Огляд компонентів для відбілювання шкіри

Огляд компонентів для відбілювання шкіри 

Відбілювання шкіри — корисна і потрібна косметична процедура, яка не тільки вирівнює тон шкіри, але і омолоджує, очищає і розгладжує. Сучасні косметичні засоби впевнено справляються з поширеними недосконалостями шкіри: віковими плямами, хлоазмою або гіперпігментацією. Хоча багато жінок живуть прекрасно і без відбілюючих кремів — не приділяючи зайвої уваги своїм веснянкам і сезонному пігменту. Для тих, кому гіперпігментація заважає, пропонуємо огляд відбілюючих компонентів косметики. Всі вони натуральні, дієві, перевірені часом. Вже не один десяток років люксові бренди Lancôme, Caudalie, Chanel вводять ці відбілюючі природні речовини в свої формули. 

Пігментні плями — це активація ферменту тирозинази. Остання ініціює утворення пігменту меланіну, який захищає нашу шкіру. На цьому принципі заснована й засмага, але зараз мова йде про нерівномірне поширення пігменту на шкірі. З віком можуть проступати і інші плями — це скупчення ендогенних метаболітів, викликане окисленням білків й ліпідів. 

Відбілюючий крем для обличчя — винахід косметологів, що допомагає вирівняти тон шкіри за допомогою активних речовин. Комплексний відбілюючий догляд в цьому випадку неодмінно включає в себе фотозахист шкіри від УФ-променів вдень плюс активне відбілювання вночі. Курс відлущування з АГК, ензимний або механічний пілінг — чудові методи позбавлення від нерівної пігментації. Примусове і контрольоване стимулювання формування клітин прискорює заміну клітин, що містять меланін. Кератолітичний ефект — важливий етап відбілювання шкіри, підкреслюють косметологи. 

Косметичні агенти від гіперпігментації можуть надавати ефект профілактичний (інгібітори тирозинази, антиоксиданти, фізичні УФ-екрани) або відбілюючий (антімеланінові агенти, речовини-регенератори, пілінги). Нижче представлений короткий огляд відбілюючих косметичних речовин, що їх успішно використовують косметологи світу для боротьби з пігментними плямами. 

Третиноїн та ретиноїди 
Від гіперпігментації врятує третиноїн — це найдієвіший спосіб поліпшити стан шкіри. Курс лікування третиноїном довгий, проте варто піти на таку жертву. Важливо пам'ятати, що при лікуванні третиноїном потрібен постійний УФ-захист шкіри з СЗФ не нижче 50. 

Арбутин 
Домашнє відбілювання шкіри проводять з арбутином: природний глікозид гідрохинона гнітюче діє на меланогенез, зберігаючи таким чином рівномірність тону шкіри. Листя мучниці, з яких екстрагують арбутин, робить шкіру м'якою і шовковистою. 

Ресвератрол та поліфеноли 
Плями на шкірі можна прибрати за допомогою поліфенольної підтримки: ресвератрол довів свою ефективність при регулярному нічному застосуванні. Сироватка на поліфенолі не просто відбілює шкіру, але і омолоджує її. Поліфенольна косметика з її антиоксидантною дією нейтралізує окислюючий кисень, а це — продовження молодості шкіри і посилення відбілюючої властивості косметики. 

Азелаїнова кислота 
Уповільнення продукування тирозинази в шкірі гарантує азелаїнова кислота, довгострокове її застосування забезпечить шкірі рівний тон. Видаляє вікові плями і освітлює шкіру, оперативно стирає плями постакне, попутно дезинфікуючи шкіру. 

Коєва кислота 
Відбілююча маска з коєвою кислотою повинна стати щотижневим ритуалом, якщо ви дбаєте про білосніжность своєї шкіри і декольте. Дієвий регенератор шкіри і уповільнювач тирозинази, інтенсивно відбілює гіперпігментацію, тому завжди є в складі азіатської косметики. 

Транексамова кислота 
Крем для освітлення плям і ослаблення куперозу на транексамовій кислоті популярний серед косметологів. Компонент не просто уповільнює утворення пігменту, але і комплексно впливає на епідерміс. Розгладження зморшок, посилення тургору і ослаблення судинної сітки — основні переваги кислоти. 

Вітамін С стабілізований 
Потужний антиоксидант важливий при боротьбі з гіперпігментацією, адже аскорбілпальмітат закріплює дію інгібіторів тирозинази. Стабілізована форма вітаміну С неодмінно входить до складу денних сироваток, які накладаються під крем-захист з СЗФ 50. 

Відбілювання шкіри: склад косметики 
Як правило, сучасні серії косметичних препаратів для відбілювання шкіри — це складні формули, які неодмінно містять: 
- ексфоліант; 
- агенти уповільнення тирозинази; 
- протизапальну речовину; 
- антиоксидант; 
- емоленти та зволожувачі. 

Універсального чудо-крему від пігментних плям поки не винайшли, проте комплексний вплив сучасних відбілюючих речовин зробить шкіру рівною та м'якою, здоровішою і більш еластичною.