Ефірні олії

Ефірні олії

Ефірні олії — органічні речовини, суміш летючих ароматичних вуглеводнів, вироблюваних рослиною. Такі дивовижні олії — потужні біогенні стимулятори, адже саме завдяки своїм аромавластивостям рослини прекрасно живуть, відновлюються, захищаються і розмножуються у зовнішньому середовищі.

Застосування ефірних олій різнобічно, їх хімічна структура комплексно впливає на людський організм. Регулярне підживлення шкіри ефірною олією вміє не просто загоювати або розгладжувати, а й заповнювати дефіцит будматеріалів для клітин, попереджати нездоров'я і зміцнювати імунітет.

Ефірні олії - це не масла як такі. Це кетоно-, восько-, смоловидна або бальзамічні субстанції, їх щільність менше одиниці (в середньому 0,85 г / см3), хоча бальзамічні олії (ветивер, дубовий мох, гваяк, пачулі, троянда) мають щільність вище одиниці. Отримують ефірну олію трьома основними методами: водяна дистиляція, анфлераж (екстракція) і віджимання.

У складі ефірних олій багато (порядку 50-700!) низькомолекулярних органічних сполук (136-800 Да) - ось чому вони так легко і так спритно вміють проникати у верхні шари дерми. Чим вище температура ефірної олії, тим потужніше її дія: сауни, теплі обгортання, інгаляції, масаж засновані на цій властивості.

У косметології ансамбль ефірних олій підбирають потроху. Така терапія дає ефект м'яко, день за днем ​​оздоровлюючи шкіру і волосся. Зрозуміло, ефірні олії не замінять лікарських засобів при важких хворобах, але в якості підтримуючої терапії давно довели свою спроможність.

Що ж нам потрібно від ефірних олій у щоденному житті? Свіжа шкіра, чистота повітря в будинку, бактерицидні спреї та мазі, тонізуючі масажі, багатоцільові косметичні формули і гарний рівний настрій. Ефірні олії з цим справляються на п'ятірку! Складові будь-якого аромабукета підсилюють дію один одного. Нагадаємо, що ефіркі засвоюються організмом майже цілком (на 95%), а залишок організм уміє виводити через шкіру і легені. Все геніальне просто!

Плитка масажна «Пружний бюст», 20 г

Легкий щоденний масаж цієї масляною сумішшю зробить шкіру гладкою і пружною. Поліпшення мікроциркуляції критично важливо для нормального функціонування шкіри і підшкірно-жирової клітковини, якої такі багаті жіночі груди. Шаманський аромат пачулі приведе душу в порядок, а тілу поверне легкість буття - ефірна олія чудесним чином приборкує апетит.

- Какао-масло - 15 г

- Олія кмину чорного - 3 мл

- Ефірна олія пачулі - 7 крапель

- Ефірна олія апельсина гіркого - 3 краплі.

Створити плитку нескладно. Розтопивши какао-масло, додайте в нього кминн і ефірну олію, перелийте в формочку і відправте застигати. Користуватися плиткою дуже легко - трохи потримавши її в руках, отримуєте мікродозу тепленької олії на долонях і пальцях. Цієї кількості якраз вистачає на сеанс масажу. Приємним бонусом від такої процедури стане зміцнення нігтьової пластини і неймовірно м'яка шкіра рук.

Маска омолоджуюча «Фітоестрогени і кмин», 70 г

Для шкіри зрілої, яка страждає від сухості і дисбалансу водно-жирової мантії. Дивовижно підтягує шкіру (вулканічна глина), освіжає (ефірна олія), живить (олеїнова кислота) і підтягує атоничную шкіру (рослинні гормони). Маску наносять на попередньо очищене обличчя, шию і декольте, час експозиції 20 хвилин. Після чого склад змивають теплою водою без мила. Тонік і крем довершать вечірній догляд. Компоненти зважуємо в грамах.

- Олія рижію - 15 г

- Олія кмину чорного - 10 г

- Батер маракуї - 10 г

- Батер апельсина - 10 г

- Глина рассул - 15 г

- Комплекс «Фітоестрогени для омолодження» - 5 г

- Кислота олеїнова - 2 г

- Фукогель - 5 г

- Пантенол - 3 г

- Ефірна олія герані - 5 крапель

- Ефірна олія розмарину - 5 крапель

- Ефірна олія мандарина - 10 крапель

- Консервант феноксиетанол - 6 крапель

Батери сильно розм'якшити і змішати з олією рижію, додати олеїнову кислоту. Ввести фукогель і глину, ретельно вимішати. Додати фітокомплекс, законсервувати і перекласти в банку. Набирати маску зручніше шпателем.

