Ефірні олії для оселі: рецепти для прибирання

Ефірні олії для оселі: рецепти для прибирання

   Ефірні олії завоювали довіру господинь по всьому світу: прибирання будинку з ефірами освіжає повітря, проводить дезінфекцію і покращує ауру житла. Які ефірні олії найкраще використовувати для прибирання, підкаже наша стаття, попутно ми розповімо чимало цікавих фактів про благотворну дію ефірок на пам'ять, настрій і життя ваших домочадців.

   Оскільки прибирання будинку — поняття нескінченне, радимо сформувати зручний переносний кошик, в якому компактно зберігаються ганчірочки і губки, флакони та спреї, щітки та абразиви для додання оселі чистоту. Коли все необхідне знаходиться під рукою і в легкодоступному місці, прибирання перестає бути Голгофою. Ефірні олії для прибирання — вдячна тема, не обов'язково використовувати кілька олій, можна зробити практичний і корисний мікс з лаванди, кедра, лимона (5:3:7) на спиртовій основі. Він миттєво розчиняється у воді — додавайте в воду для миття підлоги, в пральну машину при полосканні, в водний спрей для освіження повітря в оселi.

   Рецепти для прибирання на основі ефірних олій дуже прості і різноманітні. За допомогою цих летючих субстанцій легко доглядати не тільки за будинком, а й очищати гребінці, підновляти паркетну підлога, доглядати за меблями і статуетками з натуральної деревини, відлякувати комарів та мух на дачі. Бактерицидна міць ефірних олій вкрай корисна: регулярне освіження оселі за допомогою пари крапель ефірів дезінфікує повітря за рахунок знешкодження патогенної флори (бактерій, спор, цвілі).

Топ-10 ефірних олій для домашнього прибирання

1. Лимон. Відрізняється ніжним тонким ароматом і має антибактеріальну дію. Використовується для освіження повітря, профілактики важкого запаху в холодильнику, коморі, шафі.

2. Чебрець. Одне з найсильніших фунгіцидних і бактерицидних речовин, з чебрецю виробляють тімол — натуральний консервант. Чебрець губить шкідливі бактерії, навіть сальмонелу, і надає небувалу свіжість оселі. Олія гарно пахне також у парі з цитрусовими.

3. Лаванда. Класична ефірна олія для підтримки в оселі чистоти, порядку, здорової атмосфери. На додачу до свого м'якого гармонізуючого впливу на психоемоційну сферу, лаванда допомагає очищати килими і домашній текстиль, виганяє моль з шафи, знешкоджує цвіль у ванній кімнаті, входить до складу гелю для миття посуду.

4. Чайне дерево. Хто не чув про чудодійну ефірну олію з австралійського дерева? Досить різкий запах чайного дерева легко послабити додаванням м'яти і лаванди, тріо цих олій зробить будинок безпечнішим і чистішим. Підстилки для собак час від часу слід обробляти спреєм з «чайником», тоді ви зможете тримати під контролем сезонне нашестя кліщів або бліх.

5. Розмарин. Сильний і чистий запах — знахідка для прибирання в будинку. В принципі, розмарин соло може впоратися з очищенням всього і вся в оселі, якщо не знаєте, з якої ефірної олії почати прибирання, сміливо беріть розмариновий еліксир. Його приємно додавати в воду для полоскання білизни, а в парі з лимоном і м'ятою він стане чудовим освіжувачем повітря. Якщо в будинку працюють творчі особистості, розмариновий спрей допоможе бути зосередженим, він добре знімає напруженість і «замиленість» погляду, тонізує і надихає. Тестуйте!

6. Апельсин солодкий. Ніжно пахнуча ефірна олія коштує недорого, а застосовувати її по всіх усюдах — зручно. Цитрусовий свіжий аромат легко комбінується з чебрецем, сосною, чайним деревом, посилюючи їх дію і гармонізуючи їхній важкуватий аромат. Приємно додавати ефірну олію апельсина для прибирання в дитячій кімнаті: ніжний аромат подобається всім, незалежно від віку. Суміш «апельсин-кориця» — визнаний лідер в ароматах для освіження повітря на кухні, створює святкову атмосферу і радує серце в будь-який час року, але особливо — взимку.

