Сироватки
Сироватки для шкіри: прості рецепти
Сироватка (серум, serum) — це косметичний засіб з високою концентрацією активної речовини і здатністю проникати в більш глибокі шари шкіри, поступово вивільняючи принесені з собою активи. Наноситься сироватка на шкіру під крем або замість оного. Раніше сироватки можна було зустріти тільки в професійно
му салонному догляді, але тепер вони доступні і в домашній косметиці.
Сироватки - це легке олія або гель. Між олійною сумішшю і олійною сироваткою є різниця: сироватка легше, тому що в її складі присутні компоненти, що полегшують проникнення активних речовин в глибокі шари шкіри. Як правило, сироватки знамениті своєю інтенсивністю і швидкістю всмоктування в шкіру.
У літній час легка консистенція сироваток просто закохує в себе. Інший раз навіть не потрібно крему, якщо рецептура серума збалансована.
Для тіла сироватки теж шалено гарні, особливо якщо ведете боротьбу з розтяжками, стоншуєте силует, приймаєте масаж. Наносьте сироватку на шкіру, а після неї - зволоження у вигляді крему або гелю, шкіра підкаже.
Про різницю крему і сироватки. Основна відмінність - концентрація діючої речовини (амінокислота, екстракт, вітамін, ексфоліант). У кремі вона зазвичай не перевищує 5-7% і діє у верхньому шарі шкіри. У сироватці може досягати 15-20% і здатна проникати глибше, доставляючи активи, які вивільняються далі в необхіднії для шкіри кількості. Крем за своєю природою виступає як кондиціонер для шкіри, а сироватка - осередок активів, мультібаза під крем.
Сироватка - концентрована субстанція, тому потрібно всього декілька крапель для догляду за обличчям, декольте і шиєю. Крему ж потрібно погустіше, та й компонентів в ньому побільше, ніж у сироватці.
Склад сироватки: 50-80% носіїв (гель, циклометикон, сквалан, легкі олії), 15-20% активні речовини. Щоб здружити олію і гель, застосовують водорозчинну олію і циклометикон. Активне зволоження і приємне ковзання додасть гіалуронат натрію, в який ви закохаєтесь!
Застосування: після нанесення декількох крапель активної сироватки закріпіть її ефект невеликою кількістю звичного зволожуючого крему або сухого масла. Або створіть власну багатоцільову сироватку, де в якості надійного зволожувача-провідника виступатиме сквалан або улюблена олія.
Види сироваток, як і догляд за шкірою, повинні переслідувати конкретну мету. Наприклад, у вас нормальна шкіра, з несильною пігментацією час від часу, а також намічені зморшки і набряки під очима. Розділимо догляд, створимо три сироватки:
а) денна (мінус пігмент, плюс захист);
б) нічна розгладжуюча (мінус мімічні зморшки, плюс зволоження);
в) під очі (мінус набряки, плюс мінералізація і пом'якшення).
Підбір комплектуючих для сироватки потрібно освоїти самостійно. Відмінно, якщо є досвід або готова вдала промислова сироватка, щоб продублювати склад. Якщо ви робите перші кроки, то знадобиться консультація косметолога, який викладе вам канони.
У олійну сироватку можна додати жиророзчинні активи, у водні склади - водорозчинні і консервант. Легкості нанесення масляної сироватки допоможе домогтися циклометикон. З силіконів він найлегший для шкіри, до того ж знижує відчуття жирності складу. Силікон SeraSoft SW71 буде корисний для жирної рихлій шкірі: 2-5% в сироватці допоможуть розгладити поверхню шкіри і уникнути неестетичного блиску протягом дня.
У безолійній сироватці є амодиметикон і полікватерніум-7. Вони водорозчинні, вельми затребувані через свої здатності залишати на шкірі приємне пудрове відчуття і утримувати вологу в шкірі.
Сироватки робляться крихітними порціями, оскільки витрата їх невелика. Десяти мілілітрів у флакончику-дозаторі вам вистачить на місяць-два. Після курсу сироваток дайте шкірі відпочити деякий час. При зміні пір року вводите необхідні зміни до складу.
Основу рецептів сироваток ми підгледіли у зубра косметології Lancôme і адаптували під наші умови. Якщо потрібен праймер, то ви завжди можете ввести улюблений SeraSoft SW71, фенилтриметикон або силікон-флюїд для бездоганно-гладкої текстури шкіри!
