Секрети рівної засмаги

Рецепти рівної засмаги

Золоте правило стійкої рівної засмаги: не поспішати, оскільки швидкий загар = сонячний опік. Перефразовуючи народне прислів'я, поспішиш — людей насмішиш. Не варто поспішати смажитися на сонці, навіть якщо ваша смугла шкіра вже підготовлена. Засмага — це звичайна фотобіологічна реакція організму і для її здійснення потрібен час. У солярії або на свіжому повітрі - не має значення. Але якщо приголомшити шкіру макродозою ультрафіолетового пучка, то бути вам з сонячним опіком і подальшим дискомфортом.

Головна рекомендація дерматологів для будь-якого фототипу шкіри - догляд після засмаги. Додаткове зволоження на основі природних полісахаридів і емолентів запобіжить сухість та лущення, зробить засмагу стійким і рівним. Якщо дійшло до сонячного опіку, користуйтеся алое-віра і пантенолом, краще цієї пари не знайти!

Ніжне відлущування і рівний загар взаємопов'язані набагато тісніше, ніж можна припустити. Засмага може лягти рівно виключно на рівну зволожену шкіру. І, відповідно, довше зберегтися.

Після засмаги шкіру побалуємо кремом з потужною зволожувально-пом'якшувальною базою. Фруктові кислоти, алое-віра, гідрованс, фукогель, СО2-екстракти і батери-емоленти заспокоять епідерміс і знімуть дискомфорт.

Олія для засмаги наноситься на вологе тіло: спочатку замилюєте олію в шкіру, а після пари хвилин залишки легко і невимушено змахуєте рушником. Пам'ятайте про таке корисне правило. Зате сухе масло вбирається миттєво!

УФ-фільтри гасять шкідливий спектр сонячних променів, тому пам'ятайте про фізичні екрани: оксид цинку і діоксид титану, особливо якщо на пляжі з вами відпочивають діти.

Золотий годинник для отримання засмаги: ранок (07:30-11:00) і вечір (16:00-19:00). А ось в найбільш небезпечний час (11:00 -15:00) краще вдатися до сієсти. Читання, прогулянки, прохолодні напої і спілкування корисні для нервової системи куди більше фонтанів ультрафіолету.

Скраб для тіла «Тонізування», 100 г

Шкіру потрібно любити. Скраби і гомажі на рисовій пудрі унікальні за своїм впливом: вони полірують поверхню шкіри, прибираючи віджилі клітини. Зволожуючий сорбіт і гліцин, а також яблучний порошок профілактують сухість шкіри, сірка і бентоніт забезпечують шкірі безцінну мінеральну підгодівлю.

- Пудра рисова - 28 г

- Крохмаль кукурудзяний - 20 г

- Скраб гірчичний - 10 г

- Сорбіт - 10 г

- Натрію кокоїл ізетіонат - 10 г

- Екстракт яблука - 2 г

- Глина бентонітова - 10 г

- Сірка водорозчинна - 5 г

- Гліцин - 5 г

Розбавити гідрофільною олією або готовим гелем алое-віра. Використовувати в душі 1-2 рази в тиждень. Компоненти змішати в кавомолці, перекласти в баночку з щільною кришкою.

Мазь «Цинк і лаванда», 20г

Мазь з високим ступенем захисту (СЗФ БЛИЗЬКО 40) корисна всієї сім'ї. Цинк запобігає сонячному опіку, а лаванда не дасть шкірі почервоніти. Разом вони підсилюють дію один одного. Універсальна мазь живить, захищає, загоює. Будь-які ранки або натертості затягуються миттєво: гіпоалергенний ланолін і цинк не підведуть! Створена на основі традиційного цинкового оксиду, мазь може застосовуватися навіть для самих маленьких діток (попрілості, наприклад). Увага: мазь розбілювальна.

- Ланолін рослинний - 5 г

- Цинку оксид - 5 г

- Батер маракуї - 4 г

- Батер алое - 3 г

- Какао-масло - 3 г

- Ефірна олія лаванди - 10 крапель.

Розтопити батери і ланолін до напіврідкого стану, змішати їх ретельно, після додавати потроху оксид цинку. Домігшись рівномірного його розподілу, посилити мазь ефірною олією лаванди. Перекласти в баночку. У літню спеку зберігати мазь зручно в холодильнику. При кімнатній температурі вона приємної м'якої консистенції, але не залишайте її на сонці.

Сухе масло «Вітамінне», 30 мл

Для весняно-літнього активного сонця знадобиться універсальний косметичний продукт - сухе масло. Куди ми вбудували УФ-фільтр оксибензон. Нехай захищає шкіру, посилюючи поживну властивість рафінованих олій в складі. Вітаміни F і E в поєднанні з біоліпідним комплексом зроблять шкіру гладкою і ніжною. Можете сміливо використовувати цю олію і для волосся. Якщо плануєте використовувати цю олію для дітей, виключіть, будь ласка, ефірну олію м'яти - ніжної лаванди для діток буде досить.

