Хітозан сухий vs Хітозан рідкий: який є кращим для косметики
Хітозан, представлений в інтернет-магазині «Зульфія», відрізняється за зовнішнім виглядом і складом, але він однаково бездоганний для косметики.
Хітозан сухий — класичний компонент з хітинового панциру крабових, саме цей компонент був першим представлений в косметиці. Взагалі-то, першими його дивовижні загоюючі властивості відкрили хірурги військово-польових госпіталів — порошковим хітозаном одразу при сортуванні поранених засипали відкриту рану, яка тут же припиняла кровоточити і дозволяла довезти пораненого до найближчої операційної.
У косметиці хітозан затребуваний як потужний зволожуючий, розгладжуючий та загоюючий засіб. Простенький гель з краплею молочної кислоти і хітозаном відновлює пошкоджений епідерміс, волосяний стрижень, ламкий ніготь. Ті, хто захоплюються кондиціонерами або кремами для волосся, знають, що природний гелеутворювач Chitosan гарантовано «склеює» посічені кінці, укріплює нігтьову пластину.
Досвідчені кремовари радять дати хітозану набрякнути в воді, на це йде пара-трійка годин, зате гель виходить гомогенний, з ним приємно працювати. Невелике закислення такому гелю на користь: він трохи густіє від декількох крапель молочної кислоти, наприклад. Введення в косметичні засоби становить 0,2-2%, в аптечні загоюючі формули — 3-4%, гелеві важливо дати набрякнути в воді.
Аптечні загоюючі гелі на хітозані
Популярність аптечних гелів на хітозані пов'язана з його здатністю стимулювати оновлення шкіри — опіки, подряпини і навіть рани загоюються прямо на очах. Така властивість гелю затребувана у косметологів: пост-пілінговий період скорочується на гелях з хітозаном і пантенолом, дозволяючи досягти вражаючих результатів. У домашніх умовах стандартний 2%-вий гель стає експрес-маскою, який перетворює навіть найвтомленішу шкіру в персик. Якщо вдома є хітозан, то на обличчі точно не буває почервоніння, сухості або натяку на розширені пори.
Мінусом сухого хітозану вважається те, що він забиває носик спреїв, якщо на його базі робити водні розчини. В цьому випадку пропонуємо звертатися до рідкого варіанту хітозану. Він так само гарний, як і сухий, але для косметики зручніше (в деяких випадках).
Хітозан рідкий — це похідна сухого хітозану, схрещена з карбоксилатом потужної зволожуючої кислоти (піролідонової). Рідкий склад значно легший в роботі кремовара: не згортається і поводиться стабільно. На базі такого рідкого хітозану легко і приємно створювати спреї для волосся або шкіри, не хвилюючись про те, що носик треба буде чистити щотижня. Гелі на Chitosan PCA теж виходять відмінні — нелипкі, хоча й мутнуваті. Хітозановий догляд високо цінується перукарями: професійні засоби на рідкому хітозані забезпечують пофарбованому волоссю яскравість кольору до 3 тижнів, увесь секрет — в профілактиці втрати вологи волосяним стрижнем.
Мінусів у рідкого хітозану немає — компонент для косметики просто ідеальний; він є водорозчинним, ввод 3-8%.
Рецепти косметики з хітозаном
Хітозановий спрей для волосся «Здоровий блиск», 100 мл
Хітозановий спрей знімає статику з волосся — взимку такий ефект дуже затребуваний. Таурин зміцнить коріння, а зволожуючий Аквашаттл додасть додаткового блиску та забезпечить легке розчісування.
- гідролат шавлії — 40 г
- гідролат лимону — 50 мл
- актив зволожуючий Aquashuttle — 5 г
- хітозан рідкий — 2 г
- таурин — 1 г
- консервант феноксиетанол — 0,5 г.
У пляшці-спреї змішуємо всі компоненти і енергійно струшуємо.
Хітозанова маска «Експрес-ліфтинг», 10 г
Маска на хітозані робить шкіру гладенькою, напуває її вологою і стягує пори. Експрес-догляд допоможе «зробити» обличчя, коли часу немає зовсім. Сухий склад маски потрібно розбавити теплою підкисленою водою і дати постояти хоча б 5 хвилин, далі смарагдовий гелевий склад ретельно перемішуємо і наносимо на шкіру на 15-20 хвилин. Незамінні амінокислоти з шовку і гліцину розгладжують шкіру, підсушують прищики, знімають сліди втоми. Маску корисно наносити також під очі.
- глина каолінова зелена — 3 г
- пудра хлорели — 3 г
- гідролізат шовку сухий — 1 г
- хітозан сухий — 0,4 г
- гліцин — 0,5 г.
Якщо маска сподобалася, зробіть її побільше і зберігайте в щільно закупореній банці з мембраною: під час ванни або душу «Експрес-ліфтинг» з хітозану і водоростей буде оздоровлювати шкіру.
Крем для відновлення волосся «Хітозановий», 100 г
Крем наноситься перед миттям голови на сухе волосся — фішка саме в ущільненні волосяного стрижня емульсією з цінних олійок. Авокадо, оливка і кокос здатні проникнути всередину волосини і повернути їй еластичність, тому якщо у вас сухувате волосся і шкіра голови, не забувайте про здатність хітозану відновлювати і зволожувати.
Крем добре розподіляється і легко змивається шампунем.
До речі, збалансована формула добре дбає про здоров’я нігтів — зробіть їм таку масочку!
- гідролат череди — 83 г
- олія авокадо — 2 г
- олія оливи — 2 г
- олія кокоса нерафінована — 1 г
- емульгатор Simulgreen 18-2 — 3 г
- пантенол — 2 г
- Bio-ceramidyl керамідний комплекс — 2 г
- хітозан сухий — 0,5 г
- ефірна олія лимону — 13 крапель
- ефірна олія розмарину — 5 крапель
- ефірна олія вербени лимонної — 2 краплі
- консервант SynerCide Asian Fusion — 2 г.
На водяній бані-1 підігріваємо олії та розплавляємо в них емульгатор, на сусідній водяній бані підігріваємо гідролат, в якому попередньо набряк хітозан. Змішавши міксером однакові за температурою фази, вводимо керамідний комплекс, пантенол, ефірні олії та консервант.
Хітозановий спрей «Швидка допомога», 100 мл
Спрей для швидкої допомоги при порізах, саднах, опіках та інших пошкодженнях шкіри. Обробіть рану цим бактерицидно-загоюючим складом і накладіть пластир або ватно-марлеву пов'язку. Завдяки хітозану, загоєння шкіри піде куди швидше, а шрамів не залишиться.
- гідролат ромашки — 40 г
- гідролат череди — 40 г
- спирт ізопропіловий — 5 г
- хітозан рідкий — 8 г
- актив зволожуючий PatcH2O — 3 г
- концентрат алое-віра — 3 г
- ефірна олія ромашки аптечної — 0,5 г
- консервант феноксиетанол — 0,5 г
У пляшці-спреї змішуємо ізопропіловий спирт і ефірну олію ромашки. Після вводимо гідролати, активи і енергійно струшуємо. Законсервувавши, остаточно струшуємо хітозановий спрей «Швидка допомога».