Аромамасло «Бровушкі», 10 мл

Брови обрамляють наші очі, надаючи обличчю особливу принадність і потрібний вираз. Приділимо ж увагу цим найважливішим ділянкам. Інструментарій для такого б'юті-ритуалу простий: маслосуміш, щіточка і ваші руки. Особам цілеспрямованим навіть і щіточка не потрібна: вони домагаються прекрасного результату, використовуючи тільки руки і олію - ось це сила духу! Олійкою користуватися просто: крапля-інша тепленького масла на зручній пензлик допоможе в щоденному легкому масажі брів. Залишки олії промокніть, пам'ятайте про це.

Поліпшення мікроциркуляції в шкірі корисно: відбувається зміцнення волосків брів, вони набувають блиск. Потужний вміст у складі бета-каротину і жирних кислот омега творить чудеса. Густими в одночас волоски не стануть, але соболина брова вам гарантована. І не одна!

- Олія рижію - 2 мл

- Олія кмину чорного - 2 мл

- Олія броколі - 2 мл

- Олія рицинова - 2 мл

- Олія насіння моркви - 2 мл

- Ефірна олія розмарину - 1 крапля

- Ефірна олія лимона - 1 крапля

- Ефірна олія іланг-іланг- 1 крапля.

В ідеалі знадобиться контейнер туші для вій. Новий або добре відмитий старий. У контейнер поміщаємо базові оліі і ефірні, енергійно струснувши. Користуємося регулярно і з задоволенням, наносячи на очищену шкіру брів. Уникайте потрапляння суміші в очі. Через місяць можна радіти першим  явним результатам. А молода поросль бровів вас очікує вже на другому тижні.

Батер «Від стрий», 50 г

Починаючи з четвертого місяця вагітності корисно робити легкий масаж зон,  що поступово округляються. Вранці і ввечері. Такий масаж не просто профілактує розтяжки, але і заспокоює нервову систему. І робить шкіру атласною!

- Батер пшеничних зародків - 20 г

- Батер мигдалю - 20 г

- Какао-масло - 10 г

- Ефірна олія лаванди - 5 крапель

- Ефірна олія герані- 10 крапель

- Ефірна олія мандарина - 15 крапель

Какао-масло розтопити на водяній бані, ввести батери і ретельно змішати. Після додати ефірні олії і перекласти батер в баночку.

Бальзам «Без ГРВІ», 10 г

Наші назальні ходи оснащені вбудованим захистом від вірусів і бактерій, що передаються по повітрю. Але іноді захист слабшає. У період епідемій і міжсезоння пропонуємо профілактичний засіб: бальзам з ефірними оліями. Цілком натуральний, підійде усій родині. Користуватися бальзамом просто: наносити кілька разів на день на шкіру у ніздрів. Якщо ніс закладений, відразу дихається легше. Якщо людина здорова, то ефіри просто посилять захист організму.

Враховуючи приємний аромат, таке лікування і профілактика сподобається всім. Ефіри у складі допомагають відходженню мокротиння і поліпшенню носового дихання. Зовсім маленьким діткам можна мазати бальзамом п'яти і надягати носочки на ніч. Або робити розтирання грудей.

- Батер маракуї - 8 г

- Олія кокосу - 2 г

- Ефірн олія розмарину - 2 краплі

- Ефірна олія лаванди - 2 краплі

- Ефірна олія  лимона - 1 крапля

- Ефірна олія кориці - 1 крапля.

Приготувати бальзам нескладно: трохи розтопити батер і кокосову олію, ввести ефірні олії, змішати і залити бальзам в баночку.


Батер-сироватка «Антицелюліт», 50 г

Гарний жовтенький батер зручний для масажу: добре розподіляється, швидко доставляє активи в шкіру, залишає шкіру гладкою і нежирною. Потужна концентрація активних речовин дуже швидко виводить шлаки і зайву воду з організму. Олія кориці підсилює мікроциркуляцію, шкіра рожевіє. Їдете на море? Візьміть з собою цю сироватку - морські купання і масаж значно поліпшать фігуру і самооцінку.
Для тих, чия целюлітна проблема стоїть гостро, радимо обгортання: після проведення масажу цим батером упакуйте проблемні ділянки в харчову плівку на 3 години. Так активи проберуться ще глибше, принісши ще більше користі!
- Олія кокосу - 10 г
-
Какао-масло - 10 г
- Батер манго - 10 г
- Батер маракуї - 10 г
- Олія імбиру - 10 мл
- Ефірна олія розмарину - 1 мл
- Ефірна олія лимону - 1,5 мл
- Ефірна олія кедра - 0,4 мл
- Ефірна олія герані
- 0,3 мл
- Ефірна олія кориці - 0,3 мл
- Кетон малини - 0,1 г
- Вітамін А олійний - 0,25 г.
Розтопити масла какао і кокосу, розчинити в гарячій олійної суміші кристалики кетона малини. Після вмішати олію імбиру і батери. Енергійно перемішати суміш до однорідності, можна скористатися міксером чи виделкою. Після ввести вітамін А і ефірні олії, змішати і перекласти батер в банку. Перед антицелюлітним масажем обов'язково проведіть легкий пілінг: фруктовими кислотами або фітогомажем.

