Водорості в косметиці: спіруліна, фукус, літотамнія для шкіри

Водорості в косметиці: спіруліна, фукус, літотамнія для шкіри

   Водорості в косметиці — найбагатше джерело мінералів і мікроелементів для шкіри, нігтів і волосся. Косметологи поважають спіруліну, фукус, літотамнію та ламінарію за миттєвий ефект ліфтингу і поліпшення дихання шкіри. Відмінність водоростевої косметики полягає в потужному детокс-ефекті — для шкіри це вкрай важливо. Якщо візьмете собі за правило щотижня робити альгінатну маску, шкіра ніколи не видасть ваш вік.

   Талассокосметологія використовує водорості для догляду за шкірою в будь-якому віці: ці морські рослини оптимізують водно-сольовий баланс і оздоровлюють шкіру. Косметика із дна морського містить потужні концентрації вітамінів, солей, мікроелементів, амінокислот — такий коктейль благотворно діє на шкіру, омолоджуючи і оздоровлюючи її.

   Купити спіруліну, ламінарію або фукус для косметичних цілей нескладно, рецепти прості, а креми, гелі і маски на базі водоростей відразу ж закохують в себе. Найпопулярнішою похідною водоростей є альгінат натрію — диво-порошок є основою знаних омолоджуючих масок, зволожуючих гелів і ліфтинг-кремів. Поряд з альгінатом косметологи обожнюють ще пару-трійку водоростей: спіруліну, літотамнію, фукус.

Які водорості використовують в косметиці

1. Спіруліна для тонусу шкіри

   Унікальна водорість спіруліна на 73% складається з білка, який є таким корисним для шкіри. На додачу до протеїну і амінокислот водорість містить біодоступний комплекс майже всіх відомих вітамінів. Таке рекордне поєднання біологічно активних речовин гріх не застосувати при догляді за шкірою, волоссям й нігтями.

   Спіруліна в косметології цінна для тонізації шкіри, поліпшення її еластичності: водорість робить шкіру не просто гладенькою, але і підтягнутою, пружною, молодою.

   Косметичний ефект спіруліни: фосфор снімає зі шкіри стрес, сірка позбавляє від запалень і лущення, тому спірулінові гелі завжди послаблюють дерматологічні захворювання та знижують реактивність шкіри після пілінгів та механічних чисток.

2. Ламінарія для жироспалюючих кремів

   Ламінарія в косметиці корисна через високий вміст йоду, який через шкіру засвоюється куди краще, ніж при прийомі всередину. До того ж, йод сприяє спалюванню жирових депо: елемент бере активну участь у ліполізі, досвідчені масажисти добре знайомі з цією властивістю ламінарії. Моделюючі гелі для стоншення силуету з ламінарією і фукусом — обов'язковий пункт програми схуднення для сучасної людини.

   Для жироспалюючих кремів ламінарія важлива як база, яку можна підсилити СО2-екстрактами і пептидами. Водорість ламінарія багата також іншими мікроелементами і вітамінами.

   Косметичний ефект ламінарії: вітамін РР тонізує шкіру, цинк відмінно загоює і захищає шкіру від запалень, молібден зміцнює сполучну тканину, забезпечуючи пружність шкірі. Вітамін В5 глибоко зволожує шкіру, що корисно в будь-якому віці.

3. Літотамнія для зміцнення овалу обличчя

   Водорість літотамнія відповідальна за пружність шкіри, у віці 35+ маски на літотамнії повинні стати новою звичкою: кальцій і магній нормалізують стан м'язів, знімаючи стрес і заспокоюючи шкіру. Водорість корисна як детокс-елемент в косметиці, вона відновлює вірний рН-баланс і профилактує зморшки, провисання шкіри, набряклість і навіть целюліт.

   Косметичний ефект літотамнії: потужний антиоксидант за рахунок вітамінів С, Е і В12, мікроелемент селен уповільнює старіння, а кальцій з магнієм зміцнюють овал обличчя за рахунок стимулювання вироблення колагену.

