Ефірні олії у побуті

Ефірні олії у побуті 

Ефірні олії — дивовижної сили субстанції, до того ж, універсальні. Майже кожна оселя звертається до допомоги ефірних олій: в побуті вони частий гість. Косметику поки відкладемо в сторону, а розглянемо застосування ефірних олій в побуті. 
Для дому та сім'ї ці ароматні компоненти важливі як елемент затишку і гарного настрою. Оселя, де розливаются пахощі кориці та апельсину, по праву вважається затишною. А спальня, в якій пливе вишуканий аромат фльордоранжу та пачулі, налаштовує на романтичний лад. У період хвороб і епідемій в домівці нехай пахне кедром і розмарином, а в літню спеку повітря охолоджує м'ята і лаванда. Так які ж плюси можна знайти в застосуванні ефірних олій в побуті? 

1. Бактерицидна дія. Ефірна олія губить 90% бактерій, головне — не перестаратися. При дрібних пошкодженнях шкіри головним бактерицидним засобом є лаванда. Якщо посилити ізопропіловий спрей ефірними оліями лаванди і чайного дерева, можна забути про зеленку та йод назавжди. 
Ялівець, розмарин, шавлія, чебрець, чайне дерево і лаванда — яскраві представники бактерицидної сфери ефірних олій. 

Спрей бактерицидний «Здорова шкіра», 50 мл 
Перевірена формула ефірних олій позбавить вас від комарів і мошок в будинку. Корисно освіжати житло перед сном — це спрей надає повітрю дзвінку свіжість і відлякує настирливу мошкару. Суміш підходить навіть для дитячої кімнаті та для дитячої шкіри. 
Створити спрей просто: в спирті розчинити ефірні олії і змішати з гідролатом, енергійно струшуючи. 
- спирт ізопропіловий — 35 мл 
- гідролат — 15 мл 
- ефірна олія лаванди — 8 крапель 
- ефірна олія м'яти — 4 крапель 
- ефірна олія чайного дерева — 2 крапель 
- ефірна олія шавлії — 1 крапля. 

2. Репелентна дія. Важливий влітку, коли дошкуляють комарі або гнус. Найпотужнішим інсектицидом і репелентом завжди була герань: її запаху бояться кліщі, комарі, блохи і таргани. Курс відлякування комах від будинку можна почати спреєм: час від часу зрошувати вхідні двері, пази вікон у москітної сітки, плінтуса і поріжки. Аромат герані можна розбавити іншою ефірною олією, наприклад, пальмароза не менше дієва. 
Герань, лаванда, евкаліпт, пальмароза, меліса і бей здатні відлякувати злокозенних інсектов і захищати будинок. 

Аромаспрей від комарів «Ранковий ліс», 50 мл 
Перевірена формула ефірних олій позбавить вас від комарів і мошок в будинку. Корисно зрошувати житло перед сном — це спрей надає повітрю дзвінку свіжість і відлякує за сумісництвом настирливу мошкару. 
- гідролат — 44 мл 
- полісорбат-80 — 6 мл 
- ефірна олія базиліку — 5 крапель 
- ефірна олія лаванди — 5 крапель 
- ефірна олія м'яти — 5 крапель 
- ефірна олія гвоздики — 5 крапель. 

Олія суха «Від кліщів», 50 мл 
Продумана формула сухої олії допоможе утримати аромат ефірних інсектицидів на шкірі довше. Перед мандрівкою до лісу нанесіть запашну олійку на відкриті ділянки тіла, оновлюйте захист кожні 6-8 годин. Не забудьте освіжити репелентною олією холку (і тільки) ваших домашніх тварин, якщо берете їх із собою. 
- ефірна олія мигдалю — 15 мл 
- циклометикон — 35 мл 
- ефірна олія герані — 10 крапель 
- ефірна олія лаванди — 5 крапель 
- ефірна олія пальмарози — 3 краплі 
- ефірна олія евкаліпту — 2 краплі. 

3. Дезодоруюча дія. Свіже й чисте повітря в оселі — мрія будь-якої господині. Давно зрозуміло, що ніяким освіжувачем повітря цього не доб'єшся в силу синтетичного складу. Зате натуральні ефірні олії саме очищують повітря: мікроскопічні краплі зависають у повітрі, отже, ефіри дарують вишукану свіжість повітря і гарний настрій. 
Шавлія, лайм, лимон, неролі, грейпфрут, м'ята, туя і аніс роблять дезодорування повітря простим і тривалим. 

Аромаспрей для оселі «Після дощу», 50 мл 
Очищення повітря в оселі від кухонного чаду, слідів перебування домашніх тварин, прибирання. Зрошувати повітря в міру необхідності. Створити спрей простіше простого: у флаконі змішати полісорбат-80 з ефірними компонентами, збовтати до повного з'єднання. Вилити суміш в гідролат, енергійно струшувати до повного розчинення полісорбату. 
- гідролат — 44 мл 
- полісорбат-80 — 6 мл 
- ефірна олія грейпфрута — 10 крапель 
- ефірна олія м'яти — 4 краплі 
- ефірна олія шавлії — 1 крапля. 

Спрей антивірусний «Сімейний», 50 мл 
У період грипу і розгулу ГРВІ цей спрей знищить віруси і бактеріуси, не давши заразити ваш будинок. Розпилюйте його 2-3 рази в день. Регулярне вдихання мікрочастинок ефірних олій благотворно впливає на слизову носа і захищає організм від проникнення вірусно-крапельної інфекції. Формула цього аромату містить заспокійливий неролі, його можна почути набагато пізніше різкувато трав'яних нот. 
- гідролат — 44 мл 
- полісорбат-80 — 6 мл 
- ефірна олія апельсина гіркого — 10 крапель 
- ефірна олія кедра — 5 крапель 
- ефірна олія розмарину — 4 крапель 
- ефірна олія неролі — 1 крапля. 

4. Ароматерапія. Без хвилюючого аромату життя нудне: іноді душа просить чогось незвичайного, в такі моменти прийнято звертатися до ароматерапевтичної допомоги ефірних олії. Вони дають розуміння моменту, налаштовують на потрібний лад, допомагають примиритися з обставинами і проганяють нудьгу. Афродизіакальний вплив ефірних субстанцій можна посилити, якщо зробити багатокомпонентну суміш. Але навіть і в моноваріанті ефірні олії надзвичайно потужні. 
Пачулі, неролі, жасмин, іланг, мирт, гіркий мигдаль і сантал здатні відрегулювати настрій: потрібно лише вибрати моноаромати або скористатися аромаміксами власного винаходу. 

Аромаспрей для спальні «Унісон», 50 мл 
- гідролат — 44 мл 
- полісорбат-80 — 6 мл 
- ефірна олія апельсину — 8 крапель 
- ефірна олія неролі — 3 краплі 
- ефірна олія пачулі — 3 краплі 
- ефірна олія ісопу — 1 крапля. 

Аромаспрей в спеку «Сієста», 50 мл 
Дарує прохолоду и освіже повітря в літню спеку: лаванда та м'ята заспокоюють, а лайм відтіняє приємний аромат. Суміш можна використовувати перед сном: релаксуюча дія ефірних олій є корисною для всіх. 
- гідролат — 44 мл 
- полісорбат-80 — 6 мл 
- ефірна олія м'яти — 10 крапель. 
- ефірна олія лаванди — 5 крапель 
- ефірна олія лайму — 3 краплі.