Вітаміни для шкіри і волосся: міфи, факти, рецепти

Вітаміни для шкіри і волосся: міфи, факти, рецепти

   

Вітаміни для шкіри і волосся — важлива умова збереження еластичності і здоров'я. Як правильно

 вітамінізувати косметику і які комбінації вітамінів для шкіри особливо важливі, підкаже наша стаття. Кілька корисних рецептів допоможуть скласти програму догляду за шкірою, нігтями, волоссям, але головне тут — не переборщити.

   Поряд з доведеною користю вітамінізації шкіри ззовні, існують і міфи. Як правило, вони пов'язані з проблемою проникності активів в шкіру. Низькомолекулярна гіалуронова база або легка базова олiйка стануть оптимальною основою для вітамінної косметики. Лікарі дерматологи часто призначають прийом вітамінів всередину: аскорбінова, фолієва і нікотинова кислота дійсно приносять чимало користі, проте стежте за тим, щоб не перевантажити організм.

Вітаміни для шкіри важливі, але дозування перевищувати не треба — гіпервітаміноз ще нікого не прикрашав.

Які вітаміни для шкіри особливо важливі?

   Дерматологи виділяють кілька вітамінів, які час від часу повинні бути присутніми в косметичному догляді, всі вони є в асортименті інтернет-магазину «Зульфія». Як правило, курс прийому вітамінів всередину і збалансовані вітамінізовані сироватки можуть створити з шкірою диво і навіть віддалити старіння.

Вітамін А, або Retinol Palmitate

   Потужне зволоження шкіри за рахунок посилення регенерації шкіри. Вітамін важливий в будь-якому віці, однак у косметиці особливо поціновується третиноїн (транс-ретиноєва кислота). Обидві речовини відмінно підтягують шкіру, стягують пори і явно омолоджують.

Косметичне застосування вітаміну А: 0,025-0,3%, в загоюючі мазі додають до 0,4%.

Косметичне застосування третіноїна: 0,01-0,1%.

Розчинність: олія, полісорбат-80

Вітамін В5, або D-Panthenol 75%-вий

   Для жирної шкіри з розширеними порами і висипаннями різного походження. Пантотенова кислота (провітамін В5) оптимізує водно-жировий баланс шкіри, тому завжди входить до складу кремів від акне, себорейного дерматиту, формул від лупи та кремів від подразнення шкіри. Перші дрібні зморшки, викликані сухістю, легко розгладжуються масками на вітаміні В5 — це універсальний компонент, що освіжає шкіру і волосся.

Косметичне застосування: 0,5-5%

Розчинність: вода

 

Вітамін С стабілізований, або Аscorbyl Рalmitate

   «Аскорбінка» важлива для стимулювання синтезу колагену в шкірі — така увага робить шкіру пружною і гладенькою, очищає від запалень і прищів. Ще один плюс вітаміну С в косметиці — зміцнення капілярів, що доставляють тканинам кисень. Аптечні гелі і загоюючі мазі з аскорбіл пальмітатом цінні як засіб від акне і мікротріщин на шкірі.

Косметичне застосування: 0,3-1,5%, введення в готову емульсію або злегка підігріту масляну фазу

Розчинність: олiя

Вітамін E, або DL-α-токоферолу ацетат 50%-вий

   Омолодження шкіри за рахунок вирівнювання мікрорельєфу шкіри і захисту від агресії УФ-променів. Без вітаміну Е не робиться жодна омолоджуюча сироватка. Цей компонент ідеальний для гелевих формул: масаж, крем, боротьба з целюлітом або зморшками значно прискорюються при наявності в косметиці токоферолу. Дуже добре комбінується з пантенолом (вітамін В5), посилюючи його властивості.

Косметичне застосування: 0,5-5%

Розчинність: вода

Вітамін E масляний, або α-tocopherol acetate

   Масляний вітамін Е для шкіри важливий як ніякий інший! Біоактив відроджує шкіру, особливо вікову, компонент ідеальний для масляних сироваток, масажних плиток для тіла, зміцнюючих масок для волосся і нігтів.

   Тритижневий курс вітаміну Е здатний стерти намічені зморшки, особливо добре такий ефект досягається в комбінації з вітаміном А — разом ці вітаміни є куди дієвішими.

Косметичне застосування: 0,01%-0,2% (денний крем і звичний догляд за шкірою), 1,5% (активні сироватки, що застосовуються курсом).

