Демакіяж, правила та рецепти для зняття косметики

Демакіяж, правила та рецепти для зняття косметики

  Демакіяж важливий для здоров'я шкіри, адже щовечора шкіра потребує очищення від пилу і шкірних виділень, що нашарувалися за цілий день. Не має значення, носимо ми декоративну косметику чи ні, очищати шкіру правильно і регулярно повинна вміти кожна дівчина. Демакіяжна косметика проводить важливу роботу з підтримки чистоти шкіри, її природного рН-балансу і шкірного дихання, тому варто придивитися до спектру таких засобів для того, щоб обрати свою ідеальну формулу.

Демакіяжні засоби бувають різні, як і типи шкіри: одні дами невимушено обходяться міцелярною водою, іншим потрібно двоетапне очищення, третім важливий гіпоалергенний догляд. Ось чому питання «Який демакияж краще?» однозначної відповіді не має: спостерігайте за шкірою і обирайте відповідний засіб. Метод проб і помилок ще ніхто не відміняв, тому давайте згадаємо топ-5 косметичних формул, що вони використовуються для очищення шкіри обличчя від косметики і пилу.

Демакияж: як правильно очищати шкіру

Демакіяж має свої правила, головне з яких — наявність пари трійок ватних дисків, якщо макіяж повний (губи, очі, обличчя). Послідовність зняття забруднення зі шкіри теж важлива, вона незмінна протягом століть — губи–очі–обличчя.

Демакіяж губ — етап нумеро уно, просочивши ватний диск демакіяжним складом, стираємо помаду або тінт від куточків губ до центру.

Демакіяж очей — відповідальний етап, оскільки шкіра в періорбитальній зоні дуже тонка і ніжна, а слизова очей не виносить рН нижче або вище 7. Тіні змивають у напрямку до скронь; туш — від коренів до кінчиків вій. Гримери давно винайшли ідеальний спосіб видалення туші: ватний диск поділяють на два півкола, обидва їх просочують демакіяжною формулою. Потім одне півколо поміщають під нижню повіку, а другим знімають туш за напрямком зростання вій — так шкіра не розтягується. Стилісти також вміють знімати макіяж з очей ватними паличками: змочують демакіяжним складом і знімають тіни звичним рухом. Після зняття туші обов'язково сполоснути очі водою.

Демакіяж обличчя — останній етап, безумовним фаворитом тут є молочко. Його ніжна текуча емульсія ідеальна чи не для кожного типу шкіри. Молочко вивіреними рухами розподіляється по обличчю, після чого серветка або диск знімають всі забруднення з шкіри. Всі рухи проводяться виключно по масажних лініях, експериментів тут не треба.

Топ-5 засобів демакіяжу в XXI столітті

1. Молочко демакіяжне

Найпоширеніший варіант, який підходить більшості жінок з різною шкірою: сухою і чутливою, проблемною і в'янучою. Це легка емульсія, яка легко знімає забруднення з шкіри, не розтягуючи її. Після молочка важливий тонік або гель — шкіра підкаже.

2. Двофазна рідина для демакіяжу

Відмінно знімає водостійкий макіяж, в складі засобу є дві незмішувані фази: вода і олія, які при енергійному струшуванні ненадовго змішуються. Слушний варіант для чутливої ​​і сухої шкіри, після очищення слід освіжити шкіру тоніком або теплою водою.

3. Гідрофільна олійка

Максимально натуральний демакіяж, в складі олії та полісорбат-80, які чудово очищають шкіру, не порушуючи її водно-ліпідну мантію. Зволожує шкіру, підсилює блиск вій. Олійка допускає два варіанти використання: а) розподілити олійку по шкірі масажними рухами і змити теплою водою; б) нанести олію на просочений водою ватний диск і пройтися по шкірі. Після гідрофільного очищення треба освіжити шкіру тоніком.

4. Міцелярна вода для демакіяжу

Міцелярка давно завоювала серця жінок, її проста формула легко справляється з макіяжем і відмінно стягує пори. Гіпоалергенні води з мицелами підтримують ідеальний стан шкіри, змиваючи навіть водостійку косметику. Різновидів цієї води безліч, тому варто уважніше придивитися до такого демакіяжу — їм зручно просочувати серветки і брати їх з собою в дорогу.

5. Гель для видалення косметики

Пінистий гель універсальний, він відмінно змиває косметику з шкіри, його можна спінити додатково за допомогою спеціальної сіточки. Гель зручно наносити і на конжакову губку, яка відмінно полірує шкіру. Для вугруватої шкіри такі очищаючі формули — просто знахідка. Не забувайте тільки освіжати шкіру тоніком — він відновить нормальний рН-баланс.

Серветки-демакіяж заслуговують особливої ​​згадки, адже такий спосіб очищення шкіри від косметики зручний для тих, хто в дорозі: миттєвий демакіяж і відчуття неймовірної свіжості шкіри гарантовані в будь-яких умовах. Зрозуміло, важливу роль відіграє розчин, яким просякнуті серветки, це може бути і міцелярна вода, як ви вже здогадалися.

