Ефірна олія чайного дерева та інші фішки натурального догляду за зубами

Ефірна олія чайного дерева та інші фішки натурального догляду за зубами

   

   Ефірна олія — ​​невід'ємна частина натуральної косметики, тому важливо пам'ятати, що і в догляді за порожниною рота ефірки затребувані. Сучасний догляд за зубами зводиться до щоденного чищення зубів щіткою і пастою, цьому нас вчать ще в дитинстві. Ополіскувачі, гелі для зміцнення ясен, зубна нитка і іригація порожнини рота — такий розгорнутий догляд мало хто використовує. Простіше сходити на гігієнічну чистку зубів, і це справді дуже зручно.

   Як же використовувати ефірні олії в догляді за зубами? Ходять чутки, що олійка чайного дерева може навіть відбілювати емаль, але так радикально можна діяти лише з благословення вашого стоматолога і при постійному спостереженні. Зубна емаль хоч і потужна субстанція, але має свою межу, отож краще не пропускайте традиційні огляди у дантиста раз на півроку, і зуби вас ніколи не підведуть!

   Ефірна олія чайного дерева (і не вона одна) дійсно використовується в догляді за порожниною рота. Які ще олії слід знати? Їх кілька, причому, в стоматологічному розрізі вони діляться на три категорії:

- очищуючі (лимон, лаванда, шавлія, розмарин)

- тонізуючі (чайне дерево, кора кориці, ялиця, імбир, гвоздика, бей)

- освіжаючі (м'ята, мандарин, безсмертник, меліса).

 Як доглядати за зубами за допомогою ефірних олій

   Щоденний догляд зводиться до чищення зубів пастою і щіткою, отже, її склад можна збагатити ефірною олією за смаком або за проблемою. Універсальним буде лимон або кориця — тонізація ясен, освіження дихання, відчуття гладкості зубної емалі надовго.

   Сучасна промисловість пропонує цілий ряд засобів, що забезпечують зубам білизну, а диханню — свіжість. Промислові формули теж можна збагатити ефіркою, хоча простіше створити їх з нуля самим. Наприклад, ополіскувач, складається з води і ефірної олії, що розчинена у спиртовій або полісорбатній основі.

   Не менш цікавим ополіскувачем вважається олійний склад: в якості основи виступає кокосова або оливкова олія, куди додано одне або кілька ефірних олій. Рецепт прийшов до нас з Індії, де знаються на догляді за зубами і цінують канони натуральності в догляді за тілом. Олійний ополіскувач проводить очистку порожнини рота куди надійніше щітки і пасти — дивно, але факт! Неодмінно спробуйте, через пару-трійку обполіскувань навчитесь пропускати олійку крізь зуби і оціните очищуючий ефект кокосового масла, яке дуже багате на лауринову кислоту-антисептик.

Які ефірні олії використовуються в догляді за порожниною рота?

   Універсальним вважається олія чайного дерева, але не всім подобається його різкий запах. Тому для зручності вибору перерахуємо сімку ефірок, які відмінно справляються з підтриманням гігієни порожнини рота. І відразу обмовимося: дітям до 6 років олійку в догляд за зубами вводити не прийнято.

Ефірна олія чайного дерева

   Популярний, надійний засіб для зміцнення ясен і знешкодження поганого запаху з рота. При карієсі — найкраща підтримуюча терапія поряд з регулярними візитами до стоматолога. Фахівці відзначають, що чайне дерево в щоденному догляді допомагає уникнути відкладення зубного каменю у курців і цінителів кави, червоного вина, чаю.

Ефірна олія лимону

   Антисептична дія лимону та його відбілюючі властивості будуть корисні для додавання в пасту. Миттєвої білизни зубів чекати не слід, але гладкість емалі та підтримку природної білизни лимон забезпечить. Високий вміст вітаміну С допоможе приборкати кровоточивість ясен.

Ефірна олія розмарину

   Загоюючий розмарин допомагає при стоматиті: олійка покращує кровообіг і допомагає швидко відновити здорову мікрофлору. Профилактує парадонтоз, миттєво освіжає подих (міксуйте з лимоном), підсилює кровообіг і зміцнює тканини.