Розчинність: олія

Вітамін F, або Ethyl thers of unsaturated fatty acids

   Незамінні жирні кислоти в складі вітаміну F важливі для відродження тургору шкіри, цей компонент повертає обличчю рівний тон і текстуру, лікує акне і знімає дискомфорт при атопічній шкірі. Олiєрозчинний компонент застосовується також у догляді за сухими губами або за гусячими лапками, що тільки-но починають формуватись.

   Вітамін F допомагає при вугровій висипці та її загостреннях в осінньо-зимовий період, коли шкірі не вистачає зволоження.

Косметичне застосування: 1-5%, курс для досягнення стійкого ефекту

Розчинність: олія

Вітамінний комплекс AEF

   Вітамінний комплекс заснований на наявності трьох вітамінів: AEF в найвигіднішій пропорції посилені допоміжними речовинами для кращого проникнення в шкіру. Комплекс важливий для в'янучої шкіри, яка почала стончуватись. Курс вітамінних масок лікує вугровий висип, глибоко зволожує шкіру, знімає подразнення і послаблює прояви куперозу.

   AEF оперативно вирішує проблему сального блиску шкіри за рахунок зволоження та стимуляції вироблення колагену. Підсилює дію відбілюючих сироваток і кремів, вітамінний комплекс стимулює регенерацію, допомагаючи позбавитись гіперпігментації.

Косметичне застосування: 1-4%

Розчинність: вода

Кращі вітаміни для шкіри: рецепти косметики

   Вітаміни для шкіри і волосся легко вводяться в косметику, проте важливо пам'ятати, що це дуже тендітні субстанції. Вони не терплять тривалого перегріву, зазвичай їх вводять в емульсію на етапі охолодження — найкращий варіант. Таким чином, будь-який крем можна зробити вітамінним, але найкраще для шкіри — курс масок.

Крем нічний «Від гіперпігментації», 50 г

   Відбілюючий крем має приємну консистенцію, швидко вбирається і не залишає жирного блиску. Аромат ефірних олій піднімає настрій, сечовина зволожує, а пептид відбілює. Вітаміни А і Е пом'якшують, розгладжують і підсилюють регенерацію шкіри — процес відбілювання плям йде куди швидше.

- гідролат солодки — 30 г

- сечовина — 3 г

- СО2-екстракт фукусу — 1 г

- пептид Melanostatine — 2 г

- емульгатор «Емультікс» — 3 г

- емульгатор Silky Shea — 1 г

- каприлові тригліцериди — 5 г

- олiя насіння петрушки — 3 г

- вітамін А масляний — 0,5 г

вітамін Е масляний — 0,5 г

- ефірна олiя лимону — 10 крапель

- ефірна олiя чорнобривців — 5 крапель

- ефірна олiя пачулі — 3 краплі

- ефірна олiя лаванди — 2 краплі

- консервант феноксиетанол — 0,5 м

   Крем готується холодним способом: в склянці змішати олії і СО2-екстракт з емульгаторами, додати води з розчиненою в ній сечовиною, збити до приємної консистенції, додати пептид, вітаміни і ефірні олії. Гомогенізувати і законсервувати.

Крем вітамінний «Огірковий», 50 г

   Вітамінний крем для обличчя освітлить шкіру, вирівняє її тон і надасть особливу ніжність: глюконо-дельта-лактон проводить мікропілінг, день за днем ​​відроджуючи епідерміс. Активами в кремі виступають пептид-матрікін і вітамін Е, в парі вони здатні проникати в більш глибокі шари шкіри.

Тонізуюча оздоровча властивість вітаміну С допоможе шкірі, що в'яне, оновлюватися швидше.

- гідролат огірка — 40 г

емульгатор «Ксильянс» — 2,5 г

- сквалан — 4 г

- глюконо-дельта-лактон — 1 г

- арбутин — 1 г

вітамін Е масляний — 0,3 г

- вітамін С стабілізований — 0,7 г

- пептид ChroNoLine — 1 г

- ефірна олiя неролі 3% — 3 краплі

- ефірна олiя петигрена — 3 краплі

- ефірна олiя лемонграсу — 2 краплі

- консервант феноксиетанол — 0,2 м

На водяній бані-1 підігріти сквалан, розтопити емульгатор і розпустити вітамін С.

