Новачкам на замітку: як зробити крем для шкіри

Новачкам на замітку: як зробити крем для шкіри

   Крем для шкіри — невідʼємна складова косметичного догляду, тому рано чи пізно жінка усвідомлює, що краще все ж зробити крем самостійно. Тут важливий кожен компонент: косметика повинна бути натуральною і приносити користь. Інтернет-магазин «Зульфія» завжди радий забезпечити вас комплектуючими для крему.

   Індивідуально підібрана формула емульсії завжди краще, ніж масове виробництво, нехай навіть і люксового сегменту. Тому пропонуємо розглянути докладніше процес створення крему, або емульсії.

   Крем для шкіри складається з трьох фаз: водної, масляної та активної. Оскільки вода і олія одне з одним не дружать в хімічному плані, прийнято використовувати емульгатор. Зазвичай це олієрозчинний компонент (його плавлять в масляній фазі емульсії), хоча трапляються і водорозчинні (розчиняють у водній фазі майбутнього крему).

 Технологія створення крему (емульсії)

   Правило номер один — чистота в косметичній лабораторії, посуд і інструментарій повинні бути оброблені ізопропіловим спиртом, працювати потрібно в рукавичках.

   Для того, щоб змішати різні за хімічною природою фази емульсії, потрібно довести їх до однакової температури — тоді вода і олія миттєво змішаються за допомогою емульгатора. Зазвичай прийнято вводить водну фазу в масляну. Нагадуємо, що температура відіграє тут важливу роль: сильний перепад в температурі водної та масляної фази зіпсує всю справу.

   Однак навіть в цьому випадку справа поправима: універсальний рідкий емульгатор «Емультікс» рятує в самих безнадійних випадках. Пара крапель Емультікса — і розвалена емульсія знову в нормі.

   Отже, змішувати водну та масляну (її ще називають жирна) фази потрібно міксером протягом 3-5 хвилин, поступово нарощуючи обороти. У міру гомогенізації обороти міксера потрібно знижувати.

   Тепер час вводити активну фазу (АФ), продовжуючи перемішувати емульсію (міксером або паличкою, в залежності від інструкцій до активів). Повністю готову емульсію важливо законсервувати.

 Емульгатори в косметиці: вибираємо кращий

   Емульгаторів багато, але ще більше варіантів їх використання. Нагадаємо, що чим більше емульгатора у формулі крему, тим щільніший він буде (це ж стосується і введення восків). Крім того, для поліпшення текстури емульсії в неї часто додають гелеутворювачі (ксантан, лецігель, екогель) — популярний хід.

   Кращий емульгатор для крему — той, що створює ламелярну емульсію. Як свідчить практика, для шкіри обличчя краще брати інноваційні емульгатори, які забезпечують ніжну нелипку текстуру (Емульфарма-1000 Нью, Емульактив-Iзо, Simulgreen 18-2, Планта-М, Olivoil, Olivoil Avenate, Olivoil Glutamate, Ксильянс, Олівем-1000, Монтанов-202).

   Детальніше про емульгатори розповість стаття «Емульгатори в косметиці», в якій ми розклали по поличках властивості та застосування емульгаторів з магазину «Зульфія».

 Крем для шкіри обличчя

   Переходимо від теорії до практики. Нижче представлено нескладний рецепт матуючого зволожуючого крему з легкою текстурою. Він приємно розподіляється по шкірі (емульгатор Ксильянс + гелеутворювач Ксантан-люкс), делікатно матує і захищає від УФ-променів (алантоїн + оксид цинку мікронізований), живить і зволожує шкіру (органічні кислоти + гіалуронат натрію + легкі олійки). Цитрусовий аромат і додаткові матуючі властивості гарантують ефірні олії.

Крем для обличчя «Матуючий», 100 г

   Всі компоненти зважуємо на вагах, так простіше і зрозуміліше.

   Далі на водяній бані гріємо фази майбутнього крему: масляну і водну. Довівши їх до однакової температури, водну фазу вливаємо в жирну тонкою цівкою, миттєво починаючи змішувати їх міксером. Після гомогенізації вводимо активи і консервуємо готовий крем.

Масляна фаза:

емульгатор Ксильянс — 2 г

- олія мигдальна — 4 г

- олія рисових висівок — 4 г

- каприлово-каприкові тригліцериди — 4 г

- цинку оксид мікронізований — 3 г

Водна фаза:

- гідролат розмарину — 68 г

- алантоїн — 0,5 г

кислота молочна — 0,5 г

- кислота гліколева — 0,5 г

- гелеутворювач Ксантан-Люкс — 0,5 г

Активна фаза:

- гіалуронат натрію низькомолекулярний, 1%-вий розчин — 3 г

- гіалуронат натрію високомолекулярний, 1%-вий розчин — 3 г

- пантенол — 3 г

- екстракт гліколевий томата — 1 г

- екстракт гліколевий огірка — 1 г

- алое-віра концентрат — 1 г

- ефірна олія лимону — 6 крапель

- ефірна олія апельсина гіркого — 5 крапель

- ефірна олія грейпфрута — 5 крапель

консервант феноксиетанол — 0,8 г.

 Со-емульгатори в косметиці

   Со-емульгатори, або додаткові емульгатори — звичайна справа в космецевтиці. Варіацій може бути безліч, але два емульгатора завжди цікавіше, ніж один. Досвідчені кремовари знають, що со-емульгатор здатний удосконалити формулу і поліпшити її сенсорні властивості.

   Ось емульгатори, на які варто звернути увагу як на додаткові, але від цього не менш важливі: силіконовий загущувач Velvesil 125, ліпосомний Phospholipon 80H, Silky Shea і Creamy shea, ланолін в будь-якому вигляді, квітковий віск, солюбілізатори сімейства полісорбатів, гелеутворюючі Ecogel та Ксантан люкс.

   Створювати крем самостійно — захоплююче і корисне заняття, яке не потребує особливих витрат або часу. Спочатку доведеться почитати теорію, але на практиці все виглядає куди простіше.