Відбілювання шкіри

Відбілюючий крем для шкіри: рецепти косметики

Відбілюючі засоби допомагають шкірі, причому, сучасні формули та інноваційні компоненти не стільки відбілюють шкіру, скільки відновлюють природну пігментацію — це тішить. У минулому залишилися шкідливі склади, що викликають побічні ефекти, тому програма відбілювання шкіри зараз виглядає куди простішою.

Як вивести веснянки або пігментні плями, написано багато, проте важливо зупинитися на косметичних компонентах, які сприяють освітленню гіперпігментованих ділянок на обличчі й тілі. Відбілюючі речовини з арсеналу Зульфії — це:

— СО2-екстракти (солодка, шипшина, ваніль, петрушка, фіалка)

— активи (глюконо-дельта-лактон, арбутин, астаксантин, глутатіон)

— гідролати (огірок, кульбаба, березове листя)

— базові олії (фісташка, касторова, насіння гірчиці, таману)

— ефірні олії (лимон, гіркий мигдаль, неролі, шавлія)

— кислоти (койєва, транексамова, яблучна, елагова).

Гіперпігментація посилюється в період активного сонця, тому вже в лютому пора готуватися до сезону ультрафіолету і провести вітамінізацію. Денний крем з впевненим УФ-захистом буде незайвим, однак основний акцент косметологи рекомендують зробити на сироватки. Їх легкі і активні текстури відмінно вбираються шкірою: ранкова і вечірня сироватка повинні наноситися не тільки на обличчя, але й на руки, шию, декольте.

Ефірні олії від пігментних плям важливі для шкіри, однак пам'ятайте про фототоксичність — наносити засоби з такими активами потрібно за півгодини до виходу на сонце. Те ж стосується і відбілюючих кремів з АГК — дайте їм час вібратися в шкіру і почати роботу. Збалансована формула нічного крему — кращий варіант для того, щоб допомогти шкірі відновити свою природну пігментацію, проте якщо вам потрібен швидкий ефект, то без пілінгу не обійтися. Широкий асортимент фруктових кислот, розчинів з АГК і БГК допоможе провести експрес-відбілювання і домогтися бажаного рівного тону шкіри.

Як відбілити шкіру в домашніх умовах

Відбілити шкіру спеціальними кремами можна, проте перші результати будуть видні лише за місяць. Косметологи рекомендують провести курс пілінг-процедур на базі альфа-гідроксікіслот або ж скористатися допомогою третіноіну. У будь-якому випадку ефект вам сподобається. Схема догляду за шкірою залишається класичною: очищення, тонік, сироватка, крем і маска. Останній етап — важливий, маски на сніговій водорості і екстракті солодки потужно освітлюють плями на шкірі, посилюючи відбілюючий ефект і відновлюючи еластичність шкіри обличчя, шиї, декольте і рук.

Рецепти відбілюючих засобів для шкіри

Сироватка відбілююча «Сяйво шкіри», 100 мл

Сироватка відбілює шкіру і оптимізує водний баланс шкіри — гелеутворювач з фосфоліпідами Lecigel пронесе відбілюючі активи в глибокі шари шкіри. Глюконо-дельта-лактон, койєва кислота і арбутин використовуються в люксових серіях догляду за гіперпігментованою шкірою.

- гідролат огірка — 40 мл
- гідролат кульбаби — 30 г
- гідролат лаванди — 20 г
- Lecigel — 2 г
- кислота койєва — 2 г
- глюконо-дельта-лактон — 2 г
- арбутин — 1 г
- ефірна олiя лимону — 15 крапель
- ефірна олiя шавлії — 5 крапель
- ефірна олiя рясту — 3 краплі
- консервант феноксиетанол — 0,4 мл.

В суміші гідролатів розчинити відбілюючі активи (кислота, ГДЛ і арбутин), ввести гелеутворювач Lecigel і загелити розчин, змішавши міксером до однорідності.

Гідрофільна олія «Відбілювальна», 75 мл

Гідрофільна олія відбілює шкіру і стягує пори: гранатовий екстракт і набір ефірних олій сприяють освітленню пігментованих місць, а фіалкова витяжка надає шкірі рівний матовий тон.

