Домашня аптечка

заживляющая мазь, бепантен, цинковая мазь

Рецепти для домашньої аптечки

Відповідальна це справа — домашня аптечка.
В холодильнику на бічній поличці завжди чергують перевірені засоби: універсальний і потужний загоючий гель алое, бальзам-рятувальник на обліпиховій олії, ментоловий олівчик, бактерицидний кровоспинний спрей. Провести обробку ранки перед накладенням пластиру або підсушити висипання допоможуть перевірені прості рецепти. Це копії фармацевтичних прописів, підігнані під наші корисні компоненти.
Саліцилово-цинкова мазь (паста Лассара), 10 г
Паста Лассара зобов'язана бути в кожній аптечці, особливо якщо в будинку є діти.
Незважаючи на простенький склад, паста знімає свербіж при укусі комах, розсмоктує синці, загоює садна і порізи, дезинфікує і підсушує запалення, акне, купірує герпес.
- Кислота саліцилова - 0,2 г
- Цинку оксид - 2,5 г
- Ланолін сухий - 2,3 г
- Батер ши - 2 г
- Ефірна олія - 5 крапель.
Оксид цинку і саліцилову кислоту змолоти в пил на кавомолці або розтовкти товкачем. Розм'якшити трохи батер і ланолін, з'єднати обидві суміші, ретельно вимішуючи їх ложечкою-шпателем на теплій водяній бані. Ввести ефірну олію (чайне дерево, лаванда, ладан і лимон) і залити у баночку. Зберігати в холодильнику. Залежно від мети застосування, наповнювач (тверде масло) може бути й іншим: манго, какао, ши - всі вони прекрасно вбираються шкірою. Однак ви можете скористатися аптечним вазеліном.
Олівець-анестетик, 5 г
Ментол має місцеву знеболюючу властивість: він «заморожує» шкіру, знімаючи больовий синдром на деякий час. Ментол викликає відтік крові від пошкодженої ділянки, розслаблює м'язи. Зрозуміло, при серйозній травмі звертатися потрібно до лікаря. А ось при ударі або укусі ментоловий олівчик дуже виручить, особливо в дорозі або на відпочин
ку. До речі, запаху ментолу не виносять комарі.
- Віск бджолиний - 4 г
- Ментол - 0,5 г
Розтопити віск та масло, трохи остудити. Після ввести кристалик ментолу, розмішати і залити у зручну і компактну пластикову тубу. Зазвичай достатньо кілька штрихів олівцем на постраждалу ділянку тіла, щоб угамувати біль на півгодини-годину.
Бальзам-рятувальник «Обліпиха і алое», 50 мл
Натуральний ланолін дружний зі шкірою, яєчна олія і обліпиха миттєво знімають печіння і дискомфорт при травмі шкіри. Алое сприяє швидкому загоєнню. Гарний помаранчевий бальзам знімає сонячні та побутові опіки, лікує садна і мікротріщини, натертості.
- Ліпофолк - 5 мл
- Олія обліпихи - 5 мл
- Батер манго - 5 г
- Емульгатор «Планта-М» - 2 г
- Ланолін фармакопій
ний - 5 г
- Гідролат - 30 мл
- Концентрат алое-віра - 3 мл
- Ефірна олія герані - 2 краплі
- Ефірна олія неролі - 2 краплі
- Ефірна олія сосни - 6 крапель
- Консервант фенокситанол - 6 крапель.
На водяній бані-1 топимо масла, ланолін і емульгатор. На водяній бані-2 підігріваємо (не вище 70 ° С!) гідролат. По досягненні обома фазами однакової температури, вливаємо тонкою струєю водну фазу в масляну. Збиваємо міксером, охолоджуємо до кімнатної температури і вводимо алое і ефірні масла. Готовий крем перекладаємо шпателем в чисту баночку.
Бепантен мазь 5%, 50 г
Немає потреби представляти улюбленця дитячої шкіри. Мазь Бепантен найбільш вдала для шкіри: знімає сухість, почервоніння, розгладжує і захищає надовго. Володарям збезводненої шкіри підійде ідеально. Тверді олії (Батери) можна вибирати на свій розсуд, можна також додати 2% оксиду цинку, якщо крем направлений на ліку
вання попрілостей і пітниці у малюків.
- Ланолін фармакопійний - 12,5 г
- Гідролат - 12,5 г
- Батер ши - 7 г
- Батер манго - 7 г
- Емульгатор «Планта-М» - 4 г
- Віск бджолиний вибілений - 2 г
- Олія мигдальна - 2 г
- Пантенол - 3 г
- Консервант фенокситанол - 10 крапель.