4. Фукус від зморшок

   Фукус важливий для профілактики набряклості, яка часто стає причиною ранніх зморшок: під очима, наприклад. Фукусова водорість губить патогенну флору, очищаючи шкіру від продуктів розпаду клітин (ксенобіотиків). Такий вірний страж здоров'я шкіри заслужив довіру косметологів — фукусова терапія дуже важлива при курсі омолоджуючих процедур, вона відмінно утримує вологу в шкірі і покращує постачання кисня у шкіру.

   Унікальна речовина, що міститься в фукусі, є базою для легендарного фукогелю: за допомогою фукусових похідних можна добитися потужного зволожуючого ефекту, шкірі таке подобається.

   Косметичний ефект фукуса: вітамін В5 ефективно проводить гідратацію епідермісу, вітамін В12 покращує кровотік, кремній і цинк потужно регенерують і знімають набряклість, а безцінний йод стежить за тим, щоб жирова клітковина не розросталася.

Косметичні властивості водоростей

   Водорості для шкіри дуже важливі, вони допомагають зробити овал обличчя більш чітким, очищають шкіру, розгладжують зморшки. Серед властивостей водоростевої косметики важливо відзначити наступні:

- оксигенація шкіри і підвищення її еластичності,

- синтез колагену і розгладження мікрорельєфу,

- гідратація і регенерація тканин,

- уповільнення старіння шкіри,

- ліфтинг і омолодження,

- поліпшення мікроциркуляції та метаболізму в шкірі.

Маска «Водоростева», 100 мл

   Водорості та фруктові кислоти роблять нашу шкіру чистіше і світліше. Тому раз на тиждень корисно балувати епідерміс маскою: розгладження і тонус потрібні всім. Маску наносять на попередньо очищену шкіру, тримають 20 хвилин і змивають без мила теплою водою. Далі йде ваш звичний догляд за шкірою: тонізація і зволожуюча база.

- гідролат солодки — 70 мл,

- пілінг-емульсія 25% — 3 мл,

- арістофлекс — 1 г,

- батер маракуї — 10 г,

- полісорбат-80 — 10 мл,

- комплекс «Амісол-Тріо» — 5 мл,

- пудра ламінарії — 5 г,

- пантенол — 0,5 мл,

- консервант феноксиетанол — 0,5 мл.

   Пудру ламінарії залити невеликою кількістю гарячої води, залишити на 20 хвилин для набухання. Арістофлекс залити гарячим гідролатом і збити міксером. В готовий гель ввести пілінг-емульсію, після додати пудру ламінарії, ретельно змішуючи.

   Розтоплений до рідкого стану батер змішати з полісорбатом-80, залити цю гідрофільну суміш в гель, збиваючи міксером до утворення приємної емульсії смарагдового кольору. Готову маску законсервувати і перелити в зручну косметичну баночку.

   На одне використання достатньо повної столової ложки маски.

Маска зволожуюча «Спіруліна і шовк», 10 г

   Маска на водорості пригощає шкіру вологою і розгладжує. Шовк, гліцин і алое несуть нашій шкірі незамінні амінокислоти, зміцнюючи її захисний бар'єр і зберігаючи вологу.

- глина бентонітова червона — 3 г,

- шовку гідролізат сухий — 2 г,

- пудра спіруліни — 1 г,

- вітамін Е сухий — 1 г,

- гліцин — 1 г,

- комплекс «Дитячий для купання» для розведення.

   У комплексі «Дитячий для купання» вимішати сухі компоненти, домігшись пастоподібної консистенції. Дайте бентонітовій глині як слід набрякнути в воді — так вона принесе ще більше користі.

   Густу сметаноподібну масу накласти на попередньо очищену шкіру обличчя і шиї. Маска змивається за 15-20 хвилин.

Маска для зрілої шкіри «Ліфтинг», 10 г

   Маска розбавляється відповідним фітокомплексом або гідролатом. Ліфтинг-властивість водорості літотамнії відома всім: кальцій проводить мінералізацію млявих тканин, що дуже корисно зрілій шкірі. Маску змивати за 10 хвилин, не перетримуючи.

- тальк — 3 г,

- пудра літотамнія — 2 г,

- пудра солодки — 4 г,

- папаїн — 0,1 г,

- пудра лимону — 1 г,

- кислота фітинова — 0,2 г.