Рецепти засобів демакіяжу

Кольд-крем «Демакіяж», 100 г

Кольд-крем є дієвим не тільки для порятунку сухої шкіри, але і в якостi ніжного засоба для зняття косметики. Чудово ковзає по шкірі, знімаючи макіяж і забруднення.

Спосіб застосування: щедро нанести на шкіру, знімати ватним диском по масажних лініях, при бажанні продовжити очищення шкіри пінним засобом або тоніком.

- олія мигдалю — 40 мл
- батер алое — 20 мл
- гідролат огірка — 25 мл
- віск фіалки — 5 г
- ланолін фармакопійний — 5 г
- СО2-екстракт буркуну — 2 г
- пантенол — 2 мл
- вітамін А — 2 краплі
- вітамін Е — 5 крапель
- гіалуронат натрію середньомолекулярний — 0,25 г
- консервант феноксиетанол — 5 крапель.
На водяній бані-1 (жирна фаза) розтопити віск і батер, ланолін і масло.
На водяній бані-2 (водна фаза) підігріти гідролат, розчинити в ньому гіалуронат натрію і пантенол.

По досягненні обома фазами однакової температури влийте тонкою струєю водну фазу в жирну, енергійно збиваючи шпателем густий склад. Емульсія утворюється миттєво, густіючи на очах (молочко–крем–бальзам). Важливо перемішувати крем без зупинки до охолодження (близько 40 °С), тільки після цього вводимо активи (вітаміни А і Е, СО2-екстракт). Законсервувати, перекласти в баночку.

Розчин для серветок «Демакіяж», 100 мл

Серветки-демакіяж — перспективна тема, тому їх можна зробити своїми руками. Якщо немає серветок, ватяні диски теж підійдуть, головне — просочити їх очищаючим розчином.

- гідролат огірка — 40 мл
- гідролат ромашки — 35 мл
- комплекс зволожуючий Aquaxyl — 5 мл
- СО2-екстракт фіалки — 1 г
- СО2-екстракт живокосту — 1 г
- гідролізат листа оливи — 10 мл
- олія водорозчинна ши — 3 мл
- диспергатор Солюбол — 3 мл
- олія мигдалю — 4 мл
- консервант феноксиетанол — 0,4 мл

Гідролат змішують з водорозчинною олією, Aquaxyl та гідролізатом, а Солюбол — з мигдальною олією, вводять СО2-екстракти. Далі обидві фази змішуємо енергійно і консервуємо отриманий розчин. Його зручно заливати в баночку з гвинтом, де зберігаються серветки або диски, щедро їм просочені.

Молочко мигдальне «Демакіяж», 100 мл

Молочко універсально для зняття макіяжу, підходить для самої чутливої ​​шкіри, адже це самий натуральний спосіб зняття макіяжу. Зволоження та ковзання, два в одному. Після очищення молочком освіжить шкіру тоніком.

- молочко мигдальне — 70 мл
- гідрованс — 10 мл
- йогурт-концентрат — 10 мл
- гліцерин — 5 мл
- трегалоза — 2 г
- олія водорозчинна ши — 2 мл
- вітамінний комплекс AEF — 3 мл
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл

Змішати в пляшечці йогурт, гліцерин і мигдальне молочко, розчинити трегалозу в гідровансі. Змішати компоненти, ввести водорозчинну олію, вітамін і законсервувати.

Двофазний лосьйон «Демакіяж», 100 мл

Двофазний лосьйон — фаворит багатьох косметист, він складається з водної та олійної фази, які при енергійному перемішуванні ненадовго з'єднуються. Засіб справляється з водостійкою косметикою і ВВ-кремом, після очищення обполіскуйте шкіру водою або тоніком на гіалуронаті натрію.

Спосіб застосування: енергійно збовтати, просочити ватний диск і зняти макіяж, освіжити шкіру тоніком.

- олія мигдалю — 40 мл
- гідролат огірка — 20 мл
- гідролат волошки — 20 мл
- гліцерин — 5 мл
- пантенол — 5 мл
- актив зволожуючий Moist-24 — 5 мл
- пептид Eyeseryl — 5 мл
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл

Змішати гідролати, гліцерин, пантенол і Moist-24, додати пептид та консервант. Далі змішати водну фазу з мигдальною олією.

Міцелярна вода «Демакіяж», 100 мл

Міцелярна вода відмінно знімає з шкіри забруднення і макіяж, цей засіб вкрай популярний. Глутатіон злегка відбілює шкіру, а ефірні олії ісопу і лимону стягують пори.

- гідролат лимону — 40 мл
- гідролат огірка — 40 мл
- фукогель — 10 мл
- олія рисових висівок — 4 мл
- ПАР Mousse de Sucre — 5 мл
- глутатіон — 2 г
- ефірна олія лимону — 0,5 мл
- ефірна олія ісопу — 0,25 мл
- консервант феноксиетанол — 0,4 мл

Олія рисових висівок і ефірні олії змішати з ніжним ПАР. У гідролаті розчинити глутатіон, додати фукогель. Після змішати олійну і водну фази, енергійно збовтати. Ароматну міцелярну воду законсервувати і перелити у зручний флакон.