Весняний догляд за шкірою та косметичні хіти сезону
Весняний догляд — важлива частина щорічної програми для підтримки здоров'я шкіри. Навесні косметологи повідомляють про найбільш поширену трійцю проблем: сухість шкіри, гіперкератоз, загострення акне. Такий сумний стан епідермісу викликано дефіцитом вітамінів і тривалими сезонними коливаннями температури та вологості повітря. Ось чому шкіра потребує ніжного пілінгу ферментами та активного зволоження: альгінатні маски по весні важливі як ніколи.
Правила весняного догляду за шкірою прості, як і все геніальне — це поліпшення мікроциркуляції крові і постачання їй кисню, т.зв. оксигенація. Для цього корисно поряд з косметичними процедурами посилити фізичну активність, що дозволить повернути шкірі яскравість, свіжість і еластичність. Вітамінізована косметика і щоденний легкий масаж обличчя позбавляють шкіру від тьмяності і зимової блідості: налагоджується доставка кисню в голодуючі клітини, що надає обличчю ніжний рум'янець і особливу ніжність.
Проблемна шкіра навесні абсолютно не тішить своєю поведінкою, оскільки переживає вкрай складний період: надмірна сухість або сальність часто викликає буйне «квітіння», висипання виникають на рівному місці і заживають довше звичайного. Для полегшення такого стану шкіри візьміть за правило щоденний догляд з АГК-вмісним тоніком, який ніжно очищає пори і глибоко зволожує. Надмірне зроговіння епідермісу часто загострюється саме навесні: з гіперкератозом косметологи успішно борються за допомогою активних сироваток на мигдальній, транексамовій або коричній кислоті.
Поради косметолога по догляду за шкірою у весняний період зводяться до одного — продуманої схеми домашнього догляду. У весняний раціон для шкіри важливо вводити стабілізований вітамін С, низькі концентрації ретиноїдів, тоніки на АГК або саліциловій кислоті, ферменти. Альгінатні маски, покладені на гідрокомпенсуючу сироватку або крем, швидко зволожать шкіру, стягнуть пори, послаблять прояви ненависного гиперкератозу.
Косметичні хіти весни
Косметичні хіти весни — це зволожуюча сироватка і сонцезахисний крем. Такий дует дарує шкірі комфорт і здоров'я: поки глибокі шари шкіри отримують потрібну кількість вологи, поверхня надійно захищена УФ-фільтром (оксид цинку, діоксид титану, оксибензон, ОМ-циннамат).
Сонцезахисний крем як невід'ємна частина косметичного догляду профилактує появу пігментних плям і веснянок. Мінеральна пудра з мікронізованими оксидом цинку або діоксидом титану — відмінний засіб, непомітний і вельми УФ-захисний. Навесні критично важливо живити шкіру кислотами: мигдальна, транексамова і корична допоможуть шкірі з гіперкератозом і підшкірними прищами. Забути про користь пілінгів для шкіри неможливо — ферментний або джесснер можна застосовувати цілий рік безбоязно.
Постулати весняного догляду за шкірою, як виявилося, досить прості: делікатний пілінг, глибоке очищення і зволоження альгінатними масками, а також потужна солнцезахисна складова. Шкіра декольте, шиї та рук також потребує постійного догляду і захисту від вільних радикалів — так можна досягти ідеального стану шкіри всього тіла.
Рецепти весняного догляду за шкірою
Флюїд під очі «Перли і арган», 100 мл
Весняний догляд за шкірою неможливий без легкого гідрокомпенсуючого флюїду, його біоліпідний захист рекомендований тонкій шкірі. Смородина і перли освітлюють темні кола під очима, профилактують набряки і повертають еластичність шкірі обличчя та тіла. Легка олійна фаза гелю робить формулу ніжною, засіб миттєво всмоктується в шкіру, надає їй здорового вологого відблиску.
Гель зручний і як основа-зволоження під макіяж і мінеральну пудру. Можна використовувати як підкладку під нічний живильний крем або як зволожуючу експрес-маску.
- гідролат — 90 мл
- перлів гідролізат сухий — 2 г
- екстракт смородини чорної — 2 г
- аристофлекс — 0,5 г
- олія аргана — 5 мл
- комплекс «Амісол-Тріо» — 2 мл
- пантенол — 0,5 мл
- полікватерніум-7 — 2 мл
- алое-віра концентрат — 1 мл
- ментол — 0,2 г
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл
У гарячому гідролаті розчинити шовк і екстракт, додати аристофлекс, збити гель міксером. У олії аргани розчинити кристалики ментолу. Ввести цю суміш і амісол в гель, збити, додати полікватерніум і пантенол. Ввести консервант. Готовий гель перелити в помпу.
