Ретинол, ретиноїди та бакучіол
Ретинол або форма вітаміну А, є одним із найпопулярніших інгредієнтів у косметичних засобах. Він працює на молекулярному рівні, сприяючи збільшенню швидкості клітинного відновлення, підвищенню колагенового вироблення та зменшенню зовнішніх проявів старіння шкіри. Ретинол допомагає боротися з пігментацією та вирівнює тон шкіри, зменшуючи темні плями та нерівності. Крім антивікових властивостей, він ефективно бореться з акне та запаленнями, очищуючи пори та зменшуючи утворення комедонів. Це робить ретинол незамінним компонентом у догляді за проблемною шкірою.
Ретинол і ретиноїди — яка різниця?
Не слід плутати ретинол та ретиноїди. Обидва є похідними вітаміну А та використовуються для покращення текстури та зовнішнього вигляду шкіри. Основна відмінність — концентрація діючої речовини. Ретинол широко доступний без рецепта, а ретиноїди виробляються у вищих концентраціях і доступні переважно за рецептом лікаря. Ретиноїди широко використовуються в косметології для зменшення зморшок та ознак старіння на обличчі. Лікарі ж часто їх призначають для лікування деяких захворювань шкіри, таких як псоріаз чи акне. Дослідження показують, що ретиноїди можуть краще допомогти в лікуванні вугрів, шрамів і розтяжок (стрій). Натомість ретинол має потужний антивіковий ефект.
Як використовувати ретинол?
Перш ніж використовувати косметичний засіб із ретинолом уперше, зробіть тест на невеликій ділянці шкіри, щоби побачити, чи немає у вас негативних реакцій. Якщо пляма на шкірі не червоніє або не свербить, ви можете додати ретинол до свого догляду за шкірою перед сном. Оскільки ретинол може подразнювати вашу шкіру, краще починати з малих доз.
Використання покроково: очистіть шкіру м’яким очищувальним засобом і висушіть її. Нанесіть засіб із ретинолом тонким шаром на все обличчя, уникаючи слизових оболонок рота, носа та очей. Слід використовувати невелику дозу, приблизно розміром із горошину. Протягом перших двох тижнів лікування застосовуйте ретинол через день. Завершіть процедуру зволожувальним кремом для обличчя, який не закупорює пори (не комедогенний).
Побічні ефекти від місцевого застосування ретинолу зазвичай тимчасові: суха, подразнена шкіра, свербіж і/або печіння, почервоніння, лущення шкіри. Якщо ви використовуєте ретинол, ви ваша шкіра стає чутливішою до сонця, тому обов’язково використовуйте сонцезахисний крем удень і уникайте прямих сонячних променів у той час, коли використовуєте продукти з ретинолом.
Протипоказання: ретинол та ретиноїди не можна використовувати під час вагітності, лактації та особам з чутливою шкірою. Ретинол має важливі застережливі нюанси, тому він підходить не всім. Якщо ви схильні до алергії або у вас чутлива шкіра, ви можете спробувати засоби по догляду за шкірою з альтернативними інгредієнтами, які запобігають старінню або очищають шкіру.
Один із них бакучіол — натуральний омолоджувальний компонент, рослинна альтернатива ретинолу з м’якою дією на шкіру. Він отримується з рослини psoralea corylifolia та має дуже сильну схожість із ретиноїдами, проте діє м’якше та обережніше, тому чудово підходить людям із непереносністю ретинолу. Бакучіол не конфліктує з пептидами, саліцилами, різними кислотами та вітамінами та легко розчиняється в олії та емолентах. Він діє ніжно, не подразнює шкіру й не викликає лущення, що чудово підійде навіть для найчутливішої шкіри. Стимулює вироблення колагену I, III та IV типів, допомагає шкірі ущільнюватися та розгладжуватися і має антимікробну здатність.
Працює в доглядових засобах проти акне та старіння шкіри, а ще є фотостабільним, що дозволяє використовувати бакучіол навіть у сонячний день. Окрім омолодження також активно бореться з гіперпігментацією, обережно висвітлюючи шкіру, і пригнічує синтез меланіну. Має протизапальну, антибактеріальну та заспокійливу дію, зменшує ймовірність виникнення постакне рубців.
Рекомендуємо завжди дотримуватися інструкцій та рекомендацій із застосування косметичних активів, також консультація зі спеціалістом перед їх застосуванням буде не зайвою.
Ваша Зульфія
0 коментар(и)