Демакіяж, правила та рецепти для зняття косметики
Демакіяж важливий для здоров'я шкіри, адже щовечора шкіра потребує очищення від пилу і шкірних виділень, що нашарувалися за цілий день. Не має значення, носимо ми декоративну косметику чи ні, очищати шкіру правильно і регулярно повинна вміти кожна дівчина. Демакіяжна косметика проводить важливу роботу з підтримки чистоти шкіри, її природного рН-балансу і шкірного дихання, тому варто придивитися до спектру таких засобів для того, щоб обрати свою ідеальну формулу.
Демакіяжні засоби бувають різні, як і типи шкіри: одні дами невимушено обходяться міцелярною водою, іншим потрібно двоетапне очищення, третім важливий гіпоалергенний догляд. Ось чому питання «Який демакияж краще?» однозначної відповіді не має: спостерігайте за шкірою і обирайте відповідний засіб. Метод проб і помилок ще ніхто не відміняв, тому давайте згадаємо топ-5 косметичних формул, що вони використовуються для очищення шкіри обличчя від косметики і пилу.
Демакияж: як правильно очищати шкіру
Демакіяж має свої правила, головне з яких — наявність пари трійок ватних дисків, якщо макіяж повний (губи, очі, обличчя). Послідовність зняття забруднення зі шкіри теж важлива, вона незмінна протягом століть — губи–очі–обличчя.
Демакіяж губ — етап нумеро уно, просочивши ватний диск демакіяжним складом, стираємо помаду або тінт від куточків губ до центру.
Демакіяж очей — відповідальний етап, оскільки шкіра в періорбитальній зоні дуже тонка і ніжна, а слизова очей не виносить рН нижче або вище 7. Тіні змивають у напрямку до скронь; туш — від коренів до кінчиків вій. Гримери давно винайшли ідеальний спосіб видалення туші: ватний диск поділяють на два півкола, обидва їх просочують демакіяжною формулою. Потім одне півколо поміщають під нижню повіку, а другим знімають туш за напрямком зростання вій — так шкіра не розтягується. Стилісти також вміють знімати макіяж з очей ватними паличками: змочують демакіяжним складом і знімають тіни звичним рухом. Після зняття туші обов'язково сполоснути очі водою.
Демакіяж обличчя — останній етап, безумовним фаворитом тут є молочко. Його ніжна текуча емульсія ідеальна чи не для кожного типу шкіри. Молочко вивіреними рухами розподіляється по обличчю, після чого серветка або диск знімають всі забруднення з шкіри. Всі рухи проводяться виключно по масажних лініях, експериментів тут не треба.
Топ-5 засобів демакіяжу в XXI столітті
1. Молочко демакіяжне
Найпоширеніший варіант, який підходить більшості жінок з різною шкірою: сухою і чутливою, проблемною і в'янучою. Це легка емульсія, яка легко знімає забруднення з шкіри, не розтягуючи її. Після молочка важливий тонік або гель — шкіра підкаже.
2. Двофазна рідина для демакіяжу
Відмінно знімає водостійкий макіяж, в складі засобу є дві незмішувані фази: вода і олія, які при енергійному струшуванні ненадовго змішуються. Слушний варіант для чутливої і сухої шкіри, після очищення слід освіжити шкіру тоніком або теплою водою.
3. Гідрофільна олійка
Максимально натуральний демакіяж, в складі олії та полісорбат-80, які чудово очищають шкіру, не порушуючи її водно-ліпідну мантію. Зволожує шкіру, підсилює блиск вій. Олійка допускає два варіанти використання: а) розподілити олійку по шкірі масажними рухами і змити теплою водою; б) нанести олію на просочений водою ватний диск і пройтися по шкірі. Після гідрофільного очищення треба освіжити шкіру тоніком.
4. Міцелярна вода для демакіяжу
Міцелярка давно завоювала серця жінок, її проста формула легко справляється з макіяжем і відмінно стягує пори. Гіпоалергенні води з мицелами підтримують ідеальний стан шкіри, змиваючи навіть водостійку косметику. Різновидів цієї води безліч, тому варто уважніше придивитися до такого демакіяжу — їм зручно просочувати серветки і брати їх з собою в дорогу.
5. Гель для видалення косметики
Пінистий гель універсальний, він відмінно змиває косметику з шкіри, його можна спінити додатково за допомогою спеціальної сіточки. Гель зручно наносити і на конжакову губку, яка відмінно полірує шкіру. Для вугруватої шкіри такі очищаючі формули — просто знахідка. Не забувайте тільки освіжати шкіру тоніком — він відновить нормальний рН-баланс.
Серветки-демакіяж заслуговують особливої згадки, адже такий спосіб очищення шкіри від косметики зручний для тих, хто в дорозі: миттєвий демакіяж і відчуття неймовірної свіжості шкіри гарантовані в будь-яких умовах. Зрозуміло, важливу роль відіграє розчин, яким просякнуті серветки, це може бути і міцелярна вода, як ви вже здогадалися.