7. Кориця. Ефірну олію для прибирання краще брати з листя дерева, кора має більш виражений гвоздичний аромат. Кориця бореться з жучками в паркеті, міллю в шафі, шкідниками в кухонних крупах. Відлякує мурах від будинку, особливо якщо змішати її з м'ятою перцевою або чабрецевою олією.

8. М'ята перцева. Загальна улюблениця, з м'яти виробляють ментол, чия охолоджуюча дія особливо приємна влітку. Для освіження повітря додавайте при митті підлоги мікс з лаванди і м'яти — таке поєднання робить атмосферу затишною і корисною для легких. При цьому м'ята відлякує комарів, мух, мурах і допомагає утримати відчуття прохолоди в спекотні літні вечори. При прибиранні олію м'яти можна додавати всюди: від миття посуду до ароматизації саше у шафі.

9. Дьоготь березовий. Сучасні технології дозволили отримати дивовижну за своїми бактерицидним властивостями ефірну олію — березова витяжка не дає жодного шансу цвілі і грибкові. Аромат дьогтю з ефірної олії досить приємний, при прибиранні будинку можна користуватися 10%-вим спиртовим розчином цього еліксиру — його буде достатньо. Якщо ви переїхали в новий будинок, зняли квартиру і хочете цілком і повністю змінити атмосферу, зробіть грунтовне прибирання з ефірною олією березового дьогтю і парою крапель лимона. Вам гарантована не тільки чистота, відсутність жучків і павучків, а й абсолютно приголомшлива аура вашого нового житла. Аромасвічки з олією дьогтю березового допомагають уникнути ГРВІ в осінній період.

10. Нероли. Ця вишукана олія зазвичай використовується в парфумерії, косметиці, але корисно буде задіяти її в прибиранні будинку також. Ціна ефіру досить висока, однак і витрата невелика, особливо якщо зробите попередньо 1%-вий спиртовий розчин неролі. Його легко вводить в спреї, гелі для миття посуду і бактерицидної обробки підлоги і стін. Ніжний і стійкий аромат неролі приємно наносити на штори, придверний килимок, постільну білизну.

Як використовувати ефірні олії для прибирання в будинку?

Спрей для постільної білизни «Гірська лаванда», 200 мл

   Спрей з лавандою приємно використовувати для освіження ліжку, перед прасуванням білизни, просто як освіжувач повітря в оселі. Чистий елегантний аромат лаванди можна наполовину розбавити м'ятою, для літа такий дует навіть краще.

- ефірна олія лаванди — 50 крапель,

- спирт ізопропіловий — 30 мл,

- вода очищена — 170 мл.

Змішати ефірну олію та ізопропіловий спирт, долити водою, енергійно струснути до повного розчинення.

Засіб для очищення мікрохвильовки «Лимонний трюк»

   Засіб допоможе легко і невимушено зняти шар випарів зі стін мікрохвильовки, оскільки ефірна олія лимону має потужну антіжірову дію. Попутно лимон ще й освіжити порожнину мікрохвильовій печі.

У термостійку піалу або склянку з чистою водою капнути 3-5 крапель ефірної олії лимона, включити піч на 3 хвилини в звичному режимі. Одночасно випаровування води і ефірної субстанції потужно впливають на присталі до стінок забруднення, вже за три хвилини вам залишиться лише зняти вологою губкою увесь непотріб.

Освіжувач повітря «Затишна кухня», 200 мл

   Освіжувач повітря для кухні повинен вміти справлятися зі специфічними ароматами, тому пропонуємо унікальну комбінацію ефірних олій, що вони швидко очищують повітря від небажаних запахів чада, смаження, риби.

- ефірна олія апельсина солодкого — 20 крапель

- ефірна олія чайного дерева — 10 крапель

- ефірна олія м'яти — 10 крапель

- спирт ізопропіловий — 30 мл

- вода очищена — 170 мл.

   Змішати ефірні олії та спирт, долити водою, енергійно струснути до повного розчинення міксу.

Бажаємо приємного й легкого прибирання з ефірними оліями!