висипки. Міститься в лимонах і цитрусових.

Етапи фруктового пілінгу:

- Проведення ліктьової проби на чутливість,

- Очищення шкіри,

- Нанесення розчину потрібної концентрації пошарово,

- 3-5 шарів розчину наносять послідовно, дочекавшись висихання попереднього,

- Експозиція 2-10 хвилин в залежності від типу шкіри і сили розчину,

- Змивання розчину зі шкіри нейтралізуючим засобом з рН 7-8,

- Активне зволоження і застосування сонцезахисного і антистресового денного крему.

Протипоказання для фруктового пілінгу: наявність свіжого засмаги; пошкодження шкіри; алергія на який-небудь з компонентів; інсоляція.

В арсеналі інтернет-магазину «Зульфія» представлено кілька фруктових пілінгів з різною концентрацією АГК, що дає можливість підібрати розчин для будь-якого типу шкіри. Згідно рекомендації дерматологів і косметологів, суміші фруктових кислот працюють на шкірі куди дієвіше, тому флакон з готовим розчином для пілінгу повинен бути у кожної жінки. Пілінг-розчини прості в застосуванні: щотижневий фруктовий пілінг робить шкіру молодше, змушує її дихати і сяяти здоров'ям. Якщо з якоїсь причини ви стомилися від фруктового пілінгу, оцініть ексфоліацію на основі ферментів.

Ферментний пілінг

Пілінг ензимами - поверхнева косметологічна процедура відлущування ороговілого шару шкіри за допомогою розчину на ензимах, або ферментах. Процедура щадна, підходить для всіх типів шкіри - навіть чутливою і з куперозом.

Як працює на шкірі ферментний пілінг? Це дбайливе очищення шкіри від білкових забруднень, розчинення сальних і потових каналів. Ензими делікатно «з'їдають» омертвілі клітини рогового шару епідермісу, а живі при цьому залишаються непотурбованими. Шкіра вирівнюється, полірується і розгладжується, її тон і тургор поліпшується. Важливий момент: після пілінгу ферментами немає ні лущення, ні почервоніння, ні дискомфорту. У складі пілінгу використані ферменти гідролази: протеаза (розщеплює білкові сполуки), карбогідрази (розщеплює вуглеводи), ліпази (деактивує жири). Ось чому ензимний пілінг є важливим етапом при боротьбі з целюлітом.

Ферментний пілінг косметологи рекомендують в різному віці. Молодій шкірі - в якості очищення, зволоження і захисту, а в'янучої - для стимуляції регенерації, розгладження рельєфу і поліпшення кольору обличчя. Універсальність пілінгу оцінять власниці гіперпігментованой шкіри, чутливої і схильної до куперозу або розацеа. Курс ферментного пілінгу складається з 5-8 процедур, 1-2 рази на тиждень (залежно від типу шкіри).

Етапи ферментного пілінгу:

- Проведення ліктьовий проби на чутливість,
- Очищення шкіри,
- Нанесення розчину потрібної концентрації,
- Утеплення поверх харчовою плівкою,
- Експозиція 10-30 хвилин в залежності від типу шкіри і сили розчину,
- Змивання розчину з шкіри нейтралізуючим засобом з рН 7-8,
- Активне зволоження
 і застосування сонцезахисного і антистресового денного крему.
Протипоказання для ферментного пілінгу: наявність свіжої засмаги; пошкодження поверхні шкіри; алергія на склад; інсоляція.
Максимальний ефект від будь-якого пілінгу і дозвіл будь-якої неув'язки зі станом шкіри - досяжні. Для цього корисно проконсультуватися з косметологом або дерматологом: порада фахівця і очна консультація дуже знадобляться вам у майбутньому для підбору індивідуальної програми не тільки для пілінг-курсу, але і для догляду за шкірою всього тіла.

Бажаємо вам сяючої шкіри і безпечних косметичних процедур!

Рецепти з саліциловою кислотою