- Олія фісташки - 5 мл 

- Олія зародків рису - 4 мл

- Сквалан оливковий - 5 мл

- Комплекс Амісол-Тріо - 1 МЛ

- Циклометикон - 13 мл

- SW SeraSoft силікон 71 - 2 мл

- Вітамін Е - 2 краплі

- Вітамін F - 3 краплі

- Оксибензон - 2 г

- Ефірна олія м'яти - 4 краплі

- Ефірна олія лаванди - 3 краплі.

У підігрітому сквалані (він термостабільний) розчиніть без залишку кристалики оксибензону. Після змішайте їх з іншими оліями і Амісолом-Тріо. Додайте циклометикон і SeraSoft SW71. Вітамінізуючу суміш, підсильте ефірними оліями і перелийте в зручний спрей. У склі олія виглядає розкішно, до речі. Підпишіть красиво наклейку і поставте на ній дату виготовлення косметичного продукту. Його термін придатності - півроку, консервантів не потрібно.

Сироватка «Зволоження», 10 мл

Пара крапель цієї сироватки посилить дію масок: розгладити шкіру, пронісши активи глибше в епідерміс. Гелева сироватка легко всмоктується, зволожує і розгладжує шкіру. Прекрасний активатор для подальшого косметичного догляду: крему, декоративної косметики на водній основі, мінеральних вуалей.

- Гідролат - 8,5 мл

- Альгінат натрію - 0,02 г

- Гіалуронат натрію високомолекулярний - г 0,03

- Гіалуронат натрію низькомолекулярний - 0,02 г

- Екстракт лотосу - 0,5 мл

- Алое-віра концентрат - 0,2 мл

- Амодиметикон - 0,5 мл

- Сірка водорозчинна - 1 г

- Консервант феноксиетанол - 1 крапля.

У гідролаті залишити набухати гіалуронат натрію і альгінат натрію. Через 1-2 години гелевий рідкий розчин ретельно перемішати міксером. Розчинити в ньому сірку, ввести екстракт, алое, додати амодиметикон. Ретельно перемішати і законсервувати. Перелити у флакон з піпеткою.

Крем «Креольська засмага», 50 г

Зручний щільний крем в баночці повинен зволожувати і живити шкіру до прийняття сонячних ванн. Це підготує шкіру до ультрафіолетового удару, максимально пом'якшивши його. Олії-сонцехахисники та зволожувачі шкіри підсилюють дію один одного.

- Батер ши органік - 5 г

- Какао-масло - 4 г

- Олія шипшини - 5 мл

- SW SeraSoft силікон 71 - 2 мл

- Емульгатор «Планта-М» - 3 г

- Фукогель - 10 крапель

- Віск лаванди - 2 г

- Гідролат - 10 мл

- Шелка гідролізат сухий - 1 г

- Ефірна олія іланг-ілангу - 1 крапля

- Ефірна олія неролі - 1 крапля

- Консервант феноксиетанол - 4 краплі.

На водяній бані-1 топимо батер і віск, додаємо олію, емульгатор, чекаємо його повного розчинення. На водяній бані-2 підігріваємо гідролат, розчиняємо в ньому сухий гідролізат шовку. Після досягнення обома фазами однакової температури, водну фазу тонкою струєю вливаємо в олійну, збиваючи міксером. Для створення впевненої емульсії збиваємо 3-4 хвилини, під кінець вводимо силікон SeraSoft SW 71 і ефірні олії. Консервуємо крем, перекладаємо в баночку. Крем ідеальний для чутливої, дитячої та сухої шкіри, схильної до почервоніння. Він розгладжує, заспокоює і пом'якшує. При розумному сонячному харчуванні отримаєте дивовижної краси загар - рівний і золотистий, запобігши почервоніння і лущення шкіри.

Гель-крем «Після засмаги», 100 мл

Заспокоює шкіру після сонячних ванн, залишаючи відчуття прохолоди і спокою (це заслуга ефірних олій м'яти і петигрена). Гель легкий, але живильний (потужна водна фаза і ніжний батер). Екстракт броколі тримає оборону від агресії сонячних променів, а рослинні гормони розгладжують шкіру.

- Гідролат м'яти - 40 мл

- Гідролат полуниці - 30 мл

- Гідролат солодки - 20 мл

- Комплекс «Фітоестрогени для омолодження» - 4 мл

- Батер алое - 5 г

- Арістофлекс - 0,4 г

- Амодиметикон - 3 мл

- Екстракт броколі - 1 г

- Ефірна олія петигрена - 1 мл

- Ефірна олія вербени лимонної - 1 мл

- Ефірна олія м'яти - 1 мл

- Консервант феноксиетанол - 0,5 мл.

