Ексфоліація шкіри: огляд компонентiв
Ексфоліація, або відлущування — природний процес, який відбувається зі шкірою постійно. Косметологи давно помітили оздоровчий вплив ексфоліантів на епідерміс, тому комплексний догляд за шкірою ніколи не обходиться без відлущуваючого етапу. Одже, проводити ексфолiацiю — час від часу, не знущаючись зi шкіри — найважливіше правило краси.
Косметичні компоненти-ексфоліанти покликані освіжати верхній шар шкіри: дія відлущувальних формул для епiдермiсу схожа з генеральним прибиранням. Речовини синтетичного або натурального походження полегшують шкірне дихання, позбавляючи верхнiй шар від відмерлих клітин. Ніжне відлущування важливо проводити регулярно, адже шкіра дорослої людини оновлюється все повільніше рік за роком — ось чому важливо примусово освіжати поверхню епідермісу.
В процедури з ексфоліаціі входять скраб, пілінг, суха щітка, гомаж. Натуральний убтан теж вiдноситься до цього косметичного ряду. Відлущувати шкіру дерматологи рекомендують відповідним засобом: для одних ідеальним є легкий АГК-пілінг раз на тиждень, для інших важлива механічна очистка волокнами люфи або пемзовою пудрою, третім подобається ферментний догляд. Жінкам, які користуються третіноїновим доглядом, ексфоліація потрібна вкрай рідко — їх шкіра близька до ідеалу.
Нижче перерахуємо способи ексфоліації та косметичнi компоненти, за допомогою яких можна отримати доглянуту і здорову шкіру.
Поверхневий пілінг можна проводити розчином альфа-гідроксикислот або ферментів. Популярний засіб, що наноситься раз в тиждень-два, не просто прибирає зi шкіри баласт, а й проводить глибоке зволоження. Наявність в щоденній косметиці 1-2% комплексу АГК або ферментів благотворно впливає на шкіру. Напрочуд ефективно вiдлущують азелаїнова і саліцилова, транексамова і нікотинова кислота — це секрет чистих пор без комедонiв.
Скраб діє на шкіру не так ніжно, як фруктовий або ензимний пілінг. Однак скраб є одним з найбільш затребуваних засобів для експрес-очищення шкіри. До складу скрабів входять мелені кісточки, пемза, люфа, синтетичні дрібні гранули. Цей фізичний спосіб позбавлення шкіри від відмерлих клітин працює швидко й одразу, за що його i поважають.
Суха щітка з м'якою натуральною щiтиною здатна очищати шкіру від нашарувань не гірше за косметичнi формули. Щовечірній легкий хвилинний масаж сухою щіткою — це не тільки ексфоліація, але й лiмфодренаж. Пропадає набряклість вранці, вирівнюється тон шкіри, а носогубні зморшки пропадають.
Гомаж є засобом більш м'яким, ніж скраб. Як правило, це пастові формули, в основі яких лежить глина і трав'яні пудри з їх властивістю детоксикувати і ніжно полірувати шкіру. Індійський убтан є прототипом гомажу; при дисбалансі водно-жирової мантії косметологи рекомендують очищення саме убтановимі сумішами. Додавання сухих екстрактів підсилює корисність убтану.
Глибокий хімічний пілінг — прерогатива косметичних салонів. Це кардинальний засіб, який допомагає шкірі в складних випадках i безвихiддi. Проводиться під суворим наглядом лікаря-косметолога, має довгий період відновлення.
Найважливiше, що робить пiлiнг зi шкiрою — омолодження та пiдтримання еластичностi. Якщо в вашому косметичному арсеналi наявна ця нескладна процедура, ви завжди будете на висотi. Чиста шкiра та непомiтнi пори — мрiя, що стала реальнiстю.
Пілінг для нормальної шкіри «Фруктові кислоти»
Проводити таку процедуру рекомендовано раз в 7-10 днів. Глибоке зволоження і очищення від баласту роблять шкіру чистою і сяючою. Процедура проста, в ній кілька етапів. Першим є підготовка розчину: комплекс «Для АГК-пілінгу і мікродермабразії» розбавити наполовину водою. Далі потрібно провести ліктьову пробу на чутливість.
Очистивши шкіру і просушити її рушником, пензликом наносимо пілінг-розчин на обличчя і шию. Дочекавшись висихання першого шару, наносимо другий і т.д. Три-п'ять шарів — досить, тепер потрібно витримати розчин на шкірі 2-10 хвилин і змити розчином з рН 7-8; звичайна вода з щiптою соди буде прекрасним нейтралізатором. Ніжно промокнути шкіру рушником, нанести гель-алое (це чудовий зволожувач) або гіалуронову сироватку. Після вбирання додатково живимо шкіру кремом.
Протипоказання для АГК-пілінгу: свіжа засмага; нанесення третіноїнових засобiв в цей день; травми шкіри або алергія.
Фітогомаж для тіла «Абат д'Ербле», 100 г
Абат д'Ербле, якщо вірити Олександру Дюма, поважав косметичний догляд і завжди мав доглянуті руки. Навіть на сьомому десятку Араміс виглядав відмінно. Сила трав і мигдальна олія — простий секрет молодості з XVII століття.
- пудра рису — 20 г
- глина зелена з активованим вугіллям — 10 г
- глина біла каолінова — 10 г
- скраб амаранту — 10 г
- гліцин — 10 г
- ПАР Протеол вівсяний — 15 мл
- гліцерин — 10 мл
- олiя мигдалю — 10 мл
- ефірна олiя мигдалю гіркого — 10 крапель.
У ПАР розчинити гліцин, вмішати гліцерин і мигдальну олiю. Після додавати сипучі компоненти по порядку. Гомаж поступово буде набухати і ставати щільною пастою. В кінці ввести ефірну олiю і перекласти в зручну тару. Милка паста чудово очищує шкіру. Використовувати один-два рази на тиждень.
Скраб «Полiруючий», 100 г
Шкіру тіла час від часу потрібно підбадьорювати: транексамова кислота відмінно «з'їдає» зі шкіри непотрiбне накопичення вiдмерлих клiтин і очищує пори. Крупнi часточки натуральних скрабів довершують полірування шкіри: передпліччя, стегна, щиколотки потребують особливої уваги. Розбавляти скраб кондиціонуючою базою легко: обирайте консистенцію на ваш розсуд.
- скраб лляний — 20 г
- скраб амарантовий — 20 г
- скраб гарбузовий — 20 г
- кислота транексамова — 2 г
- кондиціонер-база — 40 мл
- ефірна олiя грейпфрута — 20 крапель.
У кондиціонері потрібно розчинити транексамову кислоту і змішати компоненти, ввести ефірну олiю.
Експрес-маска «Ферментна»
Маска на ферментах швидко очищує шкіру та пори. Така процедура з ферментним гелем вiзьме у вас якихось 10-15 хвилин. Добре проводити процедуру ексфолiацiї в душi або ж лежачи в ваннi: волога та тепла атмосфера стимулює процес ферментацiї на шкірi. Гелеву маску нанести на шкіру, змити через 10 хвилин.
- пiлiнг «Ферментний» — 10 мл
- аристофлекс — щiпта.
Загелити в пiлiнг-розчинi аристофлекс и нанести густий гель на шкіру.