Сироватка від зморшок «Пептидний догляд», 10мл
Пептидний захист і міорелаксуючий ефект зроблять шкіру свіжою і відпочилою. Алое, шовк і сірка глибоко зволожують, полікватерніум-7 створює приємну консистенцію. Сироватка легко всмоктується, тримає пори стягнутими.
- Гель алое-віра 50% -ний - 7 мл
- Гідрованс - 2 мл
- Полікватерніум-7 - 0,5 мл
- Пептидний комплекс Leuphasyl - 1 мл
- Пептидний миорелаксант X50 Myocept - 0,1 мл
- Гідролізат шовку сухий - 0,5 г
- Сірка водорозчинна МСМ - 0,5 г
- Ефірна олія неролі - 1 крапля
- Вітамін АEF водорозчинний - 0,2 мл
- Консервант феноксиетанол - 1 крапля.
У гелі алое розчинити гідрованс, гідролізат сухий шовку і сірку. Ретельно перемішати, ввести полікватерніум-7 і пептиди, ефірну олію і вітамінний комплекс. Законсервувати і помістити в роликовий флакон.
Сироватка «ДМАЕ-ліфтинг», 50 г
Густа гелева сироватка візьме на себе денний догляд за шкірою, що в'яне. Чарівний диметиламиноетанол зробить шкіру еластичнішою, підтягне овал обличчя. Алое-віра і фукогель тривало зволожують шкіру, Амісол-тріо поставляє харчування у верхній шар епідерми. Легка текстура гелю тримає шкіру гладкою і матовою весь день. М'ятна олія і ялівець чудово освіжають: сміливо використовуйте сироватку після гоління і епіляції.
- Гідролат алое - 45 мл
- Алое-віра концентрат - 2,5 мл
- Арістофлекс - 0,2 г
- Фукогель - 3 мл
- ДМАЕ (диметиламиноетанол) - 2 г
- Біоліпідний комплекс Амісол-Тріо - 0,5 мл
- Ефірна олія м'яти - 7 крапель
- Ефірна олія герані - 5 крапель
- Ефірна олія кедра - 5 крапель
- Ефірна олія пальмарози - 3 краплі
- Консервант фенокситанол - 7 крапель.
У підігрітому гідролаті алое загеліть арістофлекс, збити гель міксером і ввести концентрат алое. Додати ДМАЕ, змішати і додавати по черзі фукогель, Амісол-Тріо і ефірні олії. Остаточно збити міксером, ввести полікватерніум-7 і законсервувати. Готову сироватку перемістити у флакон темного скла з дозатором.
Сироватка «Антикупероз», 25 мл
Вранці і ввечері каштаново-софорова терапія допоможе зміцнити стінки капілярів і вирівняти тон шкіри. Пару крапель сироватки нанести на очищене обличчя, розподілити, дати вбратися і нанести звичний живильний крем або сухе масло. Дует яблучної кислоти і зволожуючих компонентів гарантує шкірі комфорт і гладкість.
- Гідролат - 20 мл
- Гідролізат каштана - 1 мл
- Екстракт софори - 0,75 мл
- Амодиметикон - 0,75 мл
- Магнезія - 1 г
- Таурин - 0,3 г
- Яблучна кислота - 0,3 г
- Фукогель - 0,5 мл
- Консервант фенокситанол - 6 крапель.
Розчинити в підігрітому гідролаті таурин, яблучну кислоту і магнезію. Додати фукогель. Помішуючи гель міксером, вводити екстракт софори і гідролізат каштана. В кінці додати амодиметикон. Законсервувати готову сироватку і перелити в чисту крапельницю.
Гіалуронова сироватка «Нічна», 10 мл
У нічний час шкірі необхідний відпочинок, ось чому потужне мінеральне підживлення виявиться так до речі. Огірок освітлить шкіру, цілющі цераміди і білкові гідролізати оздоровлять її, а зволожуючий гіалуронат натрію розгладить шкіру. Цей склад можна наносити і під очі, тонкій шкірі буде приємний догляд з арніки, адже він позбавляє від припухлостей. Кілька крапель сироватки наносите і на руки під нічний крем - вранці здивуєтеся м'якості шкіри.