На водяній бані-2 підігріти огіркову воду і розчинити в ній глюконо-дельта-лактон і арбутин. Змішати обидві фази міксером, ввести пептид і ефірні олійки, законсервувати.

Кольд-крем «Арган», 100 г

   Спаситель сухої шкіри з віковою історією. Важка жирна фаза крему заснована на цілющому ланоліні і захисному воску. Гарантує шкірі спокійний стан, рівний тон і налагодження ліпідного обміну.

Кольд-крем універсальний: догляд за шкірою, маска, масаж, демакіяж, умивання, загоюючий засіб, зволоження після гоління, лікування сонячних опіків. Не забувайте пестити шкіру рук і шиї, сухі ділянки тіла. Кольд-крем ущільнить шкіру, повернувши їй пружність і здорове сяйво.

- олiя мигдалю — 40 мл

- батер аргана — 20 мл

- гідролат троянди — 25 мл

- віск троянди — 5 г

- ланолін — 5 г

- екстракт троянди — 2 мл

- алое-віра концентрат — 2 мл

- пантенол — 10 крапель

- вітамін А масляний — 2 краплі

вітамін Е масляний — 5 крапель

- гіалуронат натрію — 0,25 г

- консервант феноксиетанол — 5 крапель.

На водяній бані-1 (жирна фаза) розтопити віск і батер, ланолін і рідку олiю.

На водяній бані-2 (водна фаза) підігріти гідролат, розчинити в ньому гіалуронат натрію і алое-віра.

   Після досягнення обома фазами однакової температури влийте тонкою цівкою водну фазу в жирну, енергійно збиваючи шпателем (міксером не дуже зручно, оскільки крем мазеподібний). Емульсія утворюється миттєво, густіє на очах. Спочатку молочко, після крем, потім майже мазь. Правило тут одне: перемішувати крем без зупинки до охолодження (в районі 40 °С), тільки після цього вводимо активи (вітаміни А і Е, екстракти і пантенол, ефірні олії). Законсервувати крем, перекласти в баночки. Охолонувши, крем загусне ще трохи.

Спрей «Від лупи», 50 мл

   Мінеральний спрей потужно зміцнює цибулини волосся, живлячи їх необхідним будівельним матеріалом. Білковий гідролізат і вітамін В5 гарантують відновлення нормального балансу шкіри, а таурин і сірка заспокоюють шкіру голови.

- гідролат — 45 мл

- бета-глюкан — 2 мл

- пантенол — 1 мл

- гідролізат плаценти — 1 мл

- гідролізат шиїтаке — 1 мл

- сірка водорозчинна — 4 г

- шовку порошок гідролізований — 2 г

- таурин — 1 г

- гліцин — 2 г

- кетон малини, 2%-вий спиртовий розчин — 5 крапель.

   У гідролат вводимо гідролізати і пантенол, розчиняємо сухі компоненти по черзі. Додаємо кетоновий розчин, консервуємо і переливаємо в спрей.

   Енергійно струснувши флакон, наносимо склад на шкіру голови після миття. Легкими масажними рухами втираємо її в корені. Можна повторювати щодня. При бажанні можете додати ефірні олії (чайне дерево, ветивер, пачулі або шавлію).

Крем «Нічне зволоження», 50 мл

   Легкий крем з впевненою олійною фазою швидко вбереться — це заслуга натурального емульгатора «Ксильянс». Трегалоза глибоко зволожує ніжну шкіру, розгладжує. Екстракт шавлії знімає набряклість і покращує мікроциркуляцію.

- гідролат м'яти — 10 мл

- гідролат череди — 20 мл

- СО2-екстракт шавлії — 0,25 мл

- амодиметикон — 3 мл

емульгатор «Ксильянс» — 3 г

- батер маракуйї — 1 г

- сквалан — 4 мл

- трегалоза — 1 г

- вітамінний комплекс AEF — 1,5 мл

- консервант пресервасол — 1 мл.

На водяній бані-1 розтопити батер і сквалан, емульгатор.

На водяній бані-2 підігріти гідролат і розчинити в ньому трегалозу.

Після досягнення обома фазами однакової температури водну фазу додати тонкою цівкою в масляну, збиваючи міксером. У міру збивання додати амодиметикон і активи — вітаміни і СО2-екстракт. Законсервувати, перелити в помпу.