При змішуванні з водою гідрофілка перетворюється в ніжний очищуюче-відбілюючий засіб, змиває з шкіри забруднення. Після очищення олією важливо освіжити шкіру тоніком з арбутином.

- олiя насіння гірчиці — 25 мл
- олiя насіння кмину чорного — 10 мл
- олiя петрушки — 5 мл
- олiя руколи — 5 мл
- полісорбат-80 — 25 мл
- СО2-екстракт фіалки — 1 г
- СО2-екстракт насіння граната — 1 г
- ефірна олiя лимону — 3 мл
- ефірна олiя кедра — 1 мл
- ефірна олiя вербени лимонної — 0,5 мл.

Гідрофільну олійку приготувати просто: змішати СО2-екстракти та ефірні олiї з полісорбатом-80 і олійною частиною. Енергійно збовтати. Очищуюча олійка готова, формула не потребує консервації, оскільки водної фази не містить.

Сироватка олійна «Відбілювання шкіри», 50 мл

Сироватка для відбілювання шкіри на базі дієвих олій — чудовий засіб, який легко приготувати навіть новачкові. Олієрозчинні активи підсилюють корисну дію відбілюючих транспортних олій.

- олiя рицинова — 15 мл
- олiя мигдалю солодкого — 10 мл
- олiя фісташки — 10 мл
- олiя петрушки — 5 мл
- олiя руколи — 5 мл
- вітамін С стабілізований — 0,5 г
- СО2-екстракт петрушки — 025 г
- СО2-екстракт ванілі — 0,5 г
- ефірна олiя мигдалю гіркого — 1 мл
- ефірна олiя рясту — 1 мл
- ефірна олiя вербени лимонної — 0,5 мл.

Сироватку готувати елементарно: дочекатися розчинення в оліях вітаміну С, ввести СО2-екстракти та ефірні олiї, енергійно збовтати. Перелити зручний флакон з крихітним отвором або в вакуумний дозатор.

Відбілюючий тонік «Цераміди і томат», 100 мл

Відбілюючий тонік — важливий етап догляду за шкірою, особливо якщо та схильна до гіперпігментації. Освіжайте личко цим складом після вмивання гідрофільною олією: пори стягнуться, а відбілюючі компоненти (блакитний ретинол і томатний екстракт) проникнуть глибоко в шкіру. Церамідний компонент і транексамова кислота зроблять шкіру рівною і м'якою, позбавлять від висипань і плям.

- гідролат берези — 50 мл
- гідролат огірка — 40 мл
- томата гліколевий екстракт — 5 мл
- кислота транексамова — 2 г
- Ланаблю (блакитний ретинол) — 2 мл
- Bio-ceramidyl — 2,5 мл
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл.

Змішати компоненти по порядку і законсервувати.

Крем денний «Відбілюючий SPF15», 100 г

Крем відбілюючий з вбудованим УФ-екраном захистить шкіру від агресії сонця. Рівень СЗФ становить близько 10-15, цього достатньо для міських умов, але не для пляжу. Наносити на шкіру після тоніка або сироватки за півгодини до виходу на вулицю.

- гідролат кульбаби — 70 г
- олiя таману — 4 г
- олiя петрушки — 1 г
- Ланаблю — 5 г
- вітамін С стабілізований — 1 г
- УФ-фільтр Uvinul Easy — 5 г
- емульгатор Ксильянс — 5 г
- оксид цинку мікронізований — 5 г
- СО2-екстракт петрушки — 0,5 г
- СО2-екстракт ванілі — 0,5 г
- ефірна олiя мигдалю гіркого — 1 г
- ефірна олiя рясту — 1 г
- ефірна олiя вербени лимонної — 0,5 г
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл.

На водяній бані-1 гріємо олiї, розчиняємо вітамін С і емульгатор. На водяній бані-2 підігріваємо гідролат і розчиняємо в ньому блакитний ретинол Ланаблю. Після досягнення обома фазами однакової температури змішуємо їх міксером протягом 3 хвилин. Коли утворилася стійка емульсія, вводимо СО2-екстракти, оксид цинку, УФ-фільтр і ефірні олiї. Після консервації готової формули переливаємо крем в вакуумний диспенсер.