Флюїд «Від мішків під очима», 35 г
Флюїд від мішків під очима відмінно працює не тільки в периорбитальній зоні: рекомендуємо його і для обличчя, шиї, як підкладку під альгинатну маску. Фіалковий екстракт, пептид і зволожуюча трегалоза розгладять шкіру та знімуть стрес, адже коли в організмі достатньо вологи, шкіра є здоровою і спокійною. Вітамінна допомога олій благотворна для тонкої шкіри навколо очей, може навіть стерти зморшки, пептид допоможе.
- емульгатор «Ксильянс» — 2 г
- олія насіння чорниці — 1 мл
- олія касторова — 1 мл
- олія шипшини — 1 мл
- тригліцериди — 1 мл
- гідролат — 27 мл
- трегалоза — 1 г
- пептидний комплекс Leuphasyl — 3 мл
- СО2-екстракт фіалки — 0,025 мл
- вітамінний комплекс AEF — 1 мл
- віск лотосу — 0,2 г
- консервант пресервасол — 0,5 мл.
На водяній бані-1 підігріваємо олії, віск і емульгатор. На водяній бані-2 трохи підігріваємо гідролат, куди вводимо трегалозу до повного розчинення. Далі обидві фази змішуємо міксером, вводимо вітаміни, СО2-екстракт фіалки, консервуємо. Готовий флюїд переливаємо в помпу.
Освітлюючий крем для рук «Касія і гранат», 50 г
Освітлюючий крем корисний всім, оскільки рівний тон шкіри рук свідчить про її молодість. Часто на руках видно сліди саден, родимки, «старечу гречку» або судинну сіточку. Для профілактики потемніння шкіри на суглобах слід подбати про руки, і наш нічний крем допоможе: набір кислот і олій поверне шкірі рук колишню ніжність.
- гідролат лимону — 24 мл
- гідролат насіння моркви — 20 мл
- кислота елагова — 0,25 г
- кислота саліцилова — 0,1 г
- вітамін С стабілізований — 0,5 г
- батер кукуї — 3 г
- віск касії — 1 г
- олія насіння моркви — 0,5 мл
- емульгатор «Планта-М» — 2 г
- ефірна олія пачулі — 10 крапель
- ефірна олія вербени лимонної — 5 крапель
- ефірна олія іланг-ілангу — 1 крапля
- консервант Сепіцід — 0,7 мл.
Емульсію готуємо на двох паралельних водяних банях: в одній підігріваємо гідролати і розчиняємо в них еллагову кислоту, в іншій — плавимо батер, віск і емульгатор, додаємо морковну олію, вітамін С і саліцілку.
Змішавши обидві фази і трохи остудивши крем, вводимо ефірні олії і консервуємо освітлюючий крем для рук.
Тонік «Глутатион для відбілювання», 50 мл
Тонік з глутатионом допоможе у профілактиці пігментних плям, ризик виникнення яких навесні дуже високий. Освітлюючий тонік готує шкіру до нанесення сироватки або крему.
- гідролат — 45 мл
- глутатіон — 2 г
- олія насіння петрушки — 5 крапель
- диспергатор Солюбол — 3 мл
- гідролізат листя руколи — 1 мл
- ефірна олія петигрена — 5 крапель
- ефірна олія естрагону — 3 краплі
- ефірна олія рясту — 2 краплі
- консервант феноксиетанол — 0,2 мл
У диспергаторі Солюбол розчинити ефірні олії, в гідролаті розчинити глутатіон і додати гідролізат руколи. Змішати обидві фази і законсервувати.
Маска для примхливої шкіри «Мигдаль та фіалка», 50 г
Маска для примхливої шкіри в міжсезоння — ось та палочка-виручалочка, що допоможе відродити водно-сольовий баланс і зняти подразнення, викликане стягнутістю. Вівсяне молочко і спіруліна багаті мінералами, а гідрованс доносить вологу до найглибших шарів епідерми.
Ніжна консистенція маски дарує шкірі зволоження, живлення та матовість — те, чого шкірі так не вистачає навесні.
- молочко мигдальне — 20 мл
- молочко вівсяне — 10 мл
- емульгатор «Планта-М» — 3 г
- гідрованс — 5 мл
- пудра спіруліни — 1 г
- СО2-екстракт фіалки — 0,1 мл
- пудра фіалки — 2 г
- олія кмину чорного — 1 мл
- батер маракуйи — 2 г
- ефірна олія пачулі — 10 крапель.
Весняний догляд за шкірою, таким чином, зводиться до постійного УФ-захисту, глибокого очищення і присутності вітамінних комплексів в косметиці: антиоксиданти і пептиди здатні оперативно повернути шкірі пружність і ніжність навіть в міжсезоння.