Рецепти засобів демакіяжу
Кольд-крем «Демакіяж», 100 г
Кольд-крем є дієвим не тільки для порятунку сухої шкіри, але і в якостi ніжного засоба для зняття косметики. Чудово ковзає по шкірі, знімаючи макіяж і забруднення.
Спосіб застосування: щедро нанести на шкіру, знімати ватним диском по масажних лініях, при бажанні продовжити очищення шкіри пінним засобом або тоніком.
- олія мигдалю — 40 мл
- батер алое — 20 мл
- гідролат огірка — 25 мл
- віск фіалки — 5 г
- ланолін фармакопійний — 5 г
- СО2-екстракт буркуну — 2 г
- пантенол — 2 мл
- вітамін А — 2 краплі
- вітамін Е — 5 крапель
- гіалуронат натрію середньомолекулярний — 0,25 г
- консервант феноксиетанол — 5 крапель.
На водяній бані-1 (жирна фаза) розтопити віск і батер, ланолін і масло.
На водяній бані-2 (водна фаза) підігріти гідролат, розчинити в ньому гіалуронат натрію і пантенол.
По досягненні обома фазами однакової температури влийте тонкою струєю водну фазу в жирну, енергійно збиваючи шпателем густий склад. Емульсія утворюється миттєво, густіючи на очах (молочко–крем–бальзам). Важливо перемішувати крем без зупинки до охолодження (близько 40 °С), тільки після цього вводимо активи (вітаміни А і Е, СО2-екстракт). Законсервувати, перекласти в баночку.
Розчин для серветок «Демакіяж», 100 мл
Серветки-демакіяж — перспективна тема, тому їх можна зробити своїми руками. Якщо немає серветок, ватяні диски теж підійдуть, головне — просочити їх очищаючим розчином.
- гідролат огірка — 40 мл
- гідролат ромашки — 35 мл
- комплекс зволожуючий Aquaxyl — 5 мл
- СО2-екстракт фіалки — 1 г
- СО2-екстракт живокосту — 1 г
- гідролізат листа оливи — 10 мл
- олія водорозчинна ши — 3 мл
- диспергатор Солюбол — 3 мл
- олія мигдалю — 4 мл
- консервант феноксиетанол — 0,4 мл
Гідролат змішують з водорозчинною олією, Aquaxyl та гідролізатом, а Солюбол — з мигдальною олією, вводять СО2-екстракти. Далі обидві фази змішуємо енергійно і консервуємо отриманий розчин. Його зручно заливати в баночку з гвинтом, де зберігаються серветки або диски, щедро їм просочені.
Молочко мигдальне «Демакіяж», 100 мл
Молочко універсально для зняття макіяжу, підходить для самої чутливої шкіри, адже це самий натуральний спосіб зняття макіяжу. Зволоження та ковзання, два в одному. Після очищення молочком освіжить шкіру тоніком.
- молочко мигдальне — 70 мл
- гідрованс — 10 мл
- йогурт-концентрат — 10 мл
- гліцерин — 5 мл
- трегалоза — 2 г
- олія водорозчинна ши — 2 мл
- вітамінний комплекс AEF — 3 мл
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл
Змішати в пляшечці йогурт, гліцерин і мигдальне молочко, розчинити трегалозу в гідровансі. Змішати компоненти, ввести водорозчинну олію, вітамін і законсервувати.
Двофазний лосьйон «Демакіяж», 100 мл
Двофазний лосьйон — фаворит багатьох косметист, він складається з водної та олійної фази, які при енергійному перемішуванні ненадовго з'єднуються. Засіб справляється з водостійкою косметикою і ВВ-кремом, після очищення обполіскуйте шкіру водою або тоніком на гіалуронаті натрію.
Спосіб застосування: енергійно збовтати, просочити ватний диск і зняти макіяж, освіжити шкіру тоніком.
- олія мигдалю — 40 мл
- гідролат огірка — 20 мл
- гідролат волошки — 20 мл
- гліцерин — 5 мл
- пантенол — 5 мл
- актив зволожуючий Moist-24 — 5 мл
- пептид Eyeseryl — 5 мл
- консервант феноксиетанол — 0,5 мл
Змішати гідролати, гліцерин, пантенол і Moist-24, додати пептид та консервант. Далі змішати водну фазу з мигдальною олією.
Міцелярна вода «Демакіяж», 100 мл
Міцелярна вода відмінно знімає з шкіри забруднення і макіяж, цей засіб вкрай популярний. Глутатіон злегка відбілює шкіру, а ефірні олії ісопу і лимону стягують пори.
- гідролат лимону — 40 мл
- гідролат огірка — 40 мл
- фукогель — 10 мл
- олія рисових висівок — 4 мл
- ПАР Mousse de Sucre — 5 мл
- глутатіон — 2 г
- ефірна олія лимону — 0,5 мл
- ефірна олія ісопу — 0,25 мл
- консервант феноксиетанол — 0,4 мл
Олія рисових висівок і ефірні олії змішати з ніжним ПАР. У гідролаті розчинити глутатіон, додати фукогель. Після змішати олійну і водну фази, енергійно збовтати. Ароматну міцелярну воду законсервувати і перелити у зручний флакон.