Готується крем-мазь легко і швидко. На водяній бані-1 топимо батери, віск, ланолін і емульгатор. На водяній бані-2 підігріваємо гідролат і пантенол. Після змішуємо обидві фази крему і збиваємо паличкою. Емульгується швидко. Далі мазь поміщаємо у холодильник на годину, а вже після проводимо фінальне перемішування та консервування. Шпателем перекладаємо готовий густий крем у чисту баночку.
Бальзам для губ «Герпесу - ні!»
Герпес - неестетичне і хворобливе вірусне захворювання. Протиотрута - активний бальзам для губ на олії німа і какао. Союзниками виступлять ефірні олії чайного дерева і лаванди, а також бджолиний віск. Як тільки відчули перші ознаки висипань, негайно нанесіть цей склад на вогнище запалення. Оновлюйте кожні 2-3 часа.
Олія нім пригнічує вірус герпесу в самому зародку, не дозволяючи запаленню роздуватися і ширитися. Оксид цинку підсушить наявне вогнище запалення і захистить шкіру навколо
. Какао-масло захистить ніжну шкіру губ від пересихання через підвищену локальну температуру, а бджолиний віск теж продезинфікує. Єдине, чого слід уникати в міру можливості - попадання в рот. Олія німа жахливо гірка, буде неприємно. Зате відрадно, що бальзам діє і за лічені години гасить запалення, не дозволяючи герпесу зіпсувати ваш фасад і настрій.
- Олія німа - 1 г
- Віск бджолиний - 0,5 г
- Цинку оксид - 0,5 г
- Ефірна олія - 10 крапель.
Олії і віск топимо на водяній бані. У цій суміші диспергуємо ложечкою-шпателем оксид цинку, вводимо ефірну олію і заливаємо в баночку. Зберігайте цей бальзам в холодильнику, тому що при кімнатній температурі він сильно розм'якшується: зручно наносити на вогнище запалення. Можете зробити варіант потверже (для туби), тоді збільште введення бджолиного воску. Бальзам також допомагає при будь-якому запаленні шкіри (прищики, фурункули, нагноєння) і пошкодженні шкіри (тріщини, садна, натертості).
Бактерицидний спрей «Ізопропіл», 50 мл
Корисний і зручний: окропити садно або поріз, очистити шкіру від бактерій перед обробкою ранки. Вітамін В5 і гель алое прискорять загоєння шкіри, а спирт виступить дезинфектантом і консервантом. Спрей стане в нагоді і в побуті: ізопропіл прибирає з рук запахи часнику, риби, видбілювача.
- Спирт ізопропіловий - 35 мл
- Гідролат - 15 мл
- Алое-віра концентрат - 10 крап
ель
- Ефірні олії - 10 крапель
- Пантенол - 10 крапель.
Змішати гідролат і ізопропіл, ввести алое, пантенол і ефірну олію. Збовтати, залити в спрей або флакон-крапельницю. Наносити можна безпосередньо на ранку, на ватний диск або паличку. Зупиняє кров при порізах. Спрей-бактерицид універсальний складається з 70% ізопропілового спирту і 30% води (це Фармстандарт усіх країн і континентів), саме такою пропорцією просочують знамениті бактерицидні серветки.
Хітозановий гель, 2%
Загоювальний знаменитий гель допоможе затягнути ушкодження шкіри, максимально скоро відновити цілісність епідермісу.  Натертость від взуття, подряпина, синяк, тріщина, поріз або опік : усе це стирає хитозановый гель. Безпечний і простий, ідеальний для дітей.
- Гідролат - 50 мл
- Гідроксиетилцелюлоза - 0,5 г
- Хітозан - 1 г
- Трилон-Б - 0,05 г
- Пантенол - 10 крапель
- Консервант фенокситанол - 4 краплі.
У гарячому гідролаті розмішати хітозановий порошок і ввести гелеутворювач. Енергійно перемішати до консистенції гелю, ввести комплексоутворювач Трилон-Б, знову змішати. Введення останнього компонента позбавить гель від осаду. Додати пантенол і законсервувати гель. Він з часом ще трохи загусне. Не слід додавати ефірні або жирні олії, в чистому вигляді хітозановий гель - бездоганний рятувальник.
Наносити на ушкоджену шкіру потрібно тонким шаром. Тоді шкірі простіше його всмоктувати, до того ж не утворюється товста засохла кірка і загоєння йде куди швидше. Пара тонких шарів результативніше одного товстого.
Будьте здорові, дорогі читачі!