close
Меню

Користь ефірних масел

Користь ефірних масел

Ефірна олія - ​​це дуже концентрована есенція, яка в більшості випадків видобувається в процесі парової дистиляції, з різних частин рослин. Виняток становлять цитрусові - в цьому випадку, як правило, застосовують прямий холодний віджим зі шкірки плодів.

Ефірні олії  продаються тільки в маленьких флакончиках з темного скла, обсягом не більше 10-15 мл. Також слід пам'ятати, що всі ЕО застосовують мікродозами, вони мають протипоказання і можуть викликати алергію.


 

Корисні властивості

1. Ефірні олії для балансу гормонів

Існує цілий ряд ефірних олій, які можуть допомогти збалансувати рівень прогестерону, естрогену, кортизолу, тестостерону, гормонів щитовидної залози. Наприклад, чебрець допомагає збільшити рівні прогестерону, який і у жінок і у чоловіків знаходиться на критично низькому рівні, на відміну від естрогену, який ми в надлишку споживаємо з їжею.


 

2. Ефірні олії для зміцнення імунітету і боротьби з інфекціями.

Багато ефірний олій надають противірусний, протизапальний, антибактеріальний, антисептичний і протигрибковий ефект. Вони допомагають зміцнити імунітет і боротися з вірусами: мирра, орегано, імбир, лимон, гвоздика, сандал, евкаліпт, ладан, м'ята перцева і кориця.

Наприклад, олія орегано містить тимол і карвакрол, два з'єднання, які надають антимікробну дію і можуть пригнічувати синтез і зростання деяких видів бактерій.


 

3. Ефірні олії проти порушень травлення.

Деякі олії допомагають позбутися від розладу шлунку, діареї, знімають спазми і навіть допомагають при СРК (синдром роздратованого кишечника): імбир - покращує травлення, полегшує симптоми розладу шлунку, запори, виразкову хворобу; перцева м'ята допомагає швидко позбутися від симптомів СРК.

4. Ефірні олії для енергії:

Грейпфрут, лимон, лимонник, апельсин, базилік, евкаліпт і розмарин.



5. Ефірні олії для мозку і працездатності

Ефірні олії володіють нейропротекторною дією і можуть допомогти в поліпшенні функцій головного мозку. Масло м'яти перцевої може поліпшити постійну увагу протягом тривалого періоду, а лавандова олія корисна для людей, які проходять складні випробування або знаходяться в складних ситуаціях. Крім цього, ефірні олії, що володіють заспокійливою дією допомагають зняти збудження у людей з деменцією.


 

6. Ефірні олії для волосся і шкіри:

Лаванда, римська ромашка, ладан, чайне дерево, герань, мирра, безсмертник, шавлія і розмарин.


 

7. Ефірні олії для очищення організму та детоксикації

Лимон, грейпфрут, петрушка, лимонник, м'ята і імбир.

Вони сприяють детоксикації тіла і вдома, що призводить до зменшення токсичного забруднення як у зовнішньому середовищі, так і в тілі. У наші дні ми вдихаємо цілий ряд хімічних речовин і токсинів, що становлять таблицю Менделєєва, які в більшості своїй небезпечні для здоров'я. Деякі олії діють як м'які діуретики, інші - сприяють травленню. Все це сприяє детоксикації.


 

8. Ефірні олії від головного болю і мігрені

М'ята перцева, евкаліпт, розмарин.

Ефірні олії можуть діяти як природний засіб від головного болю і мігрені, тому що вони усувають причину, а не маскують її, як болезаспокійливі засоби. Масла покращують кровообіг мозку і зменшують стрес, що є поширеною причиною головних болів і мігрені.


 

Є кілька способів використання ефірних олій:

1) Якщо потрібно нанести на шкіру - то кілька крапель ефіру (зазвичай - 3-5) розчиняють у чайній ложці базового масла (наприклад, мигдалевого або персикового) і втирають.

2) Коли приймають ванну з маслами, то 5-10 крапель змішують з морською сіллю, або піною для ванн. Час такий ванни - не більше 10 хвилин.

3) Для ароматизації приміщення застосовують спеціальні аромалампи - у воду додають приблизно 5 крапель в гарячу воду.

4) Для нормалізації сну можна просто капнути 2-3 краплі на подушку


Поділіться

0 коментар(и)

Ваш коментар...
close