Парабени: міф про їх шкоду розвінчано
Парабени: міф про їх шкоду розвінчано
«Чи шкідливі парабени?» — на це питання ми відповідаємо з моменту створення інтернет-магазину «Зульфія». Парабени — це складові речовини консервантів для косметики, і в розумних дозах вони нешкідливі. Наука так і не довела їх провину.
Користуватися або не користуватися засобами з парабенами? Вирішувати вам, з нашого боку нагадаємо, що зміст цих речовин в косметиці крихітний. За версією одних вчених, парабени здатні накопичуватися в тканинах, на думку інших, онкологія і парабени не пов'язані. Як би там не було, до одностайної думки високочолі вчені не дійшли, залишивши нам вирішувати самостійно — бути чи не бути парабенам в нашій косметиці.
Звідки взявся міф про шкоду парабенів
Міф взявся з наукових дослідів: в 1998 році американський вчений Рутледж виявив, що при підшкірному введенні парабенів в тільце щурів речовина пов'язувалася з рецепторами жіночого гормону естрогену. Збільшивши дозу, професор Рутледж довів щурів до раку молочної залози і домігся навіть порушення репродуктивної функції. Миттєво проінформувавши наукове співтовариство про зв'язок парабенів і раку, він викликав довготривалу хвилю пліток і гонінь на парабенове сімейство консервантів.
Парабени — це хімічна речовина, складні ефіри пара-гідроксибензойної кислоти, в природі парабени теж зустрічаються в рослинах і фруктах. Причому, останні-то ми споживаємо всередину! І ніхто не застерігає від поїдання ягідки, яка може викликати рак молочної залози, а чому? Тому що з'їсти гігантську кількість рослин і фруктів, щоб отримати необхідну дозу парабенів для розвитку пухлини, людина просто не в силах. Схожа ситуація і з косметикою.
Рутледж впорскував парабени під шкіру, а це явно не той метод, який ми використовуємо для косметики.
Скільки років парабенам
Парабени майже сто років застосовуються в косметиці, їх розробили і протестували в двадцятих роках минулого століття. Як виявилося, речовина відмінно зберігала косметику і коштувала недорого, тому швидко завоювала популярність у виробників. Крім того, у парабенів малий ризик алергічної реакції. Виходить, єдина провина парабенів — їх дешевизна.
Чому парабени не заборонені до сих пір
Незважаючи на посилення антіпарабенової кампанії в 2004-2008 рр., Комісія ЄС теж провела в життя ряд заходів. Вона законодавчо обмежила кількість парабенів в продуктах до 0,19%, заборонивши їх вводити в косметику для малюків. Але про повну заборону мова не йшла, оскільки цей консервант нічим не гірший і не кращий будь-якого іншого. У «парабеновій» доповіді комісія прописала обмеження на застосування в косметиці бензил-, ізобутіл-, ізопропіл, пентіл-, фенілпарабенів через відсутність вичерпних даних про їх «провину». Науково обґрунтованих доказів шкоди парабенів так і не було представлено — досить дивно, адже вони в ходу майже століття!
Навіть сам професор Рутледж злякався антіпарабеновой істерії і нещадної критики колег, яка вказала йому на грубі недоліки і пересмикування фактів. У підсумку вчений відступився, разом зі своїм науковим колективом опублікувавши напівзаяву-напівспростування в стилі: «У науковій доповіді ніде не вказано, що парабени викликають рак молочної залози. Експеримент такого типу не є доказом причинно-наслідкового зв'язку». Але хто ж стане читати спростування, коли всі навколо тільки і кричать про шкоду парабенів.
Як уникнути парабенів
Уникнути небажаних речей досить просто — не користуватися ними. При виборі готової косметики уважно читайте склад і беріть лише ті засоби, які викликають у вас довіру. Сучасна парфумерно-косметична промисловість радує великою кількістю формул, багато з них є саме безпарабеновими, але такі засоби будуть коштувати дорожче
Не забувайте консервувати косметику,
ваша Зульфія
0 коментар(и)