У підігрітій суміші гідролатів розчиняємо сухий екстракт броколі, після загущаємо водну фазу арістофлексом (мініміксер спростить справу). Далі вводимо по черзі гліколевий екстракт і фітокомплекс. Після додаємо батер, потужно збиваємо, отримуємо гель ніжної консистенції. Тепер, щоб уникнути липкості покращуємо формулу амодиметиконом. Перемішуючи склад міксером, додаємо ефірну олію і консервуємо. Ароматний крем переливаємо у флакон з дозатором.

Зволожуюче молочко «Після засмаги», 45 мл

Заповнення дефіциту вологи в шкірі допоможе засмазі лягти рівніше і впевненіше. Після душу нанесіть це молочко на чисту шкіру, воно вбереться вмить. Поживна і зволожуюча частини рецепта прекрасно доповнюють один одного. Вітамін Е, колаген і цілющий алое-віра швидко знімуть почервоніння шкіри в разі передозування сонця. Якщо у вас є міка, можете ввести її в рецепт молочка, тоді шкіра придбає легке мерехтіння.

- Гідролат - 25 мл

- Гуарова камедь - 0,5 г

- Алое-віра концентрат - 3 мл

- Фукогель - 1 мл

- Тригліцериди - 5 мл

- Олія аргана - 6 мл

- Амодиметикон - 5 мл

- Колаген - 1 мл

- Емульгатор «Планта-М» - 3 г

- Вітамін Е олійний - 3 краплі

- Ефірна олія лаванди і м'яти - по 2 краплі

- Консервант феноксиетанол - 4 краплі.

На водяній бані-1 підігріти тригліцериди, розтопити емульгатор, влити туди олію аргана. На водяній бані-2 в теплому гідролаті дати набрякнути гуару. Після ввести в гелик алое, фукогель, амодиметикон. Ввести водну фазу тонкою струєю в олійну фазу, збиваючи міксером. У міру збивання додати вітамін Е, колаген і ефірні олії. Готове молочко законсервувати і перелити у флакончик з дозатором.

Зволожуючий спрей «Після засмаги», 50 мл

Цей нехитрий спрей може використовуватися соло або як основа під більш живильний крем для тіла. Відмінний набір компонентів зволожить верхні шари шкіри, а ефірна олія лаванди і м'яти освіжить шкіру, зніме почервоніння. Спрей підходить і для дитячої шкіри, тільки виключіть м'яту.

- Гідролат насіння моркви - 40 мл

- Алое-віра концентрат - 3 мл

- Амодиметикон - 4 мл

- Екстракт ромашки - 1 мл

- Фукогель - 2 мл

- Ефірна олія лаванди і м'яти - по 2 краплі

- Консервант феноксиетанол - 3 краплі.

Розчинити в воді все компоненти і ретельно збовтати. Залити в чистий флакончик.

Олівець-сонцезахисник, 5 г

Глуха оборона проти агресії сонця. Насичений маслодиспергуючими оксидом цинку і діоксидом титану олівець не дасть обгоріти. Правда, на шкірі залишаються легкі сліди розбілювання, але в екстремальних умовах з сонцем і вітром краще не жартувати. Ганебно облазящий ніс скомпрометує вас куди більше, ніж білястий захист:

- Какао-масло - 4 г

- Віск канделійський - 1,5 г

- Діоксид титану маслодиспергуючий - 2 г

- Оксид цинку маслодиспергуючий - 2 м

Ретельно диспергуємо порошки в розтопленій рідкій олії какао, після вводимо їх в розтоплені воски. Заливаємо в тубу. Олівець приємно тане при зіткненні зі шкірою, але зберігати його краще в затінку.

Крем для засмаги «Цинковий щит», 100 г

Простий крем з СПФ 15 захистить білу шкіру від почервоніння і опіків години на півтора-два. Не забувайте оновлювати цинковий щит кожні 2 години і після купань. Для дитячої шкіри (до 6 років) використовуйте звичайний - не мікронізованний - оксид цинку.

- Оксид цинку мікронізованний - 15 г

- Оксибензон - 4 г

- Гідролат солодки - 55 мл

- Екстракт броколі - 5 г

- Кислота стеаринова - 1,75 г

- Емульгатор моностеарат гліцерин - 3,5 г

- Батер алое - 5 г

- Батер маракуї - 5 г

- Вітамін Е олійний - 2 мл

- SeraSoft SW71 силікон - 5 мл

- Консервант феноксиетанол - 0,6 мл.

На водяній бані-1 топимо емульгатор і стеаринову кислоту. Вводимо туди батери, а також розчиняємо кристалики оксибензон. У цю олійну фазу вмішуємо оксид цинку.

На водяній бані-2 підігріваємо гідролат, розчиняємо сухий екстракт броколі.

Змішуємо обидві фази, збиваючи міксером. Вводимо силікон (він допомагає тонкому і рівномірному розподілу сонячних фільтрів) і вітамін Е. Консервуємо готовий крем і перекладаємо в зручний тюбик. Ефірна олія лаванди і ялівцю додасть крему ніжний аромат.

Бажаємо безтурботного і корисного літа!

Пептиди для молодості шкіри