Новачкам на замітку: як зробити гель
Гель — чудовий косметичний засіб з легкою консистенцією і величезними перспективами. Сироватки часто мають гелеву структуру, тому пропонуємо розглянути гелеутворення докладніше. Новачкам буде цікаво!
Інтернет-магазин «Зульфія» пропонує все для створення гелю в домашніх умовах — компоненти і рецепти. Цю статтю вважатимемо вступною для тих, хто вперше зважився зробити косметичний гель своїми руками.
Як зробити гель для обличчя
Сувора реальність така, що для гелю нам знадобиться гелеутворювач і вода — без них нічого не вийде. Ще потрібен хороший міксер, який зробить структуру гелю однорідною і допоможе рівномірно розподілити активи в готовому засобі.
Опис будь-якого компонента на сайті «Зульфії» неодмінно містить дозування: звідти беремо цифри для створення гелю.
Чи треба консервувати готовий гель? Неодмінно. Водна фаза — рідне для бактерій середовище, в ній розмножуються як корисні, так і шкідливі бактерії, тому відразу ж після фінального перемішування подбайте про безпеку косметики. Розділ «Консерванти» багато чого запропонує на цю тему.
Хочу зробити гель-сироватку, але не знаю як
Сироватка в вигляді плинного гелю увійшла в наше життя не так давно, але швидко завоювала популярність. Космецевти звеличують гель-сироватки за те, що вони миттєво вбираються в шкіру, проносячи туди активні речовини і становлячись ідеальною основою під крем будь-якої спрямованості. По суті, гелеві сироватки відібрали пальму першості у активних кремів, сьогодні крем для нас — не більше ніж «ще один» крок в косметичному догляді, а все смислове навантаження лягає на сироватку.
Зробити гель-сироватку можна в домашніх умовах, головне — визначитися з метою догляду та формулою. Невідʼємним компонентом серума (сироватки по-нашому) буде гіалуронат натрію, краще вибирати ультранизькомолекулярний — він зволожить максимально глибокі шари шкіри і перенесе туди левову частку активних речовин.
Топ-5 універсальних гелеутворювачів
У пʼятірку кращих входять гелеутворювачі аристофлекс, ксантан-люкс, гідроксиетилцелюлоза, емультікс, екогель. Вони прості в застосуванні, надійні та економно витрачаються. Однієї баночки аристофлексу, наприклад, вам вистачить на десяток флаконів з гелем. Вражає, чи не так?
Говорячи про гелі для шкіри і волосся, не можна обійти увагою гіалуронат натрію — будь-який з представлених в магазині «Зульфія» видів поліпшить формулу, додавши ефект глибокого зволоження. Рецепти, представлені нижче, теж можна посилити гіалуронатом натрію.
Рецепти гелю для шкіри
Гель зволожуючий «Вівсяний», 100 г
Легенький гель відмінно заспокоює шкіру завдяки своїй вівсяній базі і зволожуючому ефекту. Надійний засіб для тих, чия шкіра часто реагує висипаннями.
- вівсяний гідролат — 80 г
- зволожувач Aquaxyl — 5 г
- гідролізат ісландського моху — 2 г
- гелеутворювач аристофлекс — 0,5 г
- ефірна олія ялівцю — 5 крапель
- ефірна олія лимону — 5 крапель
- ефірна олія рясту — 3 краплі
- консервант феноксиетанол — 1 г.
У вівсяній водичці розчинити гідролізат і додати гелеутворюючий аристофлекс, потужно збити гель міксером. Чим вище температура гідролата, тим швидше загелюється склад. В готовий гель завести зволожувач Акваксил і ефірну суміш. Законсервувати готовий гель і перелити його в зручну помпу.
Гель «Алое-віра 50%», 100 г
Класичний зволожуючий засіб для всієї родини. Гелем приємно користуватися як соло, так і в суміші з іншими формулами: розводити їм шампунь, флюїд, робити з гелю маски, розбавляти водою для отримання спрею і т.ін.
- гідролат мʼяти — 50 мл
- гідролат алое-віра — 40 мл
- алое-віра концентрат — 5 мл
- ізофлавони бамбука — 4,5 мл
- аромат «Календула» — 3-5 крапель
- гідроксиетилцелюлоза — 1 г
- феноксиетанол — 0,5 мл.
Для того, щоб гель утворився швидше, гелеутворювач гідроксиетилцелюлозу (ГЕЦ) заливаємо підігрітим гідролатом — міксер миттєво гомогенізує масу. Продовжуючи збивати, вводимо додаткові активи: ізофлавони бамбука, віддушку й консервант.
Готовий гель найзручніше тримати в баночці, цей прекрасний освіжаючий і зволожуючий засіб допоможе в догляді за шкірою, волоссям й нігтями. Багато хто віддає перевагу навіть вмиватися гелем алое — він ніжно зволожує, оздоровлює і освіжає шкіру.
Гель «Бамбуковий», 100 г
У цьому гелі рулять ізофлавони бамбука — чудовий зволожуючий актив, який робить шкіру і волосся блискучими і здоровими. Зробити такий гель по плечу навіть новачкові, він класно зволожує і розгладжує шкіру.
- гідролат мускатного горіха — 85 мл
- ізофлавони бамбука — 9 мл
- алое-віра концентрат — 1 мл
- ефірна олія лимону — 5 крапель
- ефірна олія меліси — 2 краплі
- гелеутворювач Емультікс — 4 г
- феноксиетанол — 0,5 мл.
Гелеутворювач емультікс вам сподобається більш за інші: це унікальний компонент, який у водній фазі створює гель, а в масляній — крем. Отже, в гідролаті (підігрів у випадку з емультіксом не потрібний) збиваємо гелеутворювач, у міру збивання вводимо компоненти за списком. Законсервувавши, переливаємо гель в зручний тюбик або диспенсер.
Наостанок нагадаємо, що підігрів води значно прискорює загелювання, а сучасні гелеутворювачі легко витримують нагрівання і працюють в широкому діапазоні рН. Це означає, що гель не «розвалиться», якщо додати в нього альфа-гідроксикислоти або ПАР.
Проводячи свої перші експерименти зі створення гелів, ведіть лабораторний журнал — так легше відстежувати зміни і робити свої перші косметичні відкриття.