- Гідролат - 8 мл
- Екстракт огірка - 0,5 мл
- Екстракт арніки - 0,7 мл
- Комплекс «Керамідний» - 0,5 мл
- Таурин - 0,3 г
- Гіалуронат натрію низькомолекулярний - 0,05 г
- Гіалуронат натрію Середньомолекулярний - 0,05 г
- Гуар - 0,02 г
- Консервант фенокситанол - 1 крапля.
У гідролаті залишити набухати гіалуронат натрію і гуар. Через 1-2 години гелевий рідкий розчин енергійно змішати міксером. Розчинити в ньому таурин, ввести керамідний комплекс і екстракти. Додати полікватерніум-7 і ретельно перемішати. Готову сироватку законсервувати і перелити в пляшку з піпеткою.
Сироватка «Стягнемо пори», 50 мл
Стягнуті пори додають обличчю доглянутий вигляд і матовість. Нескладний рецепт сироватки зобов'язаний своїм в'язким ефектом копійчаному засобу - алюмокалієвим галунам. Саме вони забезпечують гелевій сироватці поростягуючий ефект, настільки затребуваний в жарку пору року. Екстракт хмелю оптимізує вироблення шкірного сала, алоїн має бактерицидну дію. Сироватка не просто в'яже, а й оздоровлює шкіру, схильну до жирності. У літню пору склад надійно дезодорує, залишаючи відчуття свіжості на обличчі, шиї, декольте.
- Гель алое-віра 50% -ний - 45 мл
- Галуни алюмокалієві - 1 г
- Сірка водорозчинна МСМ - 2 г
- Ксантан - 0,05 г
- Екстракт хмелю - 0,5 мл
- Амодиметикон - 2 мл
- Фукогель - 1 мл
- Консервант феноксиетанол - 5 крапель.
Розчинити в теплому гелі алое-віра сірку МСМ, ксантан і галуни, ретельно перемішати і додати інші компоненти. Збити мініміксером, законсервувати і перелити в зручний флакон. У літню пору склад відмінно дезодорує шкіру тіла, залишаючи відчуття свіжості на обличчі, шиї, декольте.
Сироватка масляна «Нічна розгладжуюча», 10 мл
Покращена формула. Активні речовини (кетон і вітаміни) розгладжують шкіру, тригліцериди відмінно пом'якшують шкіру. Сироватка вирівнює мікрорельєф і тон шкіри. Сквалан, покращений Циклометиконом для кращого нанесення, проникає глибоко, доставляючи вітаміни за адресою.
- Каприлові тригліцериди - 3 мл
- Олія аргана - 3 мл
- Сквалан - 2 мл
- Циклометикон - 2 мл
- Вітамін А - 0,02 мл
- Вітамін Е - 0,1 мл
- Вітамін F - 0,1 мл
- Кетон малини - 0,05 г
- Ефірні олії - 0,3 мл
Змішати сквалан і тригліцериди, розчинити кетон малини, після ввести олію аргана і вітаміни. Ретельно збовтати, додати циклометикон, знову змішати прозору суміш.
Сироватка під очі «Ментол», 10 мл
Потужний ментоловий засіб для поліпшення мікроциркуляції в периорбитальній зоні. Якщо шкіра чутлива, почніть з половинної дози ментолу в рецепті. Легкі олійки вмить вбираються в шкіру, сквалан і кризалід явно розгладжують і пом'якшують шкіру.
- Олія Аргана - 7 мл
- Олія камелії - 2 мл
- Сквалан - 15 крапель
- Олія кризалідна - 5 крапель
- Ментол - 0,05 г
У підігрітому сквалане розчинити кристалики ментолу, змішати з іншими оліями і залити в роликовий флакон. Наносити під очі, уникаючи попадання на слизову. Відчуття раптової ментолової прохолоди швидко проходить, не хвилюйтеся. Зате залишається зволожена посвіжіла шкіра.
Сироватка «Кризалідний секрет», 10 мл
Відмінно для розгладження гусячих лапок. Прекрасний праймер під макіяж. Пара крапель - і шкіра зволожена і спокійна! Підходить для сухих кінчиків волосся.
- Олія кризалідна - 2 мл
- Сквалан - 5 мл
- Тригліцериди - 3 мл
Пара крапель цієї суміші наноситься легкими рухами на зволожену очищену шкіру. От і все. Експрес-догляд: якщо хочете привести в порядок волосся, то краплю-другу олії (більше не потрібно) потрібно розтерти між пальцями і максимально рівномірно розподілити по кінчиках. Ретельно розчесати волосся.

Масажна олія для тіла