Ефірна олія кориці

   Кориця — потужний фунгіцид, і краплю ефірної олії корисно час від часу додавати в ополіскувач для рота або зубну пасту. Грибок живе в кожному організмі, але може «вдарити» при першому ж зниженні імунітету: сухість губ, виразки в куточках рота, білий наліт сигналізують про грибкове ураження ротової порожнини. Ось чому кориця важлива в догляді за зубами: профілактика ніколи не завадить! Сучасна наука довела ще одну властивість кориці — вона губить стрептококову інфекцію, що викликає карієс.

Ефірна олія м'яти

   Перцева і колоскова м'ята — традиційні компоненти будь-якої зубної пасти. Якщо в Азії більше люблять коричні зубні пасти, то в Європі віддають перевагу м'ятним. Так уж склалося, хоча нам ніхто не заважає ввести обидва масла в одну зубну пасту або ополіскувач. Олія м'яти губить анаеробні бактерії, яким для існування і розмноження навіть повітря не потрібне, тому вони вільно почуваються в порожнині рота. М'ятно-лимонний ополіскувач для рота — відмінне рішення для підтримки гігієни рота на належному рівні. І дихання буде свіжим, перевірено.

Ефірна олія чебрецю

   Чебрець, з якого отримують знаменитий тимол, є антисептиком. Пахуча ефірна олія чебрецю прибирає запалення в порожнині рота, губить шкідливу мікрофлору, грибок, інфекцію.

Ефірна олія гвоздики

   Олія споконвіку використовується в стоматології, ефірною олією можна вгамувати зубний біль на двійко-трійко годин. У минулому аналгетична дія гвоздики допомагала дантистам на належному рівні продезінфікувати кореневий канал. Ефірна олія гвоздики чудово освіжає порожнину рота, роблячи дихання чистим на кілька годин — ніякий дирол або лістерин таким похвалитися не може!

 Ополіскувач для порожнини рота «Чисте дихання», 50 г

   Ополіскувач — це незначна частка ефірних олій, розведених в носії (спирт, полісорбат-20, сіль, мед) і доданих в воду. У наш рецепт за основу ми взяли гідролат м'яти, але ромашка, чебрець, лаванда або гамамелис теж підійдуть.

- гідролат м'яти — 48 г

- полісорбат-20 — 2 г

- ефірна олія кори кориці — 2 краплі

- ефірна олія м'яти перцевої — 2 краплі

- ефірна олія лимону — 1 крапля.

   У полісорбаті розвести ефірки, долити гідролат і енергійно струснути. Готовий ополіскувач може стояти без консерванту тиждень. За цей час ви його неодмінно використаєте, а ще можна зробити концентрований варіант ополіскувача і доливати його водою (як класичний аптечний лістерин, наприклад).

 Ополіскувач для порожнини рота «Чайне дерево»

   Найпростіший рецепт, де емульгатором для ефірної олії слугує сіль. Деякі люблять мед, молоко або цукор — теж працює.

- сіль кухонна — 1 ч. л.

- ефірна олія чайного дерева — 1 крапля

- тепла вода — 1 стакан

   Розчинити краплю ефірної олії в чайній ложці солі, додати суміш у воду і розмішати до повного розчинення. Ополіскувач для порожнини рота відмінно працює, вимиваючи залишки їжі з зубів, попутно губить патогенну флору і освіжає подих надовго.

 Олія для полоскання рота «Кокос і лайм», 50 мл

   Про переваги масляних ополіскувачів для порожнини рота ми писали вище. Як його застосовувати? Набрати в рот 1 столову ложку олії та проводити полоскання протягом 5 хвилин, проціджуючи олію між зубів, неспішно й ретельно. Деякі можуть так чистити рот ще довше, хвилин п'ятнадцять.

   По завершенні процедури відпрацьовану олійку неодмінно виплюньте, не здумайте ковтати ці токсини! Прополоскати рот водою, провести класичну чистку зубів щіткою і пастою.

   Процедура олійного ополіскування буде корисна двічі в день — і наступного візиту до стоматолога ви почуєте чимало компліментів від фахівця.

- масло кокоса нерафіноване — 50 мл

- ефірна олія м'яти — 10 крапель

- ефірна олія лайма (лимону) — 5 крапель

   Знадобиться зручний флакончик. У розтоплене до рідкого стану кокосове масло додати ефірні олії. Струснути флакон енергійно, щоб вони змішалися — це швидко. Зберігати обполіскувальну олійку можна при кімнатній температурі, головне, щоб перед застосуванням воно було рідким — так зручніше наливати його в ложку.