Аромаспрей «Чисте повітря», 100 мл

Не просто освіжає повітря в приміщенні, а ще й усуває неприємні запахи, проводить легку дезинфекцію. Якщо використовувати суміш потрібних ефірних олій, можна створити цілу лінійку різноцільових освіжувачів повітря.
- Гідролат
 - 85 мл
- Полісорбат-80 - 15 мл
- Ефірна олія лимону - 1 мл
- Ефірна олія
іланг-іланг - 0,5 мл
В спреї змішати полісорбат-80 з ефірними оліями, збовтати до повного з'єднання компонентів. Додати в суміш гідролат, енергійно струснути до повного розчинення полісорбату. Він буде трохи пінитися, це нормально: твін все ж ПАР, піна швидко осяде.

Бальзам «Загоєння», 20 г

Пошкодження шкіри і биті коліна скоро гояться, якщо під рукою є нехитрий ефірний бальзам. Цинк і збалансована олійна основа підсилює регенеруючу властивість мазі. Замість батера можете сміливо брати фармакопійний ланолін.
- Батер алое - 5 г
-
Какао-масло - 5 г
- Сквалан - 5 мл
- Олія рижію - 3 мл
- Олія насіння календули - 2 мл
- Цинку оксид мікронізірованний - 2 г
- Ефірн олія меліси - 0,5 мл
- Ефірна олія пальмарози - 0,25 мл
-
Ефірна олія розмарину - 0,25 мл
На водяній бані розтопити масло какао (це найтугоплавкіший компонент), розм'якшити батер, додати рідкі олії і сквалан. Додати оксид цинку і вимішати  однорідний бальзам, що остигає. Після ввести ефірні олії і перекласти мазь в баночку. Якщо зберігати в холодильнику, то мазь буде твердою.

Сироватка для волосся «Універсальна», 20 мл

Легкі базові олії роблять сироватку чудовим засобом для підтримки здоров'я волосся. Перед миттям нанесіть її по проділах, зробіть легкий масаж скальпа, насолодіться ароматом натуральних ефірних олій. Через півгодини-годину помийте голову як звичайно. Вам сподобається ефект: свіжість біля коріння, ніжний трав'яний запах, контроль над випадінням волосся. Можна вводити 10 крапель сироватки в маски для волосся або бальзами - буває, не вистачає часу, але волосся страждати не повинні! Не забувайте і про нігті: цей склад чудовий для зміцнення нігтьової пластини.
- Олія
кмину чорного - 5 мл
- Олія кризалідна - 3 мл
- Олія насіння бавовни - 5 мл
- Олія насіння шипшини - 5 мл
- Ефірна олія лимону - 0,25 мл
- Ефірна олія розмарину - 0,5 мл
-
Ефірна олія герані - 0,25 мл
- Ефірна олія ялівцю - 0,25 мл
Змішати у флаконі базові олії, ввести ефірні олії, струсити. Перелити в зручний флакон темного скла. Тримати подалі від сонячних променів.

Спрей для волосся «Зміцнення цибулин», 100 мл

Щоденний масаж шкіри голови з цим тоніком зробить коріння міцніше, закладе основу для зростання нового сильного волосся. Мінеральний склад корисний не тільки при випадінні волосся, але і як профілактика.
- Гідролат
 - 90 мл
- Алое-віра концентрат - 2,5 мл
- Екстракт лопуха - 3 мл
- Гідролізат кератину - 2 мл
- Пантенол - 2 мл
- Сірка водорозчинна - 5 г
- Таурин - 2 г
- Кетон малини спиртовий розчин 10% -ний - 6 крапель
- Алантоїн - 1 г
- Ефірна олія ялівцю - 12 крапель
- Ефірна олія розмарину - 10 крапель
- Ефірна олія іланг-іланг - 3 краплі
- Консервант
феноксиетанол - 0,5 мл.
У дуже теплому гідролаті (не вище 60°С) розчинити алантоїн. Ввести інші водорозчинні компоненти: алантоїн, таурин, алое, екстракт, пантенол і гідролізат білка. Плюс ефірні олії. Перемішати і законсервувати готовий лосьйон феноксиетанол. Перелити в зручний флакон або спрей.


Рецепти від врослих волосків