Нові назви в косметиці: тінт, кушон, стейн та iн.
Декоративна та звичайна косметика для шкiри тiшить своїм різноманіттям, чи не щодня з'являються нові різновиди косметичних засобів. Особливо жвавими у винаході нових формул і назв є азіати: виробники з Південної Кореї, Китаю, Малайзії та Японії давно стали законодавцями мод в сфері косметики. Це вони подарували нам тонну нових назв, серед яких найпоширенішими є ВВ-крем, а також його модифікації СС і DD-крем. З Південно-Східної Азії до нас прийшли також тінт, кушон для брів, матовий стейн, олiя з відтінком для губ та інші б'юті-блендери. Пора зупинитися і розглянути цi назви уважніше, ось нам коротенький словничок нових форм в косметиці.
Словник нових назв косметики і супутніх їй предметів
Антисерн (франц. аnticerne) — засіб, що висвітлює темні півкола під очима. Відтінок антисерну може бути зеленим, рожевим або жовтуватим залежно від кольорової гами недосконалостей шкіри. Явні недоліки шкіри (плями або прищі) він не заретушує, оскільки не володіє покриваністю, як консилер. Антисерн містить в складі світловідбиваючі частинки, які візуально позбавляють від тiней під очима, але не більше.
Б'юті-блендер (англ. beauty blender) — латексний спонжик в формі яйця, його цінність в умінні увібрати тональний крем і завдяки округлій формі нанести засіб тонким шаром на важкодоступні ділянки обличчя (в куточках очей, у крил носа). Мінус губок-спонжикiв в тому, що їх після кожного використання потрібно очищати водою з милом.
Гліттер (англ. glitter) — великі яскраві блискітки для блискучої пудри. Такою карнавальною пудрою покривають свої тіла та обличчя артисти, відвідувачі дискотек, стріптизери, балерини, також глiттер в ходу у майстрів боді-арту і манікюру. В офіс з таким світінням вхід заборонено, самі розумієте. Стилісти використовують гліттер для створення спецефектів в макіяжі і зачісках.
Ілюмінайзер (англ. illuminiser) — премакіяжна основа зі світловідбиваючими частинками, які забезпечують візуальне омолодження за рахунок вирівнювання тону шкіри та її текстури. «Сяючий» ефект дуже делікатний, можна використовувати і вдень і ввечері.
Керлер (англ. сurler) — спеціальні щипчики для завивки вій, виглядають як ножиці. Є керлери на батарейках: легкий нагрів допомагає завити вії буквально за мить.
Кушон (англ. cushion) — це дрібнопориста губка з латексу, яку просочили рідким тональним засобом (крем, але частіше флюїд). Сенс такої тришарової конструкції, яка виглядає як пудрениця, в зручності нанесення: одночасно кушон може виступати як тонуючий крем, консилер, BB-крем або навіть рум'яна. За рахунок малої витрати такої «пудрениці» вистачає дуже надовго, запевняють просунуті адепти макіяжу.
Плампер (англ. plumper) — помада, гель або бальзам для збільшення об`єму губ. Такий ефект досягається завдяки вмісту в плампері ментолу, ефірної олiї кориці, екстрактів імбиру, червоного перцю — речовин, що прискорюють мікроциркуляцію крові і створюють той самий ефект збільшення губ на 1-3 години. Плампер може бути забарвленим чи безбарвним.
Ремувер (англ. remover) — засіб для зняття косметики з шкіри або нігтів, має масу модифікацій складів.
Стейн (англ. stain) — дуже стійка помада з ефектом природного яскравості губ. Випускається у вигляді гелю або флюїду, може використовуватися як рум'яна або як помада. Якщо підійти до вибору кольору відповідально, то стейн подарує шкірі ніжний рум'янець, який важно відрізнити від натурального, або ж підкреслить яскравість губ. Стейни важливі саме для денного напівпрозорого макіяжу, однак вимагають певної вправності при нанесенні: текстура висихає миттєво, тому потрібно встигнути не тільки нанести, але й розтушувати де і як треба. Стейни бувають матові і глянсові, у вигляді роликових гелів, фломастерів, бальзамів в крихітних баночках.
Тінт (англ. tint) — засіб декоративної косметики з високим вмістом пігменту. Ефект у тінта схожий зі стейном, однак тінт можна нашаровувати, отримуючи більш насичений колір губ або щік. Як правило, тінт буває матовий, хоча від корейських виробників можна чекати чого завгодно вже завтра.
Фіксатуар (франц. fixatoir) — помада, яка фіксує пасма волосся, зручний симбіоз воску, лаку, гелю для волосся. Випускається у вигляді олівця, приємно пахне. Не плутати з фіксатором (див. нижче).
Фіксатор (англ. fixer) — водяні засоби в спреї, що закріплюють макіяж. Легкі спреї надають макіяжу особливу стійкість, у багатьох випадках знімають відчуття тяжкості макіяжу, особливо у професійних акторів, які змушені на протязi годин носити на собi густий грим.
Хайлайтер (англ. highlighter) — ще один засіб точкового висвiтлення виступаючих ділянок обличчя. За допомогою хайлайтеру стилісти навчилися коригувати овал обличчя, «ховати» зморшки і надавати погляду «відкритість» при нанесенні на внутрішні куточки очей.
Шимер (англ. shimmer) — косметичний засіб зі світловідбиваючими частинками, займає проміжне положення між гліттером та ілюмінайзером. Надає шкірі блиску і сяйва — помiтних, але не карнавальних. Випускається у вигляді пудри, ідеальний для вечірнього макіяжу, наноситься поверх тональної основи пензлем.
Впевнені, що ви і раніше знали, що означають всі ці чудові назви, проте для зручності звели всі знання в одну компактну статтю. У міру появи нових засобів і формул обіцяємо актуалізувати наш словничок!